Урок розвитку зв’язного мовлення Тема: Засоби зв’язку речень у тексті. Складання тексту-розповіді icon

Урок розвитку зв’язного мовлення Тема: Засоби зв’язку речень у тексті. Складання тексту-розповіді




НазваУрок розвитку зв’язного мовлення Тема: Засоби зв’язку речень у тексті. Складання тексту-розповіді
Дата конвертації03.11.2012
Розмір52 Kb.
ТипУрок
джерело
1. /уроки/В моєму клас_ є учн_ з низьким р_внем готовност_ до навчальн.doc
2. /уроки/Для 1 класу.doc
3. /уроки/Урок навчання грамоти.doc
4. /уроки/Урок розвитку зв.doc
5. /уроки/Х_д уроку.doc
Вправи на розвиток уваги, пам’яті, мислення, кмітливості
Розвиток пізнавальних процесів
Урок навчання грамоти (читання) Тема. Звуки [р], [р']. Позначення їх буквами «Р», «р» (ер)
Урок розвитку зв’язного мовлення Тема: Засоби зв’язку речень у тексті. Складання тексту-розповіді
Обладнання. Малюнок лісу ( 1 м ), лічильний матеріал ( грибочки, квіточки, птахи, звірі, яблучка, грушки), телефон, картки за рівнями складності. Тип уроку

Урок розвитку зв’язного мовлення


Тема: Засоби зв’язку речень у тексті. Складання тексту-розповіді.

Мета: узагальнити, систематизувати знання учнів про текст, розвивати уміння визначати опорні моменти висловлювання, добирати потрібні слова для поширення речень і частин цілого, збагачувати словникоовий запас учнів, розвивати зв’язне мовлення; виховувати любов до рідної природи, зокрема, до пташок, бажання їм допомагати.

Обладнання: звукозапис співу пташок, малюнки зимуючих птахів, годівниця, загадки, мовний матеріал, маски птахів для дітей, картки для індивідуальної роботи, зерно, насіння, кольорові олівці, личка чоловічків ( веселе, сумне, засмучене).


Хід уроку


І. Організація класу.

Пролунав шкільний дзвінок

І сповістив нам про урок.

Усі почули: дзень-дзелень?

Тож привітайтесь:

  • Добрий день!


ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

  1. Слово вчителя.

Сьогодні в нас урок звичайний,

Та вчить багато нас чому,

Хай буде він для нас повчальний,

За це подякуєм йому.

А що ми будемо робити,

Про кого будем говорити,

Ви зможете усі сказати,

Як зможете загадку відгадати.


Прилетіли гості, сіли на помості,

Без сокири, без лопати поробили собі хати.


  1. Слухання звукозапису «Голоси птахів»

  • Чи такі веселі пісеньки чуємо щоранку? Чому?

  1. Відгадування загадки.

Хто наткав полотна

Аж від лісу до вікна?

І сміється, задається:

- Ось така ширина! (Зима).


  1. Бесіда:

  • Коли за календарем починається зима?

  • Які зміни відбуваються в природі з приходом зими?

  • Чи всі птахи відлетіли у вирій?


До нас на урок завітали гості. Це птахи, які залишаються у нас на зимувати. Назвіть їх, будь ласка.


ІІІ Повідомлення теми і мети уроку.

  • Діти, сьогодні на уроці повторимо наші знання про текст, творчо попрацюємо над текстами, будемо вчитися складати розповідь, використовуючи засоби зв’язку речень у тексті. Такі вправи сприятимуть виробленню звички бути уважним та вимогливим до власного мовлення.

Тож працюймо під девізом:

Не просто слухати, а чути.

Не просто дивитись, а бачити.

Не просто відповідати, а міркувати,

Дружно і плідно працювати.


А допоможуть нам пташки.


ІV. Робота з мовним матеріалом.

  1. Технологія «Мікрофон» ( повідомлення про птахів)

Горобець – маленька пташка з сіро-рудуватим оперенням, яка живе переважно поблизу житла людини. Він живиться комахами, черв’яками, насінням різних рослин.

Сорока – лісовий птах з довгим хвостом і чорно-білим пір’ям, видає характерні звуки – скрекотіння, за що прозивають її скрекотухою. Живиться вона комахами, черв’яками, плодами різних рослин, може руйнувати пташині гнізда.

Синичка – маленька співоча пташка. Її «цінь-цінь» гучно лунає у лісах, садах і парках. На зиму перелітає жити поближче до людських осель. Вона живиться рослинним кормом і комахами. За добу синичка поїдає комах стільки, скільки важить сама.

Дятел – лісовий птах дрібного або середнього розміру, з гострим і міцним дзьобом, яскравим оперенням, який добуває їжу з-під кори дерев. Більшість дятлів гніздяться в дуплах, видовбуючи щороку нове.

  1. Завдання горобчика: створення «асоціативного куща»: пташина їдальня (додаток 1).

  2. Завдання сороки: робота в зошитах з друкованою основою, завданння 1.

  3. Завдання синички – робота в парах. Завдання 2 (ст.12).

  4. Завданння дятла.

  • А чим ми можемо допомогти зимуючим птахам?


Фізкультхвилинка


V. Робота над складанням розповіді.

1. Бесіда за малюнком.

- Яка пора року зображена на малюнку?

- Кого ми бачимо на малюнку?

- Куди прилетіли пташки?

- Хто виготовив годівницю?

- Які гостинці приготували діти для пернатих друзів?

2. Складання плану.

1. Прийшла зима.

2. Важке життя пташок взимку.

3. Діти вирішили зробити годівницю.

4. Гостинці пернатим друзям.

3. Добір загаловка.

а) Годівниця

б) Допомога птахам

в) Взимку

4. Словникова робота.

Зима – люта, морозна, сніжна, насунула;

Сніг – білий, пухнастий;

Пташки – сумні, голодні, шукають їжу, перелітають з дерева на дерево;

Годівниця – гарна, зручна;

Гостинці – крихти хліба, зерно, пшоно, ягоди калини, горобини, насіння.

5.Усне складання розповіді. (2-3 учні).

  1. Орфографічна підготовка ( взимку, щодня, звертання у тексті)

  2. Запис розповіді у зошитах.


Індивідуальна робота з учнями.


Картка 1.

Встановити межі речень, спиши текст.

Настала зима, засипала землю сріблястим снігом з дерева на дерево перелітають сумні пташки холодно і голодно їм взимку

Діти повісили на дерева годівниці щодня сипали в них крихти хліба, пшоно, різне насіння пригощайтесь, пернаті друзі

Пташки прилітали і радо дзьобали зерно.


Картка 2

Прочитай, правильно встановивши порядок абзаців. Запиши текст.


Діти повісили на дерева годівниці. Щодня сипали в них крихти хліба, пшоно, різне насіння. Пригощайтесь, пернаті друзі!

Прийшла холодна зима. Скрізь лежить пухнастий білий сніг. З дерева на дерево перелітають сумні пташки. Вони шукають їжу.

Пташки прилітали і радо дзьобали зерно.


  1. Зачитування складених розповідей та їх аналіз (2-3 учні).


VI. Підсумок уроку.

  • Що таке текст?

  • Які типи текстів ви знаєте?

  • Що таке засоби зв’язку речень у тексті?

  • Що ми можемо на прощання пообіцяти пташкам?


Оцініть свою роботу на уроці. ( Діти показують личко чоловічка).


Завдання (резерв).

Відшукай, насінням і плодами яких рослин можна підгодовувати птахів, і розфарбуй відповідні клітинки (додаток 2)


Збіг урок як коротка мить.

(Дуже швидко час біжить).

Ще попереду у нас багато кроків.

І цікавих, і важких уроків.

Допитливим, цікавим будь,

Та тільки не байдужим.

В Країну знань велику путь

Долай уперто, друже!



Схожі:

Урок розвитку зв’язного мовлення Тема: Засоби зв’язку речень у тексті. Складання тексту-розповіді iconТема. Урок розвитку зв'язного мовлення. Складання тексту-розповіді з елементами опису на задану тему за власними спостереженнями. Краса осіннього лісу (саду, парку) Мета
Мета: розвивати зв'язне мовлення учнів, мислення, пам'ять, уяву; навчати правильно висловлювати власні думки, користуючись образними...
Урок розвитку зв’язного мовлення Тема: Засоби зв’язку речень у тексті. Складання тексту-розповіді iconУрок мовної особистості. Тема: Урок розвитку зв’язного мовлення. «В учня злеліяне слово має бути справжнім святом душі і мислі». Урок №4
У вірші А. Малишка знайти дієприкметникові звороти і вмотивувати розділові знаки при них
Урок розвитку зв’язного мовлення Тема: Засоби зв’язку речень у тексті. Складання тексту-розповіді iconУрок №1 Дзвоник кличе нас до школи Складання 3-4 речень, пов'язаних за змістом, складання розповіді
Мета: вчити складати речення, пов'язані за змістом, за запитаннями на визначену тему; викладати свої думки в логічній послідовності;...
Урок розвитку зв’язного мовлення Тема: Засоби зв’язку речень у тексті. Складання тексту-розповіді iconУрок 12 Цирк! Цирк! Цирк! Складання розповіді за серією малюнків
Мета. Повторити типи речень, вчити складати розповідь за серією малюнків; розвивати мовлення, увагу, творчу уяву; виховувати інтерес...
Урок розвитку зв’язного мовлення Тема: Засоби зв’язку речень у тексті. Складання тексту-розповіді iconКушнарьова Н. О., учитель-методист
Психологічні чинники розвитку зв’язного мовлення під час вивчення речень з відокремленими членами
Урок розвитку зв’язного мовлення Тема: Засоби зв’язку речень у тексті. Складання тексту-розповіді iconТема уроку
Розвиток зв’язного мовлення. Повторення вивченого про мовлення. Загальне уявлення про ситуацію спілкування та її складові: адресат...
Урок розвитку зв’язного мовлення Тема: Засоби зв’язку речень у тексті. Складання тексту-розповіді iconУрок розвитку зв'язного мовлення
В. Сухомлинським Мета. Вчити учнiв логiчно, зв'язно викладати думки, сприяти збагаче
Урок розвитку зв’язного мовлення Тема: Засоби зв’язку речень у тексті. Складання тексту-розповіді iconТема Складання розповіді за малюнком. Урок-прогулянка в природу. “Простягнімо руки в природі, щоб із нею жити в згоді”
Тема Складання розповіді за малюнком. Урок-прогулянка в природу. "Простягнімо руки в природі, щоб із нею жити в згоді"
Урок розвитку зв’язного мовлення Тема: Засоби зв’язку речень у тексті. Складання тексту-розповіді iconУрок № з тварини І люди Складання плану, усний переказ тексту за планом. Складання І запис запитань до прочитаного тексту
Мета: закріпити вміння ділити текст на логічно заверше­ні чистини; складати план готового тексту, компонувати зв'язну розповідь за...
Урок розвитку зв’язного мовлення Тема: Засоби зв’язку речень у тексті. Складання тексту-розповіді iconІнтегрований урок
Вчитель: Уроки бувають різні: короткі І довгі, цікаві І не дуже, сумні І веселі. А ми з Іриною Анатоліївною хочемо подарувати вам...
Урок розвитку зв’язного мовлення Тема: Засоби зв’язку речень у тексті. Складання тексту-розповіді iconПамятка для кожного учня (додаток 3); листок з початками речень для гри «Продовж речення»(додаток 4); листки для роботи в парах (додаток 5); листочки з словами для складання розповіді (додаток 6), читанка 2 клас, ІІ частина
Розвивати виразне читання, зв’язне мовлення, вміння висловити свою думку, цінувати думки товаришів. Виховувати доброту і чуйність,...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©on2.docdat.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи