Тема уроку icon

Тема уроку




Скачати 35.53 Kb.
НазваТема уроку
Дата конвертації01.11.2012
Розмір35.53 Kb.
ТипУрок
джерело

12

Тема уроку: Поєднання розрізу та вигляду.

Мета уроку: освітня: ознайомити учнів з правилами поєднання частини розрізу та частини вигляду, закріпити уміння та знання виконувати розрізи;

виховна: виховання акуратності;

розвитку: логічного та аналітичного мислення, просторової уяви.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання та засоби навчання: підручники.


ХІД УРОКУ

1. Організаційна частина. (5.. хв)

1.1 Перевірка наявності учнів.

1.2 Перевірка готовності учнів до занять.


2. Формування нових знань. (25..хв; фр.)

2.1 Актуалізація опорних знань учнів.

  • Яке зображення має назву розріз?

  • Яка різниця між розрізом та перерізом?

  • Як позначаються прозрізи

2.2 Повідомлення теми та освітньої мети.

2.3 Перелік питань до розгляду.

1. Поєднання половини вигляду з половиною розрізу.

Щоб раціонально скорочувати кількість зображень на крес­леннях, вдаються до поєднання (суміщення) двох зображень: частини вигляду з частиною відповідного розрізу. Тоді замість двох окремих зображень — вигляду і розрізу — на кресленні одержують одне зображення — поєднання частин вигляду і роз­різу.

Якщо замість частини застосувати повний розріз, то за одним виглядом зверху неможливо буде уявити форму і положення виступу на передньому боці предмета. На фронтальному розрі­зі його не буде зображено, адже цей елемент випадає разом з умовно видаленою передньою частиною предмета. Тому в дано­му разі доцільно поєднати частину вигляду з частиною розрізу.

Якщо вигляд і поєднуваний з ним розріз фігури симетрич­ні, то поєднують половину вигляду з половиною відповідного розрізу.

Два вигляди предмета дають повне уявлення про його зовнішню форму. Фронтальний розріз і вигляд зверху краще виявляють внутрішню будову предмета. Але зовнішня форма при цьому стає менш зрозумілою. Оскільки вигляд і роз­різ даної деталі симетричні, то другу половину кожного із зобра­жень легко уявити. Отже, поєднання на кресленні половини виг­ляду і половини відповідного розрізу дасть повне уявлення як про зовнішню, так і про внутрішню форми деталі.

Межею між поєднаними в одному зображенні половиною вигляду і половиною розрізу є вісь симетрії (штрихпунктирна лінія). Зверніть увагу на те, що на половині вигляду відсутні лінії невидимого контуру (штрихо­ві), їх недоцільно проводити, бо предмет симетричний віднос­но вертикальної осі. Ці лінії на половині вигляду повторили б обриси внутрішнього контуру, показа­ного на половині розрізу.

2. Поєднання частини вигляду та частини розрізу.

Поєднані в одному зображенні частину вигляду і частину відповідного розрізу розділяють суцільною тонкою хвиляс­тою лінією, яку проводять від руки. Частину розрізу, як пра­вило, розміщують праворуч від частини вигляду.

Якщо елемент поверхні предмета, який збігається з віссю си­метрії, розміщений в отворі, на кресленні показують більш як половину розрізу. Якщо такий елемент знаходиться зовні, то показують більш як половину вигляду. В обох випадках зображення ребер внут­рішньої і зовнішньої поверхонь на кресленнях зберігаються.



3. Нанесення розмірів.

В результаті поєднання внутрішня будова предмета виявляється види­мою не повністю. Як же показати розміри внутрішніх частин? У цьому разі розмірні лінії, що стосуються елемента внут­рішньої частини предмета (наприклад, отвору), проводять трохи далі від осі і обмежують стрілкою тільки з одного бо­ку (рис. 176). Розмір зазначають повний.

Доцільно розміри зовнішніх частин предмета наносити з боку вигляду, а внутрішніх — з боку розрізу.


3. Закріплення знань. (5.хв;………..)

  • У яких випадках доцільно поєднувати вигляд з розрізом?

  • Як розділяють частину вигляду та частину розрізу?

  • Як поєднують та розділяють деталі, в яких грані збігаються з віссю симетрії?

  • Особливості нанесення розмірів на зображення, яке утворене поєднанням частини вигляду та розрізу.


4. Практична робота. (…..хв;……..….)

Виконати завдання на с. 142-143.


5. Підведення підсумку заняття. (10.. хв)

5.1 Аналіз помилок. Оцінювання роботи учнів.

5.2 Домашнє завдання: на форматі А4 виконати поєднання половини вигляду та половини розрізу за картками.



Схожі:

Тема уроку iconУроку 18 Тема програми : Технології комп'ютерної обробки інформації Тема уроку : Макроси. Створення та робота з макросами
Мета уроку: Навчитись створювати макрокоманди, розвивати логічне і раціональне мислення, виховувати відповідальність за виконану...
Тема уроку iconУроку 5 Тема програми: Основи роботи на пк тема уроку: Захист та архівування інформації. Тип уроку: Урок засвоєння нових знань, оволодіння новими прийомами роботи
Мета уроку: Ознайомити учнів з методами стискання даних, архівацією файлів та архіваторами. Виховувати в учнів свідому дисципліну,...
Тема уроку iconТема уроку
Тема уроку: Односкладні речення з головним членом, співвідносним із підметом. Розрізнення називних речень І двоскладних з іменним...
Тема уроку iconУроку до т ур. 14 Тема програми: Технології комп’ютерної обробки інформації Тема уроку: Створення таблиць та робота з колонками
Мета уроку: Ознайомити учнів з прийомами роботи по створенню таблиць, колонок, оформляючи їх відповідно до стандартів. Розвивати...
Тема уроку iconКонспект уроку 5 клас Вчитель: Баглай Ю. А. Конспект уроку 5 -й клас (англійська мова) Тема уроку: а wild animals. Урок №3 із 7 по даній темі. Мета уроку
Методичне обладнання уроку: постер із зображенням свійських тварин, картки із зображенням диких тварин
Тема уроку iconОбладнання уроку: Карта. Тип уроку: Урок-гра "Брейн ринг"' І конкурс "Два капітани" Хід уроку
Тема уроку: "Країни Центральної І східної Європи" Мета уроку: Повторити матеріал теми, узагальнити знання учнів; розвивати вміння...
Тема уроку iconУроку т ур. 12 Тема програми: Технології комп'ютерної обробки інформації
Тема уроку: Вступне заняття. Основи роботи у Word. Введення та форматування інформації. Перевірка орфографії та граматики
Тема уроку iconУроку 22 тема програми: Технології комп’ютерної обробки інформації. Тема уроку: Програмування реляційних запитів
...
Тема уроку iconІнформація про клас Тема уроку: Мета: Тип уроку

Тема уроку iconТема уроку
Мета уроку: освітня: ознайомити учнів з деталюванням за складальними кресленнями
Тема уроку iconТема уроку
Мета уроку: освітня: ознайомити учнів з умовними зображеннями на будівельних кресленнях
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©on2.docdat.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи