Методичні рекомендації щодо роботи загальноосвітніх навчальних закладів та участі у рейтинговій системі оцінювання у 2011-2012 н р.(додаток 3)
Методичні рекомендації щодо роботи загальноосвітніх навчальних закладів та участі у рейтинговій системі оцінювання у 2011-2012 н р.(додаток 3) icon

Методичні рекомендації щодо роботи загальноосвітніх навчальних закладів та участі у рейтинговій системі оцінювання у 2011-2012 н р.(додаток 3)
НазваМетодичні рекомендації щодо роботи загальноосвітніх навчальних закладів та участі у рейтинговій системі оцінювання у 2011-2012 н р.(додаток 3)
Сторінка1/6
Дата конвертації28.09.2012
Розмір0.74 Mb.
ТипМетодичні рекомендації
джерело
  1   2   3   4   5   6


ЮР’ЇВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ВІДДІЛ ОСВІТИ


Н А К А З


22.06.2011 р. смт Юр'ївка № 153


Про підсумки методичної роботи

загальноосвітніх навчальних

закладів у 2010-2011 н.р.


Відповідно до Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», згідно наказу відділу освіти «Про рейтингову систему оцінювання загальноосвітніх навчальних закладів у 2010-2011 н.р., на підставі узагальнених аналітичних довідок методистів відділу освіти про підсумки методичної роботи у 2010-2011 н.р., з метою оцінки організації та результативності діяльності загальноосвітніх навчальних закладів у 2010-2011 н.р. проведено підсумки методичної роботи та рейтингове оцінювання діяльності 13 шкіл у 2010-2011 н.р.. За підсумками методичної роботи, враховуючи результати рейтингового оцінювання

НАКАЗУЮ:

  1. Аналітичну довідку про підсумки методичної роботи загальноосвітніх навчальних закладів у 2010-2011 н.р. прийняти до відома (додаток 1).

  2. Затвердити результати рейтингового оцінювання діяльності загальноосвітніх навчальних закладів у 2010-2011 н.р. (додаток 2).

  3. Відзначити високий рівень роботи директорів Чорнявщинської СЗШ (Пащенко Н.С.), Чаплинської СЗШ (Тарасова Т.П.), Новоіванівської СЗШ (Аксініна І.В.), Вербуватівської НСЗШ (Свінцова С.П.), в.о. директора Юр’ївської СЗШ ( Полуріз Л.М.).

  4. Завідуючій методичним кабінетом Ільченко І.В. розробити та надати загальноосвітнім навчальним закладам методичні рекомендації щодо роботи загальноосвітніх навчальних закладів та участі у рейтинговій системі оцінювання у 2011-2012 н.р.(додаток 3)

  5. Координацію щодо виконання даного наказу покласти на завідуючу методичним кабінетом Ільченко І.В., контроль залишаю за собою.


Начальник відділу освіти О.В. Біла

Додаток 1

до наказу відділу освіти

від________№________


^ Аналітична довідка про підсумки методичної роботи загальноосвітніх навчальних закладів у 2010-2011 н.р.


Відповідно до Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», згідно наказу відділу освіти «Про рейтингову систему оцінювання загальноосвітніх навчальних закладів у 2010-2011 н.р., на підставі узагальнених аналітичних довідок методистів відділу освіти про підсумки методичної роботи у 2010-2011 н.р., з метою оцінки організації та результативності діяльності загальноосвітніх навчальних закладів у 2010-2011 н.р. проведено підсумки методичної роботи та рейтингове оцінювання діяльності 13 шкіл у 2010-2011 н.р.. згідно Умов рейтингового оцінювання діяльності загальноосвітніх закладів Юр’ївського району, затверджених наказом відділу освіти від 22.06.2011 року № 152.

Оцінка стану науково-методичної роботи педагогічних працівників загальноосвітніх закладів району здійснювалась за наступними критеріями: видання авторських програм, підручників, участь в обласних та Всеукраїнських проектах, висвітлення діяльності закладів у наукових, періодичних виданнях, участь керівників районних методичних об’єднань у методичній роботі на рівні району та області (моніторинги, навчальна практика з української мови, участь в обласних семінарах та конференціях з євроінтеграції, діяльність районного євроклубу, методична робота), участь у районних конференціях, експериментальній роботі на рівні області та держави, проведення районних та обласних семінарів на базі загальноосвітніх закладів.

За результатами оцінки стану науково-методичної роботи педагогічних працівників загальноосвітніх закладів відзначено роботу педагогічних колективів Олександрівської СЗШ, Чорнявщинської СЗШ, Чаплинської СЗШ. На низькому рівні здійснюється методична робота в Преображенській НСЗШ, Варварівській СЗШ, Комсомольській СЗШ та Шандрівській СЗШ.

Оцінка участі педагогічних працівників навчальних закладів у конкурсах в 2010-2011 н.р. здійснювалась за результатами районних та обласних етапів конкурсів «Учитель року», «Шкільна бібліотека» та «Педагогічні здобутки освітян – 2011». У районному етапі конкурсу «Учитель року» прийняли участь всі загальноосвітні заклади. Переможцями конкурсу у різних номінаціях стали наступні педагогічні працівники:

  • «Образотворче мистецтво» - Зайцева Н.В. (Юр’ївська СШ)

  • «Початкові класи» - Біловол С.Я. (Водянська НСЗШ)

  • «Історія» - Дика Л.А. (Преображенська НСЗШ)

  • «Зарубіжна література» - Балєва Н.Ю. (Чаплинська СЗШ).

В десятку кращих вчителів області ввійшла Зайцева Н.В. (Юр’ївська СЗШ).

У конкурсі «Шкільна бібліотека» прийняли участь всі загальноосвітні заклади. Переможцем районного та призером обласного етапів конкурсу стала Чорнявщинська СЗШ.

2-4 березня 2011 року відділ освіти Юр’ївської райдержадміністрації прийняв участь у Другій міжнародній виставці «Сучасні навчальні заклади – 2011», що відбулася у місті Києві. За кількістю відзначених нагородами і дипломами Виставки освітяни Дніпропетровщини далеко випередили інші регіони України. Відділ освіти Юр’ївської райдержадміністрації також нагороджено дипломом Міністерства освіти і науки України та Національної академії педагогічних наук України за активну участь в інноваційній модернізації національної системи освіти.

18 березня 2011 року на базі Юр’ївської середньої загальноосвітньої школи відбувся районний педагогічний ярмарок «Педагогічні здобутки освітян Юр’ївщини -2011». У заході взяли участь 13 шкіл району, 10 дитячих садочків, Центр технічної та народної творчості учнівської молоді.

На розгляд комісії навчальні заклади району представили кращі методичні розробки в різних галузях науки. Окрасою кожної виставки були творчі роботи вчителів та учнів – вироби декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтв.

За результатами презентацій та оформлення виставки комісією визначено такі місця: I – Чаплинська СШ, II - Чорнявщинська СШ, III- Юр’ївська СШ.

31 березня в м. Дніпропетровську відбулась V обласна виставка „Педагогічні здобутки освітян Дніпропетровщини – 2011”, в якій приймали участь управління та відділи освіти міст та районів Дніпропетровської області. Освітяни Юр'ївщини прийняли участь у виставці та представили кращі методичні розробки – 185 робіт в різних галузях науки.

За результатами обласної виставки, педагогічні працівники району були достойно відзначені: 185 дипломів та 4 грамоти. Грамотами нагороджено: колектив Чаплинської СЗШ за перемогу в номінації „Оригінальна ефективна модель виховної системи навчального закладу”, Коценко А.І. – директор Новов’язівської СЗШ за кращі розробки по впровадженню інновацій в сільській школі, Дерюга Я.В. – вчитель фізичної культури Варварівської СЗШ за перемогу в номінації „Кращі методичні матеріали по формуванню здорового способу життя”, Зайцева Н.В. – вчитель образотворчого мистецтва Юр’ївської СЗШ за перемогу в номінації „Краща освітня розробка розвивально-естетичного напрямку”.

За підсумками участі педагогічних працівників навчальних закладів у конкурсах в 2010-2011 н.р. відзначено високий рівень роботи ^ Чорнявщинської СЗШ, Чаплинської СЗШ та Новов’язівської СЗШ.

Одним із стимулів підвищення фахової майстерності вчителя та активізації його творчої діяльності є атестація. В березні 2011 року проведено засідання шкільних атестаційних комісій, 8 квітня – засідання районної атестаційної комісії.

За наслідками атестації атестовано 33 педагогічних працівники. З них 21 педагог відповідають раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії», присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» 2-ом пед. працівникам, присвоєно педагогічне звання «Старший вчитель» - 3-ом пед. працівникам, «вчитель-методист» - 3-м пед. працівникам.

Оцінка стану навчальних приміщень загальноосвітніх навчальних закладів здійснена з урахуванням стану їдалень, спортивних майданчиків та спортивних залів, бібліотек, наявності внутрішніх туалетів.

В 2010-2011 н.р. було покращено матеріально-технічну базу загальноосвітніх навчальних закладів :

- за рахунок коштів державного бюджету придбано хімічний кабінет для Новов’язівської СЗШ;

- облаштовано внутрішній туалет в Шандрівській СЗШ;

- побудовано внутрішній туалет та замінено газовий котел у Вербуватівській НСЗШ;

- облаштовано внутрішній туалет у Варварівській СЗШ;

- для Жемчужненської СЗШ придбано 13 стільців та настелено лінолеум у коридорі на першому поверсі.

За результатами оцінки стану навчальних приміщень загальноосвітніх навчальних закладів на високому рівні визначено стан приміщень Чаплинської СЗШ, Новов’язівської СЗШ, Комсомольської СЗШ, Вербуватівської СЗШ та Жемчужненської СЗШ.

Пріоритетними напрямками виховної та позакласної роботи залишається патріотичне виховання, створення безпечних умов для фізичного розвитку, формування здорового способу життя, запобігання негативним проявам, дитячій бездоглядності та підлітковій злочинності.

Протягом навчального року проведено 25 районних конкурсів з різних напрямків виховної роботи, учні шкіл прийняли участь в 21 обласному конкурсі.

Протягом вересня 2010 року проведено районний етап Всеукраїнського огляду музеїв. Кращими музеями району визначено історико-краєзнавчий музей Вербуватівської НСЗШ та Картинна галерея Варварівської СЗШ.

У жовтні 2010 року проведено районний етап обласного конкурсу «Комсомольська юність моєї родини». Переможцями обласного етапу даного конкурсу стали учні Комсомольської СЗШ (Саньжапова Анастасія) та Новов’язівської СЗШ (Друзь Ксенія).

В січні 2011 року проведено районний етап щорічного обласного конкурсу «Собори наших душ». Переможцями обласного етапу стали: Дерев’янко Юлія – ІІ місце (Новоіванівська СЗШ), Свінцов Віктор (Вербуватівська НСЗШ) – ІІІ місце, Базарна Юлія – ІІІ місце (Чаплинська СЗШ).

В лютому – березні 2011 року проведені районні етапи Всеукраїнських конкурсів Екологічної творчості та «Молодь обирає здоров’я». Переможцями районних етапів визначено учнівські колективи Новоіванівської СЗШ, Олександрівської СЗШ та Шандрівської СЗШ.

Призером обласного етапу Всеукраїнського конкурсу екологічної творчості стала дитяча команда «Оберіг» Новоіванівської СЗШ, яка зайняла ІІІ місце серед міст і районів області ( в 2010 році команда «Оберіг» зайняла ІІ місце в даному конкурсі). В травні 2011 р. команда учнів Чорнявщинської СЗШ прийняла участь в обласних зональних змаганнях ДЮП, команда учнів Чаплинської СЗШ – в обласних зональних змаганнях «Козацький гарт» та зайняла 5 місце.

В березні 2011 року проведено районний етап огляду дитячої творчості «Моє Придніпров’я». 14 квітня обдаровані учні Юр’ївської СЗШ, Варварівської СЗШ, Чаплинської СЗШ, Новоіванівської СЗШ, Вербуватівської НСЗШ прийняли участь в обласному фестивалі «Моє Придніпров’я». (У 2010 році лауреатами обласного огляду учнівської творчості стали учень Шандрівської СЗШ Гранатир Костянтин, який зайняв ІІ місце, хор Новоіванівської СЗШ- ІІІ місце, учениця Варварівської СЗШ Дзвінчук Анна - ІІІ місце).

На виконання наказу головного управління освіти і науки облдержадміністрації «Про затвердження плану масових заходів туристсько-краєзнавчого напрямку на 2011 рік» від 14.12.2010 р. № 1051 в Кривому Розі 13-14 травня 2011 року комунальним закладом «Дніпропетровський дитячо-юнацький центр міжнародного співробітництва» Дніпропетровської обласної ради» разом з управлінням освіти і науки Криворізької міської ради був проведений обласний єврофорум «Дніпропетровщина – Україна – Європейський союз», присвячений Дням Європи в Україні.

Захід проведено з метою залучення учнівської молоді, педагогічних працівників до спільної діяльності з вивчення структури, ролі та значення Європейського Союзу, поліпшення форм роботи, популяризації проведення Днів Європи в закладах освіти області. Школи Юр’ївського району прийняли активну участь в підготовці до обласного Єврофоруму. Слід відзначити роботу ЦТНТУМ (Шарова Т.М.), Вербуватівської НСЗШ, Варварівської СЗШ, Юр’ївської СЗШ, Новоіванівської СЗШ та Чаплинської СЗШ. За підсумками обласного заходу Юр’ївський район зайняв 5 місце серед сільських районів області.

03 червня 2011 р. проведено районний конкурс «Міс Аліса» За результатами конкурсу відзначено роботу педагогічних працівників ^ Чаплинської СЗШ, Новов’язівської СЗШ та Вербуватівської НСЗШ.

За результатами оцінки стану виховної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах відзначено роботу педагогічних колективів Новоіванівської СЗШ, Юр’ївської СЗШ, Чаплинської СЗШ та Новов’язівської СЗШ.

Спортивно-масова робота серед учнів шкіл організована на належному рівні. В навчальному році проведено районні змагання з футболу, волейболу, кросу, баскетболу, шахів, в яких прийняло участь 548 учнів шкіл району. Переможці районних змагань приймали участь в 8 обласних змаганнях.

Команда учнів Юр’ївського району зайняла І місце в зональних змаганнях на кубок «Шкіряний м’яч», вийшла у фінал обласних змагань та зайняла 4 місце. За результатами обласної спартакіади серед учнів ЗНЗ в 2009-2010 н.р. учні району посідають ІІ місце в області.

За наслідками оцінювання участі школярів у спартакіаді на районному та обласному рівнях слід відзначити роботу ^ Юр’ївської СЗШ, Чорнявщинської СЗШ та Чаплинської СЗШ, вказати на низький рівень спортивно-масової роботи у Водянській НСШ, Комсомольській СЗШ та Преображенській НСШ.

Відповідно до Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади з базових і спеціальних дисциплін проведено шкільні та районні олімпіади.

Всього в ІІ (районному) етапі олімпіад взяли участь 394 учні. Переможцями визначено 46 учнів. За результатами районних олімпіад Чорнявщинська СЗШ має 25 призерів, Юр’ївська СЗШ - 22 призери, Варварівська СЗШ - 19, Олександрівська СЗШ – 12, Новоіванівська СЗШ – 11, Чаплинська СЗШ – 10, Шандрівська СЗШ – 9, Преображенська НСЗШ – 7 , Жемчужненська СЗШ – 4, Водянська НСЗШ – 4, Вербуватівська НСЗШ – 3, , Новов´язівська СЗШ -4.

В лютому 2011 року переможці районних олімпіад приймали участь в ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін). Учениця Чаплинської СЗШ Шумигора К. зайняла ІІ місце в обласній олімпіаді з математики, учениця Водянської НСЗШ Городецька М. зайняла ІІІ місце в обласній олімпіаді з історії.

За результатами участі учнів в районному та обласному етапах учнівських олімпіад перше місце посідає ^ Чорнявщинська СЗШ, друге місце – Юр’ївська СЗШ, третє місце – Варварівська СЗШ.

Учениця Варварівської СЗШ Жидкова Анастасія стала переможцем обласного етапу науково-дослідницьких робіт в МАН (секція журналістики) та представляла Дніпропетровську область у Всеукраїнському конкурсі захисті дослідницьких робіт МАН в м. Києві 25-30.04.2011 року.

Оцінка діяльності загальноосвітніх закладів з дотримання законодавства про охорону прав дітей у закладах освіти, оздоровлення учнів у 2010-2011 н.р. здійснювалась за такими критеріями: наявність бази даних на категорії дітей, робота педагогічного колективу над виявленням сімей, що опинились у складних життєвих обставинах, дотримання законодавства про загальну середню освіту, оздоровлення учнів 1-4-х класів. За результатами оцінювання робота з охорони дитинства знаходиться на належному рівні в Жемчужненській СЗШ, Водянській НСШ, Чорнявщинській СЗШ, Преображенській НСШ та Олександрівській СЗШ.

Суттєвим резервом підвищення якості та доступності освіти є ефективне впровадження інформаційно-комунікаційних технологій.

2011 рік Президентом України проголошено роком освіти та інформаційного суспільства, що і визначає специфіку реалізації державної політики в галузі освіти на найближчі роки. Відповідні дії щодо зміцнення цього фундаменту визначені в Указі Президента України від 30.09.2010р. № 926/2010 „ Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні” та розпорядженні голови облдержадміністрації від 07.02.2011 року № Р-37/0/3-11 «Про затвердження плану заходів щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти у Дніпропетровській області». На Дніпропетровщині за ініціативи голови облдержадміністрації Олександра Вілкула запроваджено проект «Новій Дніпропетровщині – новий стандарт освіти».  Він передбачає не тільки забезпечення рівного доступу до якісних освітніх послуг усіх учасників навчально-виховного процесу, а й створення в області єдиного ланцюжка освіти «дошкільний навчальний заклад – середня загальноосвітня школа – вищий навчальний заклад – перше робоче місце – післядипломна освіта та підвищення кваліфікаційного рівня», тобто можливість продовжувати освіту протягом усього життя». Одним з пріоритетів розвитку освітньої галузі визначено оновлення матеріально-технічної бази, вдосконалення педагогічних програм та впровадження інформаційних технологій, а також кадрове забезпечення.

В 2010-2011 н.р. розпочато роботу по впровадженню обласного проекту «Створення єдиного освітнього простору в Дніпропетровській області».

На сьогоднішній день в навчальних закладах району встановлено 22 комп'ютерних класи, в яких налічується 181 комп'ютер, що становить 100% забезпечення (по області 98%). Кількість учнів на 1 комп'ютер станом на сьогоднішній день становить 9 дітей (по області 21 учень, по Україні – 41 учень). Створено веб-сайти відділу освіти та загальноосвітніх навчальних закладів. Слід відмітити кращі веб-сайти Вербуватівської НСШ, Водянської НСШ та Новов’язівської СЗШ. В 13 школах району встановлено програмне забезпечення «Курс: школа».

За наслідками рейтингового оцінювання з різних напрямків роботи загальноосвітніх навчальних закладів серед середніх загальноосвітніх навчальних закладів та неповних середніх загальноосвітніх закладів розподілено місця:

І – Чорнявщинська СЗШ І – Вербуватівська НСШ

ІІ – Юр’ївська СЗШ ІІ – Комсомольська СЗШ

ІІІ – Чаплинська СЗШ ІІІ – Водянська НСШ

ІV – Новов’язівська СЗШ ІV- Преображенська НСШ

V – Новоіванівська СЗШ

VI – Олександрівська СЗШ

VII – Варварівська СЗШ

VIII – Жемчужненська СЗШ

IX – Шандрівська СЗШ


Завідуюча методичним кабінетом Ільченко І.В.

Додаток 2

до наказу відділу освіти

від________№________


^ Результати рейтингового оцінювання діяльності загальноосвітніх навчальних закладів у 2010-2011 н.р.


1. Оцінка стану науково-методичної роботи педагогічних працівників навчальних закладів у 2010-2011 н.р.


з/п

Назва навчального закладу

Критерії оцінювання
Всього балів

Авторські програми, підручники

Участь в обласних та Всеукраїнських проектах

Висвітлення діяльності у пресі

Результативність внутрішкільної методичної роботи

Участь у методичній роботі на рівні району області, району, держави

Районі конференції

Експериментальна робота

Районні семінари

Обласні семінари

1.

Юр’ївська СШ

89

0

10

15

5

54

5

0

0

0

2.

Варварівська СШ

47

0

10

0

5

27

5

0

0

0

3.

Новов’язівська СШ

95

0

10

10

10

60

5

0

0

0

4.

Чорнявщинська СШ

140

0

10

35

15

35

5

0

40

0

5.

Олександрівська СШ

165

0

10

20

10

40

5

0

80

0

6.

Новоіванівська СШ

65

0

10

20

10

20

5

0

0

0

7.

Шандрівська СШ

48

0

10

0

10

23

5

0

0

0

8.

Чаплинська СШ

110

0

10

20

15

40

5

0

20

0

9.

Комсомольська СШ

46

0

10

10

10

11

5

0

0

0

10.

Жемчужненська СШ

85

0

10

10

10

30

5

0

20

0

11.

Водянська НСШ

75

0

10

20

15

5

5

0

20

0

12.

Вербуватівська НСШ

66

0

10

20

10

21

5

0

0

0

13.

Преображенська НСШ

36

0

10

10

5

6

5

0

0

0
  1   2   3   4   5   6Схожі:

Методичні рекомендації щодо роботи загальноосвітніх навчальних закладів та участі у рейтинговій системі оцінювання у 2011-2012 н р.(додаток 3) iconМетодичні рекомендації для учителів біології щодо підготовки учнів до зовнішнього незалежного оцінювання у 2012 році Укладач: Тагліна О. В
Для цього потрібно підготувати законодавчу базу для створення незалежних агенцій оцінювання якості за прикладом розвинених країн,...
Методичні рекомендації щодо роботи загальноосвітніх навчальних закладів та участі у рейтинговій системі оцінювання у 2011-2012 н р.(додаток 3) iconМетодичні рекомендації щодо підготовки учнівських команд до участі
Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М. В. Остроградського надсилає методичні рекомендації щодо...
Методичні рекомендації щодо роботи загальноосвітніх навчальних закладів та участі у рейтинговій системі оцінювання у 2011-2012 н р.(додаток 3) iconМетодичні рекомендації щодо «бонусної» системи оцінювання навчальних досягнень учнів з фізичної культури для загальноосвітніх навчальних закладів розраховані на учнів для

Методичні рекомендації щодо роботи загальноосвітніх навчальних закладів та участі у рейтинговій системі оцінювання у 2011-2012 н р.(додаток 3) iconМетодичні рекомендації щодо навчання вчителів основам інформаційно-комунікаційних технологій. Додатки: зазначене на 2 арк
Про підготовку до початку 2011/2012 навчального року щодо стовідсоткового оволодіння вчителями загальноосвітніх навчальних закладів...
Методичні рекомендації щодо роботи загальноосвітніх навчальних закладів та участі у рейтинговій системі оцінювання у 2011-2012 н р.(додаток 3) iconМетодичні рекомендації щодо проведення підсумкових контрольних робіт у 5-8 класах загальноосвітніх навчальних закладів в 2010/2011 навчальному році
Підсумкові контрольні роботи у 5-8 класах загальноосвітніх навчальних закладів проводяться письмово з таких предметів: українська...
Методичні рекомендації щодо роботи загальноосвітніх навчальних закладів та участі у рейтинговій системі оцінювання у 2011-2012 н р.(додаток 3) iconМетодичні рекомендації щодо проведення сертифікації вчителів до 12. 09. 2011 року
На виконання пункту 18 наказу Міністерства від 11. 05. 11 №436 «Про підготовку до початку 2011/2012 навчального року» щодо стовідсоткового...
Методичні рекомендації щодо роботи загальноосвітніх навчальних закладів та участі у рейтинговій системі оцінювання у 2011-2012 н р.(додаток 3) iconМетодичні рекомендації щодо вивчення української мови І літератури в загальноосвітніх навчальних закладах у 2012-2013 навчальному році
Уточнення, особливо стосовно критеріїв оцінювання читання мовчки та вголос, контрольного домашнього твору з літератури, оцінювання...
Методичні рекомендації щодо роботи загальноосвітніх навчальних закладів та участі у рейтинговій системі оцінювання у 2011-2012 н р.(додаток 3) iconМетодичні рекомендації щодо організації навчально-виховного процесу під час проведення навчальних екскурсій та навчальної практики учнів загальноосвітніх навчальних закладів
Наказ монмс №105012. 09. 2011р. «Про навчальні програми для 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів»
Методичні рекомендації щодо роботи загальноосвітніх навчальних закладів та участі у рейтинговій системі оцінювання у 2011-2012 н р.(додаток 3) iconМетодичні рекомендації щодо організації навчально-виховного процесу у 5-х класах загальноосвітніх навчальних закладів (додаються)
З метою організованого переходу на новий Державний стандарт базової і повної загальної середньої освіти Міністерство освіти і науки...
Методичні рекомендації щодо роботи загальноосвітніх навчальних закладів та участі у рейтинговій системі оцінювання у 2011-2012 н р.(додаток 3) iconМетодичні рекомендації щодо оцінювання навчальних досягнень учнів та оформлення сторінок класних журналів у 1-4 класах (додаток 2)
Науково-методичні рекомендації щодо оцінювання навчальних досягнень учнів та оформлення сторінок класних журналів у 5-11 класах (додаток...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©on2.docdat.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи