Хід уроку I. Організаційний момент icon

Хід уроку I. Організаційний момент




Скачати 61.09 Kb.
НазваХід уроку I. Організаційний момент
Дата конвертації02.11.2012
Розмір61.09 Kb.
ТипУрок
джерело



Тема: Початок Першої світової війни.

Мета: охарактеризувати економічне й політичне становище України на початку Першої світової війни; визначити стратегічні плани противників, причини вступу у війну головних її учасників; розкрити причини та визначити характер війни; розкрити плани воюючих сторін щодо України; з'ясувати особливості національного руху на західноукраїнських землях у зв'язку з початком війни; розвивати навички учнів робити висновки, уміння встановлювати причинно – наслідкові зв’язки, працювати з історичними джерелами , аналізувати матеріал, робити висновки та узагальнення, висловлювати власну точку зору; сприяти патріотичному вихованню учнів.

Основні поняття: Антанта, Троїстий союз, Головна українська рада, Союз визволення України, Легіон Українських січових стрільців.

Основні дати: 1 серпня 1914 р.— початок Першої світової війни; 1 серпня 1914 р.— створення Головної української ради (ГУР); серпень 1914 р.— створення Союзу визволення України (СВУ); кінець серпня 1914 р.— дозвіл австрійського уряду на формування загонів Українських січових стрільців (УСС).

^ ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ

Колективне опитування.

Здійснюється перевірка домашнього завдання за запитаннями і завданнями підручника. Поряд з цим пропонується ряд додаткових запитань.

1. Чим пояснити, що українці часто були національною меншиною в містах, розташованих на етнічно своїй території?

2. У чому полягала трагедія українського народу з початком війни?

^ III. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Вивчення нового матеріалу проводиться за планом. Запис вчителя на дошці, учнями в конспектах.

План уроку

1. Причини і характер Першої світової війни.

2. Плани Антанти і Троїстого союзу щодо України.

3. Заснування Головної української ради, Союзу визволення України і Легіону Українських січових стрільців.

Причини і характер Першої світової війни.

Бесіда (повторення матеріалу з вивчення курсу всесвітня історія)

1. Які воєнно-політичні блоки сформувалися напередодні Першої світової війни?

2. Коли і чому вони утворилися?

3. Конкретизуйте сутність франко-німецьких, англо-німецьких, німецько-російських, австро-російських протиріч.

4. Назвіть головні причини війни.

5. Отже, який характер мала Перша світова війна?

(Учні самостійно роблять висновки до запитань,головні аргументи занотовують в конспекти)

Плани Антанти і Троїстого союзу щодо України.

Розповідь учителя.

Геополітичне положення України неминуче перетворювало її на зону зіткнення інтересів супротивних коаліцій. При цьому інтереси українського народу аніскільки не враховувалися.

Загарбання українських земель було невід'ємною частиною агресивних планів основних учасників ворогуючих коаліцій.

Робота з картою.

Учитель ставить перед класом завдання: використовуючи карту «Територіальні зазіхання ворогуючих сторін напередодні війни і Україна», окреслити плани щодо України Німеччини, Австро-Угорщини, Росії.


Заснування Головної української ради, Союзу визволення

України і Легіону Українських січових стрільців.

Розповідь учителя.

Війна зумовила глибоку кризу українського національного руху. У ньому відбувся розкол у двох площинах.

— Як ви гадаєте, у яких саме?

Між українцями ворогуючих сторін виросла прірва. У межах Російської та Австро-Угорської імперій відбувся розкол на прибічників та противників переможної війни. Відверто проавстрійські позиції зайняла утворена 1 серпня 1914 р. у Львові Головна українська рада (ГУР), що була міжпартійним блоком, до складу якого входили радикальна соціал-демократична та націонал-демократична партії. На чолі ГУР став К. Левицький.


— Що вам відомо про цього діяча?

У маніфесті ГУР від 3 серпня зазначалося: «Ненаситність царської імперії загрожує також нашому національному життю... яке знайшло охорону в конституційному ладі австрійської держави».

— У чому вбачала ГУР «ненаситність царської імперії»? Чи згодні ви з цим твердженням?

— Чи не ідеалізували члени ГУР «конституційний лад» Австро-Угорської імперії?

З ініціативи ГУР незабаром було створено Легіон Українських січових стрільців (УСС), яких називали «усусами». Першим коман диром УСС був Д. Витовський. Проте австрійська влада, навіть маючи гостру потребу в живій силі, чинила перешкоди при формуванні легіону. Так, із 28 тис. добровольців до УСС зараховано було менше десятої частини — лише 2,5 тис. чоловік.

Повідомлення учнів.

Учні, які одержали завдання на попередньому уроці, розповідають про формування та діяльність УСС. Учитель коментує і доповнює відповіді учнів.





Прапори УСС


Розповідь учителя про заснування Союзу визволення України (СВУ). На початку СВУ очолювали Дмитро Донцов і М. Залізняк.




Дмитро Донцов

У програмі СВУ було поставлено за мету:

а) утворення самостійної Української Держави;

б) встановлення конституційної монархії;

в) заснування демократичного устрою;

г) надання рівних прав і свобод представникам усіх національностей;

д) забезпечення самостійності української церкви.

— За яких умов, на вашу думку, могли бути реалізовані ці положення програми?

Переважна більшість українських політиків і партій ставилися до СВУ негативно або й вороже. Так, один із лідерів УСДРП С. Петлюра назвав ідею відриву України від Росії сепаратизмом, а членів СВУ — «безвідповідальними запроданцями». Недоброзичливо від гукувався про СВУ М. Грушевський, уникаючи будь-яких контак тів з цією організацією.

— Чим зумовлене таке ставлення С. Петлюри і М. Грушевського до СВУ?

Узагальнюючи відповіді учнів, учитель підкреслює, що негативне ставлення до Союзу визволення України свідчило про неузгодженість і, більше того, розкол українського національного руху.

^ IV. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ

Тестування

  1. Перша світова війна розпочалася з 

2. Як розкривається абревіатура ГУР:

 Головна українська рада;  Головнокомандуючий українським рухом;

 Головний український рух.

3. Які країни входили до політичного блоку Антанта:

 Німеччина, Туреччина, Болгарія;  Англія,Франція,Росія;

 Франція, Туреччина, Австро – Угорщина.

4. Легіон Українських січових стрільців сформувався в      році:

5. Дата заснування СВУ:

 4 серпня 1914 р.;  4 вересня 1916 р.;  4 січня 1912 р.

V. ПІДСУМКИ УРОКУ

Заключне слово вчителя.

З початком Першої світової війни українські землі перетворювалися на арену боротьби двох ворогуючих коаліцій — Антанти і Троїстого союзу. За цих умов неминучим був розкол у національному русі.

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1. Опрацювати конспект і текст підручника.

2. Двом-трьом учням підготувати повідомлення про А. Шептицького.



Схожі:

Хід уроку I. Організаційний момент iconХід уроку І. Організаційний момент
Мета: формувати навички І вміння свідомо, самостійно вибирати твори, книги для читання; ознайомлення з творчістю зарубіжних письменників-казкарів;...
Хід уроку I. Організаційний момент iconХід уроку засідання І. Організаційний момент Рольова гра «Добре сонечко»
Його потрібно врятувати. Для цього треба, щоб кожен із нас, усміхаючись, по черзі називав слово чи словосполучення слів, які асоціюються...
Хід уроку I. Організаційний момент iconІ. Організаційний момент. ІІ. Конкретизація теми І мети уроку
...
Хід уроку I. Організаційний момент iconУроку. І. Організаційний момент. ІІ. Повідомлення теми та мети уроку
Ми дізнаємося про жінку, яка досягла слави своїм поетичним талантом, даром Божим. Вона відкинула думку про те, що поезія це привілеї...
Хід уроку I. Організаційний момент iconІ організаційний момент II

Хід уроку I. Організаційний момент iconУроку І. Організаційний момент.(привітання дітей І гостей) ІІ. Активізація опорних знань: Доброго здоров`я, діти доброго вам дня
Робота дітей з газетою «Долоньки»: Діти, знайдіть, вірш чи оповідання, в якому б ішлося про здоров`я. Прочитайте самостійно, а зараз...
Хід уроку I. Організаційний момент iconСхема аналізу уроку біології
Доцільність розподілу навчального часу на певні етапи уроку, чи відповідає хід уроку наміченому плану
Хід уроку I. Організаційний момент iconСхема аналізу уроку біології
Доцільність розподілу навчального часу на певні етапи уроку, чи відповідає хід уроку наміченому плану
Хід уроку I. Організаційний момент iconОбладнання уроку: Карта. Тип уроку: Урок-гра "Брейн ринг"' І конкурс "Два капітани" Хід уроку
Тема уроку: "Країни Центральної І східної Європи" Мета уроку: Повторити матеріал теми, узагальнити знання учнів; розвивати вміння...
Хід уроку I. Організаційний момент iconІ. Організаційний момент (1-2хв.) ІІ. Перевірка знань І умінь, отриманих на попередньому уроці
Ольгу та князя Святслава як особистостей та державних діячів, використовуючи джерела інформації
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©on2.docdat.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи