Мета: узагальнити знання про прикметник, закріпити знання про частини мови; розвивати мислення, мову, поповнювати словниковий запас учнів; icon

Мета: узагальнити знання про прикметник, закріпити знання про частини мови; розвивати мислення, мову, поповнювати словниковий запас учнів;




НазваМета: узагальнити знання про прикметник, закріпити знання про частини мови; розвивати мислення, мову, поповнювати словниковий запас учнів;
Дата конвертації09.10.2012
Розмір62.4 Kb.
ТипДокументи
джерело






Мета: узагальнити знання про прикметник, закріпити знання про частини мови;

розвивати мислення, мову, поповнювати словниковий запас учнів;

повторити вивчене про козаків і гетьмана Богдана Хмельницького, про

історію міста Херсона;

виховувати почуття гордості за нашу Україну, уміння співпрацювати в

парах.

Обладнання: портрети Б. Хмельницького, Т. Г. Шевченка, малюнок козака,

таблиця про прикметник, фото сучасного Херсона на DVD дисках.


^ Хід уроку


  1. Організація класу до уроку.

Є багато країн на землі,

В них - озера, річки і долини…

Є країни великі й малі,

Та найкраща завжди – Батьківщина!

І сьогодні на уроці я пропоную вам подорож нашою Україною. Ви згодні?

А девізом нашого уроку буде прислів’я


Добре братство краще за багатство.


Прокладати шлях наших мандрів ми будемо на карті України.

( На дошці висить контурна карта України з позначеними містами )


  1. Актуалізація опорних знань.


• Підберіть синоніми до слова:

* братство ( товариство, група, клас, друзі )

* добре ( гарно ….)


• А як ви розумієте це прислів’я? Поясніть.


Всі мандрівники, збираючись у подорож,брали з собою щось цінне, що потрібне їм у дорозі. А що ми можемо взяти з собою.

( У руках вчителя відкрита скринька, у яка діти «кладуть» те, що будуть брати з собою і озвучують це )


* Знання, дружбу, посмішки, сонечко…

3. Робота в парах. Хвилинка спілкування.


• А для того щоб з кращим настроєм и відправилися в мандри , пропоную вам поспілкуватися один з одним і побажати кращого дня.

• А починати ви будете словами:

Я бажаю тобі ……………… дня.

( 2 – 3 пари розповідають )

^ 4. Каліграфічна хвилина.

Наш девіз уроку ви запишете в зошиті каліграфічно правильно.

*Але спочатку підготуємо наші пальчики до письма.


5. Фіз. хвилинка для пальчиків.


6. Перший пункт. Херсон.


• Починати нашу подорож ми будемо з нашого міста - Херсона.

( на контурну карту наноситься лист з назвою – Херсон. З’являється картинка Очаківських воріт на DVD)

* Що зображено на малюнку? ( Очаківські ворота )

* Коли був побудований Херсон? ( у 1778 році )

* Хто був засновником міста? За чиїм наказом? ( ^ Григорій Потьомкін за наказом Катерини ІІ )

* А який Херсон зараз ( з’являється картинка на DVD парку ім.Леніна весь в зелених деревах. Діти підбирають прикметники до слова Херсон.)

• Запис словосполучення в зошитах:

^ Херсон (який?) – квітучий, зелений, сонячний, рідний.

• Усне складання речення зі словосполученнями. ( 2 – 3 учні )


7. «Мозговий штурм»

• До слова Херсон ми підбирали слова. А які питання можна поставити до цих слів? ( Який? Яка? Яке? Які? )

• До якої частини мови вони належать? ( До прикметника.)

• Що ви знаєте про прикметник?


Прикметник

• Вказує на • Який? Яка? • Пов’язані з

ознаку предмету Яке? Які? Іменниками

• змінюються за:

• родами • числами

ч. р. ж. р. с. р. однина множина

( одночас з’являються написи про прикметник )


^ 8. Другий пункт подорожі – річка Дніпро.


• Продовжуємо нашу подорож по найбільшій річці України. Це річка – Дніпро. ( з’являються картинки річки на DVD )

Про Дніпро написано дуже багато віршів, оповідань, пісень. У зошитах написаний уривок із оповідання Миколи Гоголя «Чудовий Дніпро».

Чудовий Дніпро

Чудовий Дніпро у тиху погоду. Здається, неначе увесь вилитий він із скла, плине і в’ється по зеленому світу. Любо тоді й жаркому сонцю глянути з височини і опустити промені у холод скляних вод…

( М. Гоголь )


Робота в парах.


Завдання: Випишіть прикметники разом з іменниками.

Визначить рід і число прикметників.


*Як можна визначити рід прикметників? ( за родом іменника, за закінченням, за запитаннями. )


^ 9. Третій пункт – Запоріжжя.

• А ось ми вже і підпливаємо до міста Запоріжжя. ( На карту прикріпляємо напис – Запоріжжя )


• А хто це нас зустрічає? Відгадайте загадку.

Хто то? Лицарі відважні.

І міцні немов дуби.

А на головах росли в них

Оселедці… це козаки.

( На дошці малюнок козаків. )

• Як пов’язані між собою слова Запоріжжя і козаки?

( Біля Запоріжжя була заснована запорізька Січ де збиралися козаки і воювали за вільну Україну. )


^ Коментоване письмо.

За порогами Дніпра була Січ Запорізька, куди йшли козаки зі всієї України.

( учень біля дошки коментує запис речення, пояснюючи орфограми.)


Завдання: * розібрати речення за частинами мови;

* визначити основу речення.

^ Фіз. хвилинка.


Два прихлопи, два притопи,

На носок, на каблучок.

Руки – вліво, руки – вправо –

Ми танцюєм гопачок.

Раз – присядем, два – присядем.

Гарний настрій.

Покружляли, повертілись,

І тихесенько ми всілись.

^ 10. Словникова робота.


• А які ще слова ви знаєте пов’язані зі словом козак?

( учні називають слова і пояснюють значення цих слів:

Чайки – козацькі човни;

^ Курінь – хата де жили козаки…

Гетьман - ?


Робота з тематичним словником.


Повторення: * Як розташовані слова в словничку? (По темам.)

* До якої теми відноситься слово гетьман? ( до теми козаччина)

* Де будемо шукати цю тему? ( Зміст )

* Знаходимо слово гетьман, і читаємо його значення.

Завдання: * Запишіть у зошитах значення цього слова.


• А кого з гетьманів ви знаєте? ( Богдан Хмельницький )

На дошці портрет Богдана Хмельницького


• Що ви можете розповісти про нього? ( розповідь учнів про Б. Хмельницького. )


• Дивлячись на портрет поставте один одному питання про гетьмана.

( 2 – 3 учні ставлять питання по малюнку інші дають відповіді. )

* Яким козаком був Богдан Хмельницький?

* Хто такий Богдан Хмельницький?

* Що держить він в руці?

Булава - значення цього слова знайшли в тематичних словниках.

Зачитайте, що написано в словниках.


  1. ^ Четвертий пункт подорожі – Канів.


Наша подорож продовжується містом Канів. ( На карті вішається напис – Канів)

* З ким , із відомих українців ,пов’язане місто Канів?

( тут похований Т. Г. Шевченко. )

* Хто такий Тарас Григорович Шевченко?

( відомий український письменник і художник.)

Запис речення під диктовку у зошитах:

Тарас Григорович Шевченко – відомий український письменник і художник.

Завдання: підкресліть прикметники.


• Згадайте вірші, які ми вивчали. ( 2 – 3 учні читають уривки віршів. )


Робота з віршем.


^ Зоре моя вечірняя, Розкажи, як за горою

Зійди над горою, Сонечко сідає.

Поговорим тихесенько Як у Дніпра веселочка

В неволі з тобою. Воду позичає.

Як широка сокорина

Віти розпустила…

А над самою водою

Верба похилилась.

Т. Г. Шевченко

Завдання: * У третьому стовпчику підкресліть прикметники;

* Зробити повний аналіз слова широка як частини мови.

( учні працюють з пам’ятками «Вчись вчитись»).

• Взаємоперевірка.


  1. ^ Підсумок уроку.

Добре мандрувати, але завжди приходить час, коли потрібно повертатися додому.

• А чи знадобилося те, що ми з вами поклали в скриньку і взяли в подорож?


* Чи знадобились нам знання?

* Що ми повторювали на уроці? ( ми повторювали все про прикметник )

* А які нові слова ми вивчили? ( козак, чайки, гетьман, булава)

* Про якого гетьмана ми дізналися? ( про Богдана Хмельницького )

* По яким містам ми з вами мандрували? ( Херсон, Дніпро, Запоріжжя, Канів)

Дякую вам, діти, за урок!



Схожі:

Мета: узагальнити знання про прикметник, закріпити знання про частини мови; розвивати мислення, мову, поповнювати словниковий запас учнів; iconТема. Продукти харчування. Покупка продуктів. У крамниці
Мета: розширювати знання учнів про їжу; активізувати та узагальнити лексико-граматичний матеріал, вивчений раніше; розвивати фонематичний...
Мета: узагальнити знання про прикметник, закріпити знання про частини мови; розвивати мислення, мову, поповнювати словниковий запас учнів; iconТема. Фразеологія – душа мови
Мета: закріпити знання учнів про розділ мовознавства фразеологію, значення, походження фразеологізмів, вчити вживати фразеологізми...
Мета: узагальнити знання про прикметник, закріпити знання про частини мови; розвивати мислення, мову, поповнювати словниковий запас учнів; iconУрок української мови на тему: "Значущі частини слова"
Мета Закріпити знання про значущі частини слова; розвивати зв’язне мовлення, логічне мислення; виховувати любов до природи
Мета: узагальнити знання про прикметник, закріпити знання про частини мови; розвивати мислення, мову, поповнювати словниковий запас учнів; iconУрок української мови 4 клас ІІ семестр Тема: Перша І друга дієвідміни дієслів. Мета
Узагальнити й систематизувати знання по дієслова, закріпити навички правопису не з дієсловами; розвивати вміння аналізувати й синтезувати...
Мета: узагальнити знання про прикметник, закріпити знання про частини мови; розвивати мислення, мову, поповнювати словниковий запас учнів; iconТема уроку: Західні демократії. Мета: узагальнити знання про демократичні держави, їх становище після Першої світової війни;закріпити знання про поняття «Новий курс»
Мета: узагальнити знання про демократичні держави, їх становище після Першої світової війни;закріпити знання про поняття «Новий курс»,...
Мета: узагальнити знання про прикметник, закріпити знання про частини мови; розвивати мислення, мову, поповнювати словниковий запас учнів; iconУрок української мови у 6 класі Автор: Безунова Тетяна Юріївна Тема: Мандрівка в казкову країну Прикметника
Мета: узагальнити І систематизувати знання учнів про прикметник, його граматичні І морфологічні ознаки, синтаксичну роль; удосконалювати...
Мета: узагальнити знання про прикметник, закріпити знання про частини мови; розвивати мислення, мову, поповнювати словниковий запас учнів; iconКонспект уроку на текстовій основі в 11 класі «Удосконалення вмінь здійснювати мовний аналіз»
Мета : 1 Узагальнити й систематизувати знання учнів про текст, повторити відомості про стилі І типи мовлення, закріпити знання з...
Мета: узагальнити знання про прикметник, закріпити знання про частини мови; розвивати мислення, мову, поповнювати словниковий запас учнів; iconОбладнання. Святково прикрашений зал, українські національні костюми для учнів, спортивні знаряддя. Хід заняття
Мета. Розширити кругозір учнів про козацтво, закріпити знання, отримані на уроках народознавства, літератури. Збагачувати словниковий...
Мета: узагальнити знання про прикметник, закріпити знання про частини мови; розвивати мислення, мову, поповнювати словниковий запас учнів; iconВиховний захід з англійської мови у 6 класі Брейн-ринг «Світ навколо нас»
Мета заходу: розширити знання учнів; повторити й активізувати лексико-граматичний матеріал; узагальнити вивчений матеріал; розвивати...
Мета: узагальнити знання про прикметник, закріпити знання про частини мови; розвивати мислення, мову, поповнювати словниковий запас учнів; iconМатематика симфонія чисел
Мета: повторити І систематизувати знання учнів про числа, повторити відомості про геометричні фігури, відшліфувати вміння усного...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©on2.docdat.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи