Державна санітарно-епідеміологічна служба україни головний державний санітарний лікар україни icon

Державна санітарно-епідеміологічна служба україни головний державний санітарний лікар україни
Скачати 68.92 Kb.
НазваДержавна санітарно-епідеміологічна служба україни головний державний санітарний лікар україни
Дата конвертації19.12.2013
Розмір68.92 Kb.
ТипПостанова
джерело


ДЕРЖАВНА САНІТАРНО-ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА СЛУЖБА УКРАЇНИ


ГОЛОВНИЙ ДЕРЖАВНИЙ САНІТАРНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ


вул. М.Грушевського, 7, м. Київ, 01601, тел. (044) 200-07-92, E-mail: glavgos@moz.gov.ua,

web:http://www.moz.gov.ua, код ЄДРПОУ 00012925


ПОСТАНОВА


від "10" травня 2012 року № _11_


^ Про забезпечення оздоровлення

та відпочинку дітей у 2012 році

Відповідно до статті 40 Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», на виконання пункту 12 витягу з протоколу №68 засідання Кабінету Міністрів України від 21 вересня 2011 року «Про підсумки проведення оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2011 року» з метою запобігання виникненню спалахів гострих кишкових інфекцій і попередження харчових отруєнь в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку протягом оздоровчої кампанії під час підготовки до літнього оздоровлення та відпочинку дітей у 2012 році


ПОСТАНОВЛЯЮ:


1. Рекомендувати Голові Ради Міністрів Автономної Республіки Крим, головам обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій:

1.1. Заслухати керівників установ та організацій, на балансі яких утримуються заклади оздоровлення та відпочинку, про готовність до літньої оздоровчої кампанії, акцентуючи увагу на стані водопровідних та каналізаційних систем, організації харчування, медичного забезпечення та здійсненні заходів щодо ефективної профілактики інфекційних захворювань.

1.2. Забезпечити в пріоритетному порядку відпочинок, оздоровлення, а також проїзд до місця відпочинку і у зворотному напрямку дітей, які потребують особливої турботи з боку держави (дітей сиріт, із малозабезпечених сімей, дітей-інвалідів тощо).

2. Адміністраціям установ та організацій, на балансі яких утримуються заклади оздоровлення та відпочинку для дітей, а також керівникам закладів оздоровлення та відпочинку:

2.1. Провести необхідну підготовку закладів оздоровлення та відпочинку до прийому дітей, забезпечивши дотримання санітарних норм і правил, звернувши при цьому особливу увагу на стан водопровідних та каналізаційних систем, організацію харчування, медичного забезпечення та здійснення заходів щодо своєчасної та ефективної профілактики інфекційних захворювань.

2.2. Не допускати відкриття закладів оздоровлення та відпочинку без погодження із державною санітарно-епідеміологічною службою України у встановленому законодавством порядку.

2.2.3. Забезпечити заклади оздоровлення та відпочинку мийними та дезінфекційними засобами, ліками, медичним інвентарем та обладнанням відповідно до чинних нормативно-правових актів.

2.2.4. Провести в закладах оздоровлення та відпочинку необхідні дезінфекційні, дезінсекційні та дератизаційні заходи.

2.3. Вжити дієвих заходів щодо підбору та підготовки кваліфікованого персоналу харчоблоків із досвідом роботи в закладах оздоровлення та відпочинку.

2.3.1. Налагодити постачання продуктів харчування та продовольчої сировини належної якості.

2.3.2. Забезпечити належне харчування дітей відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 22.11.2004 №1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних і оздоровчих закладах».

2.4. Укомплектувати штати закладів кваліфікованими педагогічними, медичними та іншими працівниками та не допускати до роботи працівників, які не пройшли обов`язкових профілактичних медичних оглядів.

2.5. Вжити заходів щодо профілактики гострих кишкових інфекцій, харчових отруєнь, отруєнь грибами та дикорослими рослинами, хімічними речовинами, а також дитячого травматизму.


3. Міністерству інфраструктури України рекомендувати:

3.1. Організувати формування спеціалізованих пасажирських потягів та вагонів, що здійснюють перевезення організованих дитячих груп до місць оздоровлення та відпочинку, звертаючи особливу увагу на забезпечення вагонів якісною питною водою, роботу систем вентиляції та кондиціювання повітря, охолоджувачів питної води, наявність дезінфекційних засобів.

3.2. Продовжити практику продажу квитків на пасажирські потяги чи автобуси для організованих дитячих груп лише за наявності офіційного підтвердження організаторами поїздки медичного супроводу цих груп.

3.3. При оформленні проїзних документів для проїзду організованих дитячих колективів інформувати відповідні служби залізниць України та заклади державної санітарно-епідеміологічної служби на залізничному транспорті України, зокрема, залізниці формування та залізниці висадки поїздів (причіпних вагонів) щодо організації безпечних умов посадки, проїзду, висадки пасажирів.


4. Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь (головних управлінь) охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій:

4.1. Забезпечити:

4.1.1. Дієвий контроль за проведенням літньої оздоровчої кампанії, організацією належного медичного обслуговування, повноцінного збалансованого харчування, дотриманням режиму дня, фізичного виховання і загартовування дітей, насамперед в закладах оздоровлення, створенням повноцінних умов для відпочинку й оздоровлення дітей, які перебувають в особливо складних соціальних умовах.

4.1.2. Підбір кваліфікованого медичного персоналу, що має досвід роботи з дітьми в закладах оздоровлення та відпочинку. Проводити інструктажі медичних працівників, які супроводжують дитячі організовані колективи, і батьків від'їжджаючих дітей щодо організації харчування і питного режиму дітей під час їх перевезення.

4.1.3. Своєчасне і якісне проведення медичних оглядів медпрацівників, яких направляють на роботу в оздоровчі заклади.

4.1.4. Виділення фахівців для медичного супроводу дитячих організованих груп під час оздоровчих кампаній.

4.1.5 Закріпити за територіальними лікувально-профілактичними закладами дитячі заклади оздоровлення та відпочинку дітей для надання невідкладної і спеціалізованої медичної допомоги та своєчасного виїзду бригад швидкої медичної допомоги у разі необхідності.

4.2. Зобов'язати медичних працівників оздоровчих закладів:

4.2.1. Здійснювати дієвий контроль за роботою харчоблоків, організацією харчування, дотриманням температурного режиму в приміщеннях, фізичним вихованням і загартовуванням дітей, дотриманням фізіологічних норм навантаження при проведенні спортивних змагань і трудової діяльності у закладах оздоровлення для дітей.

4.3.2. Проводити роботу щодо гігієнічного виховання дітей, популяризації здорового способу життя, профілактики алкоголізму, наркоманії і тютюнопаління.


5. Головному державному санітарному лікарю Автономної Республіки Крим, головним державним санітарним лікарям областей, міст Києва та Севастополя, водного, залізничного, повітряного транспорту, об'єктів з особливим режимом роботи:

5.1.1 Забезпечити державний санітарно-епідеміологічний нагляд за своєчасним виконанням приписів (планів-завдань) щодо підготовки до відкриття дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, відповідно до заявленої дислокації мережі закладів.

5.1.2 Здійснювати контроль за дотриманням вимог санітарного законодавства під час відкриття дитячих закладів оздоровлення та відпочинку щодо готовності закладів до роботи, що проводиться відповідними комісіями за участю всіх зацікавлених представників.

5.1.3 Не допускати відкриття непідготовлених оздоровчих закладів, зокрема наметових містечок, а також тих, де перебування дітей триває 4 години та більше без організації гарячого харчування. У разі виявлення несанкціонованого відкриття дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, вживати заходи адміністративного впливу відповідно до вимог чинного законодавства.

5.2. Забезпечити державний санітарно-епідеміологічний нагляд за:

5.2.1. Роботою оздоровчих закладів, звернувши особливу увагу на санітарно-технічний стан харчоблоків та джерел питного водопостачання, місць купання.

5.2.2. Дотриманням вимог санітарного законодавства щодо профілактики інфекційних захворювань, спалахів гострих кишкових інфекцій, харчових отруєнь, отруєнь грибами та дикорослими рослинами, хімічними речовинами, профілактики дитячого травматизму.

5.2.3. Організацією медичного обслуговування дітей в оздоровчих закладах та виконанням норм харчування дітей згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 №1591 «Про затвердження норм харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах» та Порядком організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах, затвердженим спільним наказом МОЗ України та МОН України від 01.06.2005 №242/329, зареєстрованим в Мін’юсті за № 661/10941 від 15 червня 2005.


5.3. Державний санітарно-епідеміологічний нагляд проводити з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 №1405 «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності для санітарного та епідемічного благополуччя населення та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю)», а також забезпечити здійснення необхідного комплексу лабораторних досліджень та інструментальних вимірювань.

5.4. При встановленні фактів недотримання вимог санітарного законодавства під час функціонування закладів оздоровлення та відпочинку вживати заходів адміністративного впливу до порушників.


6. Інформацію про проведену роботу та вжиті адміністративно-запобіжні заходи надавати до Державного закладу «Центральна санітарно-епідеміологічна станція» МОЗ України щомісячно в електронному та паперовому вигляді до 25 числа місяця, що закінчується, починаючи з 10 травня поточного року згідно з наказом МОЗ України від 23.04.2012 №294 «Про організацію медичного забезпечення, відпочинку та оздоровлення дітей влітку 2012 року».


7. Головному лікарю Державного закладу «Центральна санітарно-епідеміологічна станція» МОЗ України узагальнену інформацію надавати щомісячно до 30 числа до Державної санітарно-епідеміологічної служби України.


8. Контроль за виконанням постанови залишаю за собою.


А.М. Пономаренко
Схожі:

Державна санітарно-епідеміологічна служба україни головний державний санітарний лікар україни iconДержавна санітарно-епідеміологічна служба україни головний державний санітарний лікар україни затверджено постанова Головного державного санітарного лікаря України 30. 12. 1998 n 9 державні санітарні правила та норми
Влаштування І обладнання кабінетів комп’ютерної техніки в навчальних закладах та режим праці учнів на персональних комп’ютерах” дсанПіН...
Державна санітарно-епідеміологічна служба україни головний державний санітарний лікар україни iconДержавна санітарно-епідеміологічна служба україни
Державна санітарно-епідеміологічна служба україни вул. М. Грушевського, 7, м. Київ, 01601, тел. (044) 200-07-92, e-mail
Державна санітарно-епідеміологічна служба україни головний державний санітарний лікар україни iconІ. В. Юсова Головний державний санітарний лікар Кегичівського району 2012 року В. В. Полякова розклад уроків
Директор нвк І. В. Юсова Головний державний санітарний лікар Кегичівського району
Державна санітарно-епідеміологічна служба україни головний державний санітарний лікар україни iconДержавна санітарно-епідеміологічна служба україни головне управління держсанепідслужби у закарпатській області доручення
Державної санітарно-епідеміологічної служби України та обласної державної адміністрації
Державна санітарно-епідеміологічна служба україни головний державний санітарний лікар україни iconГоловний державний санітарний лікар україни
України 14. 08. 2001 n 63 погоджено: Лист Міністерства освіти І науки України 05. 06. 2001 n 1/12-1459
Державна санітарно-епідеміологічна служба україни головний державний санітарний лікар україни iconУкраїна державна санітарно-епідеміологічна служба україни
...
Державна санітарно-епідеміологічна служба україни головний державний санітарний лікар україни iconГоловний державний санітарний лікар україни
Полька Надія Степанівна, (м. Київ, вул. Грушевського, 7) Єременко Галина Миколаївна, Інститут гігієни та медичної
Державна санітарно-епідеміологічна служба україни головний державний санітарний лікар україни iconМіністерство охорони здоров’я україни головний державний санітарний лікар
Щодо підготовки до проведення кампанії додаткової імунізації проти кору та краснухи
Державна санітарно-епідеміологічна служба україни головний державний санітарний лікар україни iconГоловний державний санітарний лікар україни
Державні санітарні правила І норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного...
Державна санітарно-епідеміологічна служба україни головний державний санітарний лікар україни iconГоловний державний санітарний лікар україни
Державні санітарні правила І норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©on2.docdat.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи