Освітні послуги (колективна форма навчання) icon

Освітні послуги (колективна форма навчання)
Скачати 38.38 Kb.
НазваОсвітні послуги (колективна форма навчання)
Дата конвертації24.09.2012
Розмір38.38 Kb.
ТипЗакон
джерело

Згідно Закону України «Про реабілітацію інвалідів в Україні» спеціальна загальноосвітня школа-інтернат є складовою системи реабілітації дітей-інвалідів та забезпечує реабілітацію відповідно до державного стандарту в галузі освіти.

У Краснолиманській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті для розумово відсталих дітей навчається 101 учень. Всі учні мають діагноз розумова відсталість. Із них 5 учнів мають інвалідність (Саралідзе О. – 1 клас, Ставицьки Д. – 4 клас, Гаврильчик Ю. – 5-а клас, Охрименко Г. 6-а клас, Любова Г. – 8 клас). Ці діти мають індивідуальні програми реабілітації, які заповнені представниками ЛКК (оригінали ціх програм знаходяться у справах інвалідів у Управлінні праці і соціального захисту населення Краснолиманської міської ради). Всім цім дітям рекомендоване навчання у школі-інтернаті за колективною формою навчання.

Система реабілітації дітей-інвалідів та дітей, які потребують корекції фізичного та розумового розвитку , має забезпечити комплексність і непреривність медичної, психолого-педагогічної, трудової, фізичної , соціальної реабілітації для створення оптимальних умов їх фізичного, психічного, інтелектуального розвитку.

Відповідно у школі-інтернаті для розумово відсталих дітей надаються наступні послуги:

-освітні послуги (колективна форма навчання)

-медична реабілітація (лікувально-профілактичні заходи)

-психолого-педагогічна реабілітація (консультування, психолого-педагогічна діагностика, психологічна та педагогічна корекція)

-фізична реабілітація (лікувальна фізкультура у 1-4 класах)

- професійна реабілітація (професійна орієнтація, допрофесійна підготовка у 4-9 класах)

-фізкультурно-спортивна реабілітація (ритміка, лікувальна фізкультура, навчально-тренувальні заняття з фізичної культури і спорту, заняття спортом у секціях)

-соціальна та побутова реабілітація (навчання основних соціальних навичок, соціально-побутова орієнтація)

Реабілітація у школі носить комплексний характер і забезпечується поєднанням спеціального педагогічного (корекційного), психологічного, медичного супроводу.

Педагогічні та медичні працівники під час занять та в позаурочний час здійснюють системні спостереження вихованців, узагальнюючи їх результати з наступним обговоренням , з метою внесення відповідних коректив у систему навчально-реабілітаційної роботи.

Медичний персонал систематично ознайомлює педагогів і батьків з результатами поглибленого медичного огляду дітей вузькими спеціалістами, санітарно-гігієгнічним режимом школи-інтернату, клінічними проявами порушень розвитку вихованців.

Педагогічні працівники на основі медичних висновків , результатів системного психолого-педагогічного вивчення учнів класу визначають типологічні та індивідуальні особливості їх навчання та корекційно-розвиткової роботи, для дітей-інвалідів – з урахуванням індивідуальної програми реабілітації дитини-інваліда.

Педагогічна реабілітація передбачає створення умов для оволодіння дітьми системи знань, умінь і навичок, застосування яких сприяє подальшому розвитку особистості: підвищення освітнього, кваліфікаційного рівня, здатність до самостійної трудової діяльності (швейна справа, штукатурно-малярна справа, столярна справа), організація побуту, адекватне планування самостійного життя.

Психологічна реабілітація спрямована на корекцію і розвиток психічних функцій , особистості в цілому, створення оптимальних умов для подальшого становлення кожної дитини як особистості в процесі засвоєння цінностей та пристосування до вимог та критеріїв суспільства.

Здійснення психолого-педагогічної, соціальної реабілітації вихованців забезпечується насамперд спеціальним навчальним планом з корекційно-розвитковою складовою.

Надзвичайно важливим у реабілітації особливо у початкових класах є формування навичок охайності, самообслуговування, спілкування, мотивації до праці, оволодіння елементарними трудовими навичками, розвиток емоційно-вольової сфери в комплексі з іншими реабілітаційними заходами.

Корекційно-розвиткова робота передбачає вирішення специфічних завданнь, зумовлених особливостями психофізичного розвитку учнів.

Зміст корекційно-розвиткових занять реалізується через навчальні предмети та курси:

«Розвиток мовлення», «Соціально-побутове орієнтування», «Ритміка», «Лікувальна фізкультура», «Основи інформаційних знань»…

Корекційно-розвиткові заняття проводять спеціалісти школи-інтернату: вчитель-логопед, вчитель лікувальної фізкультури, вчитель ритміки.

Всі заняття у школі мають груповий характер. Заняття у групі з ЛФК проводяться за загальнооздоровчим напрямком.

В позаурочний час 69 дітей займаються у гуртках та секціях:

«фольклор та етнографія» – 30 дітей

«малювання і живопис» – 17 дітей

«танцювальний» - 30 дітей

«волейбол» – 17 дітей

спортивна секція «Основи фізичної підготовки» -16 дітей

«вокальний» - 26 дітей

За бажанням батьків, діти-інваліди відвідують центри реабілітації у місті.

Таким чином, особливості здійснення навчально-реабілітаційної роботи, охоронно-педагогічного режиму у Краснолиманській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті для розумово відсталих дітей визначаються:

-спеціальною системою навчальної, виховної, корекційно-розвиткової роботи;

-створенням спеціальних умов для корекційної спрямованості навчання, виховання та подалання порушень фізичного і психічного розвитку, формування та розвиток мовлення;

-здійсненням індивідуального та диференційного підходу у навчанні та корекційно-розвитковій роботі з дітьми з особливостями психофізичного розвитку з урахуванням характеру порушення.Схожі:

Освітні послуги (колективна форма навчання) iconУвага вступникам до магістратури!
Термін та форми навчання: 1 рік (денна форма навчання), 2 роки (заочна форма навчання)
Освітні послуги (колективна форма навчання) iconГрупова форма навчання
Обговорюючи групову форму навчання не можна не згадати інші форми навчання, які застосовуються на уроці
Освітні послуги (колективна форма навчання) iconПрогноз тенденцій змін соціального запиту на освітні послуги
...
Освітні послуги (колективна форма навчання) iconВ м. Києві > О. О. Крикуну жовтня 2011 року колективна заява про скоєння злочину жео ( обслуговуючою організацією) протягом тривалого часу стосовно незакон
Щодо порушень(фальсифікацій) у проведенні громадських слухань стосовно тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових...
Освітні послуги (колективна форма навчання) iconМетодичні рекомендації щодо вивчення математики в 2011-2012 н р. Глибокі перетворення, що
Основне завдання школи сьогодні надати якісні освітні послуги дитині, а організаторів цієї справи визначитись у тому, які із цих...
Освітні послуги (колективна форма навчання) iconПерелік основних заходів
Зарахування студентів на навчання на факультет «Менеджмент» (денна форма навчання)
Освітні послуги (колективна форма навчання) iconОсадчий І. Г. Освітні технології
Осадчий І. Г. Освітні технології для сільської школи. Матеріали Всеукраїнського проекту апн україни „Педагоги-новатори в Україні”,...
Освітні послуги (колективна форма навчання) iconНаказ №506 Про підготовку й проведення міської конкурсу на кращі цифрові освітні ресурси
Провести з 17. 09. 2012 до 19. 10. 2012 серед педагогічних працівників конкурс на кращі цифрові освітні ресурси (далі Конкурс)
Освітні послуги (колективна форма навчання) iconПримірний договір (заочна, вечірня, заочно-дистанційна форма навчання)
Орган державної влади чи орган місцевого самоврядування, що направляє на навчання
Освітні послуги (колективна форма навчання) iconФорма № н 02
Форма навчання
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©on2.docdat.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи