Звіт про стан розвитку І діяльність психологічної служби системи освіти м. Фастова у 2011-2012 н р. На кінець звітного навчального року у психологічній службі системи освіти міста працювало 19 осіб. Практичних психологів 18 icon

Звіт про стан розвитку І діяльність психологічної служби системи освіти м. Фастова у 2011-2012 н р. На кінець звітного навчального року у психологічній службі системи освіти міста працювало 19 осіб. Практичних психологів 18
Скачати 89.21 Kb.
НазваЗвіт про стан розвитку І діяльність психологічної служби системи освіти м. Фастова у 2011-2012 н р. На кінець звітного навчального року у психологічній службі системи освіти міста працювало 19 осіб. Практичних психологів 18
Дата конвертації14.10.2012
Розмір89.21 Kb.
ТипЗвіт
джерело

Аналітичний звіт про стан розвитку і діяльність психологічної служби системи освіти м. Фастова у 2011-2012 н. р.


На кінець звітного навчального року у психологічній службі системи освіти міста працювало 19 осіб. Практичних психологів - 18, соціальних педагогів - 1. Відсоток забезпечення закладів освіти практичними психологами – 51%, соціальними педагогами – 12%.

Розроблена і впроваджується в освітні заклади міста програма діяльності психологічної служби системи освіти м. Фастова "Психолого-педагогічне проектування та супровід соціально-психологічного розвитку особистості учнів" (затверджено 25.12.2008), проект „Психологічний супровід навчально – виховного процесу” (Программа розвитку системи освіти м. Фастова на 2011-2014 роки) (затверджено рішенням Фастівської міської ради № 18-XV-VI від 20.10.2011р.)

Структура методичної роботи психологічної служби міста включає в себе: семінари-практикуми, інтервізійні, творчі групи, консультпункти, групу кризового консультування.

Проведено семінари для працівників ПС: «Мистецтво спілкування у роботі практичного психолога» (ДНЗ № 8), «Використання методів арт-терапії і казкотерапії у корекції тривожності та страхів у дітей дошкільного віку» (ДНЗ № 1), «Психологічна допомога сім’ї після розлучення і неповним сім’ям» (ЗОШ І-ІІІ ст.. № 5), «Проблеми психологічної готовності старшокласників до державної підсумкової атестації і до зовнішнього незалежного оцінювання» (ЗОШ І-ІІІ ст.. № 7).

Проведені засідання інтервізійних груп для практичних психологів: «Професійне самовизначення старшокласників» (НВК «Ліцей інформаційних технологій -СЗШ І-ІІІ ст. №9), «Соціальна дезадаптація учнів: профілактика та корекційний вплив» (ЗОШ І-ІІІ ст.. № 1), «Розвиток комунікативно – мовленнєвої діяльності дітей 6-7 років» (ДНЗ № 2).

Створена і ефективно працює творча група практичних психологів і методистів ДНЗ "Психологічне забезпечення реалізації базової програми розвитку дитини дошкільного віку "Я у Світі": проведені семінари-практикуми "Забезпечення наступності у роботі з дітьми старшого дошкільного віку та учнями перших класів. Створення розвивального життєвого простору для дітей в умовах ДНЗ" (ДНЗ № 11), «Створення умов щодо забезпечення оптимізації процесу соціалізації дітей в умовах ДНЗ і сім’ї» (ДНЗ № 6).

Функціонує творча група практичних психологів і вчителів початкових класів "Психологічний супровід експериментально-дослідної роботи у початковій школі". На базі ЗОШ № 4 проведений семінар – практикум учителів паралелі 2-х класів «Підвищення професійної компетентності вчителя в умовах впровадження розвивального навчання».

Продовжив діяльність консалтинговий центр із організаційно-методичного забезпечення спеціальної освіти. Для практичних психологів, соціальних педагогів, заступників директорів з навчально-виховної роботи, педагогічних працівників, які працюють з учнями за індивідуальною формою навчання на базі ЗОШ І-ІІІ ст.. № 1 організовано майстер-клас "Розвиток психічних процесів: пам'яті, уваги, мислення, уяви у дитини з ПФВ в умовах індивідуальної форми навчання".

Протягом року відбувалися інструктивно-методичні наради працівників ПС, тематичні засідання МО працівників ПС (круглий стіл).

Для практичних психологів діють консультпункти «Сприяння особистісному росту та формуванню позитивної Я-концепції у старшокласників», «Розвиток сфери почуттів та художньо-творчих здібностей у дітей старшого дошкільного віку», «Організація роботи з обдарованими дітьми в дошкільному навчальному закладі», «Інтерактивні форми роботи з батьківською громадою».

Продовжує свою роботу група кризового консультування.

Діє консультпункт при методкабінеті для учасників НВП, заклади освіти яких не забезпечені практичними психологами


Проведено навчальний тренінг для голів районних (міських) асоціацій батьківської громади Київської області «Визначальна роль сім’ї у формуванні соціальної зрілості дитини», навчальний тренінг для керівників загальноосвітніх шкіл, позашкільних навчальних закладів міста за проектом «Лідери освітніх ініціатив» «Керування і лідерство. Компетентність лідера».

Розроблено методичні рекомендації для практичних психологів, соціальних педагогів, педагогічних працівників, батьків, дітей та учнів: «Мистецтво спілкування у роботі практичного психолога», «Поради педагогам щодо профілактики виникнення страхів у дітей. Поради батькам щодо профілактики виникнення страхів у дітей», «Як допомогти дитині, батьки якої розлучаються. Поради батькам», «Ти напишеш тести відмінно! Секрети підготовки до ЗНО. Як запобігти стресу перед тестуванням. Чим заїсти стрес?», «Алгоритм професійного самовизначення. Пам’ятка старшокласникам», «Чи уміють ваші діти спілкуватися?», «Пам’ятка для освітянина-гуманіста», «Готовність першокласників до навчання. Поради батькам майбутніх першокласників», «Поради вихователям щодо соціальної поведінки дітей. Поради батькам щодо соціальної поведінки дітей.», «Пам’ятка лідеру, який хоче прожити щасливе повноцінне життя.

Якості і риси успішного керівника».

На рівні міста проведено соціально-педагогічні та психологічні дос­лідження щодо актуальних пи­тань розвитку учнів на різних вікових етапах та виявлення най­більш болючих проблем навчання і виховання: моніторинг рівня психічного розвитку дітей раннього віку у ДНЗ, моніторинг рівня готовності дитини до навчання у школі, моніторинг рівня адаптованості учнів 5 класу до життя, комплексне діагностування рівня інтелектуального розвитку учнів 7-х класів, комплексне діагностування мислительної діяльності учнів 4-х класів у НВК «Ліцей інформаційних технологій -СЗШ І-ІІІ ст. №9». Проведено анкетування учителів початкової ланки загальноосвітніх шкіл міста з метою комплексного вивчення психологічної ситуації розвитку дітей старшого дошкільного віку (розроблено анкету «Готовність першокласників до навчання»). У рамках проведення навчального тренінгу для голів районних (міських) асоціацій батьківської громади «Визначальна роль сім’ї у формуванні соціальної зрілості дитини» здійснено анкетування 150 учнів ЗОШ міста (розроблено анкету «Батьки очима дітей»). Проведено моніторинг стану профілактичної та правовиховної роботи у навчальних закладах м.Фастова.

Запровадження постійного моніторингу стану психоінтелектуального розвитку дитини на різних вікових етапах забезпечує ранній вияв дітей з інтелектуальною недостатністю. Здійснюється комплексне діагностування дітей, які перебувають в групах компенсуючого типу ДНЗ. Проводиться психологічний супровід дітей логопедичних груп, груп ЗНМ та учнів ЗОШ, які перебувають на індивідуальній формі навчання. Організовані консультпункти для батьків дітей-майбутніх першокласників у ДНЗ, ЗШ міста.

Здійснюється психологічнний супровід допрофільного та профільного навчання: комплексне профорієнтаційне діагностування старшокласників ЗОШ, групові та індивідуальні консультації з метою професійного самовизначення. Вивчається розумовий розвиток учнів з метою формування профільних класів. Проводяться тренінгові заняття "Моя майбутня професія" для учнів 9, 11 класів. Здійснюється психологічна допомога старшокласникам при підготовці щорічного профорієнтаційного КВК.Відбулося засідання інтервізійної групи практичних психологів ПС «Професійне самовизначення старшокласників".

Працівниками ПС здійснюється комплексний підхід до проблеми психологічної підготовки старшокласників до участі в ЗНО та ДПА: проведено групові тренінги " Як успішно підготуватися до ЗНО " для учнів 11 класів; розроблені тематичні стіннівки «Як запобіги стресу перед іспитами», проведений семінар-практикум для працівників психологічної служби «Роль психологічної допомоги у подоланні передекзаменаційної стресової напруги, тривожності».

Проводиться підготовка обдарованої молоді до участі у міських, обласних етапах олімпіади з педагогіки і психології (цього року учениця ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 Поліщук Анастасія виборола 2 місце ІІІ етапу олімпіади), допомога учням у підготовці до вступу на педагогічні та психологічні факультети ВНЗ.

У школах міста психологами реалізуються тренінгові програми по формуванню навичок здорового способу життя та адекватної поведінки у шкільної молоді: програма «Майбутнє починається сьогодні» (ЗОШ І-ІІІ ст. № 2); програма "Сприяння просвітницькій роботі "рівний-рівному" серед молоді України щодо здорового способу життя"( ЗОШ І-ІІІ ст.. № 7); програма «Школа проти СНІДу» з підготовкою волонтерських груп (ЗОШ №10, НВК «Ліцей інформаційних технологій -СЗШ І-ІІІ ст. №9).

Здійснюється психологічний супровід науково-педагогічного проекту "Росток", гуманно- особистісної технології Ш. О. Амонашвілі у початкових класах ЗШ міста з метою попередження психоемоційного перевантаження дітей.

Дефіцит ставок працівників психологічної служби залишається високим. Станом на 01.06.2012 він складає 18,25 ставок. З 2009 року не вводилися ставки працівників ПС. Причина – проблема фінансування галузі. В проекті бюджета управління освіти були заплановані кошти для введення вакансій практичних психологів. Оскільки бюджет освітньої галузі на 2012 рік був затверджений з дефіцитом, управлінням освіти Фастівського виконавчого комітету був направлений лист до міського голови з проханням, що дало б можливість ввести необхідні ставки працівників психологічної служби (Проект бюджету на 2012 рік (потреба) про введення додаткових штатних одиниць ( працівників психологічної служби у тому числі) № 2-156 від 11.07.2011р.)

Навчально-методичний центр психологічної служби не створено у зв'язку з проблемами фінансування галузі.

У 2011-2012 н. р. забезпечення працівників служби кабінетами для професійної діяльності було наступним: в 4 закладах освіти повне забезпечення, тобто є робочий і навчальний кабінет. У 9 закладах освіти психолог забезпечений окремим робочим кабінетом, а 3 психолога у ДНЗ суміщають робоче місце із вчителем-логопедом. У соціального педагога ФДБ суміщене робоче місце з заступником з НВР. 7 фахівців забезпечені персональними комп'ютерами (за позабюджетні кошти).

Протягом навчального року відбувалося вивчення стану справ підлеглих структур: психолога ЗОШ І–ІІІ ст. № 2, ДНЗ № 8 «Джерельце».

Атестація працівників ПС проходить відповідно до нормативів МОН. Розроблено схему порт фоліо як форму оформлення досвіду роботи працівника ПС.

Навчання комп’ютерним технологіям проходить за індивідуальним графіком працівників служби. У 20112-2013 н. р. для працівників психологічної служби планується навчання за программою "Intel- навчання для майбутнього".

Створено сайт ММК, на якому працівники ПС зможуть розміщувати інформацію.

Щорічно узагальнені матеріали діяльності ПС подаються до інформаційно-методичного бюлетеня управління освіти.


^ Перспективи розвитку психологічної служби міста у 2012-2013 н. р.

 • Зважаючи на аналіз проблем та досягнень функціонування ПС міста у відповідності до положень Програми розвитку освітньої системи Київської області на 2008/2012 роки( проекту "Психологічний супровід навчально-виховного процесу") та Програми розвитку психологічної службсистеми освіти м.Фастова на 2009-2012 роки , основними завданнями служби у 2012 - 2013 навчальному році вважати:

 • забезпечення якісного психологічного супроводу навчання та виховання дітей;

 • ранній вияв та розвиток здібностей і обдарувань дітей за допомогою апробованих методик та побудова обґрунтованих методів профільного навчання і особистісно-орієнтованого вибору професії;

 • робота з обдарованою молоддю з ціллю її інтелектуального, морального та творчого розвитку;

 • соціально-психологічна профілактика негативних явищ в учнівському середовищі, превентивна освіта, профілактика девіантної та ризикової поведінки підлітків;

 • психологічне забезпечення адаптації в освітньому середовищі дітей з особливими потребами;

 • забезпечення психологічного супроводу кризових та неповних сімей;

 • забезпечення психологічної складової у діяльності керівників загальноосвітніх закладів шляхом запровадження проекту «Лідери освітніх ініціатив»;

 • підвищення ефективності діяльності практичних психологів і соціальних педагогів шляхом використання новітніх соціально-психологічних технологій та залучення їх до інноваційної діяльності.

 • Для реалізації цих завдань провести ряд заходів:

 • подолати дефіцит ставок практичних психологів та соціальних педагогів у ЗНЗ міста до 01.01.2013 року та забезпечити заклади освіти міста працівниками ПС згідно з нормативними вимогами;

 • працювати над покращенням умов праці практичних психологів та соціальних педагогів, зокрема забезпеченням комп’ютерною технікою та доступом до мережі Internet.

 • провести соціально-педагогічні та психологічні дослідження щодо актуальних питань розвитку учнів на різних вікових етапах з метою виявлення найбільш проблемних ситуацій навчання і виховання (на запит міського управління освіти);

 • здійснити комплексне вивчення стану роботи працівників ПС по психологічному супроводу учнів, що мають девіантну поведінку;

 • постійно співпрацювати з заступниками з виховної роботи, педагогами організаторами для ефективної роботи з обдарованими дітьми;

 • ширше залучати працівників ПС до експериментально-дослідної та інноваційної роботи, до роботи з дітьми у МАН;

 • забезпечити працівникам ПС можливість опанування сучасними психокорекційними методами, оволодіння ІКТ.
Методист методичного кабінету

управління освіти Фастівського

міськвиконкому О. А. Лисенко
Схожі:

Звіт про стан розвитку І діяльність психологічної служби системи освіти м. Фастова у 2011-2012 н р. На кінець звітного навчального року у психологічній службі системи освіти міста працювало 19 осіб. Практичних психологів 18 iconНаказ №767 Про затвердження умов проведення всеукраїнського конкурсу „Кращий працівник психологічної служби системи освіти
Про виконання рішення колегії Міністерства освіти і науки України з питання „Про стан і перспективи розвитку психологічної служби...
Звіт про стан розвитку І діяльність психологічної служби системи освіти м. Фастова у 2011-2012 н р. На кінець звітного навчального року у психологічній службі системи освіти міста працювало 19 осіб. Практичних психологів 18 iconПоложення про психологічну службу, діяльність практичних психологів регламентована листом мон україни "Про планування діяльності, ведення документації І звітності усіх ланок психологічної служби системи освіти України" від 27. 08. 2000 року №1/9-352
Методичні рекомендації на лист Міністерства освіти І науки, молоді та спорту від 22. 07. 2011 №1/9-562 «Про стан, проблеми та основні...
Звіт про стан розвитку І діяльність психологічної служби системи освіти м. Фастова у 2011-2012 н р. На кінець звітного навчального року у психологічній службі системи освіти міста працювало 19 осіб. Практичних психологів 18 iconМетодичні рекомендації щодо організації та функціонування психологічної служби системи освіти. Матеріали посібника будуть корисні для дирекції навчальних закладів, практичних психологів, соціальних педагогів
...
Звіт про стан розвитку І діяльність психологічної служби системи освіти м. Фастова у 2011-2012 н р. На кінець звітного навчального року у психологічній службі системи освіти міста працювало 19 осіб. Практичних психологів 18 iconНаказ №437 м. Вільнянськ Про заходи щодо підвищення ефективності функціонування районної психологічної служби, соціально-психологічних служб у закладах освіти району у 2011-2012 н р
На підставі наказу управління освіти І науки облдержадміністрації від 08. 09. 2011 р. №618 та з метою подальшого розвитку психологічної...
Звіт про стан розвитку І діяльність психологічної служби системи освіти м. Фастова у 2011-2012 н р. На кінець звітного навчального року у психологічній службі системи освіти міста працювало 19 осіб. Практичних психологів 18 iconКонцепція розвитку методичної та соціально-психологічної служби системи загальної середньої освіти міста Кіровограда
Загальні засади. Методична та соціально-психологічна служба системи загальної середньої освіти м. Кіровограда є структурним компонентом...
Звіт про стан розвитку І діяльність психологічної служби системи освіти м. Фастова у 2011-2012 н р. На кінець звітного навчального року у психологічній службі системи освіти міста працювало 19 осіб. Практичних психологів 18 iconНаказ №414 м. Вільнянськ Про заходи щодо підвищення ефективності функціонування районної психологічної служби, соціально-психологічних служб у закладах освіти району в 2012-2013 н р
На підставі наказу управління освіти і науки облдержадміністрації від 30. 08. 2012 р. №545 та з метою подальшого розвитку психологічної...
Звіт про стан розвитку І діяльність психологічної служби системи освіти м. Фастова у 2011-2012 н р. На кінець звітного навчального року у психологічній службі системи освіти міста працювало 19 осіб. Практичних психологів 18 iconПоложення про психологічну службу системи освіти України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 02. 07. 2009 р. №616, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23. 07. 2009 р за №687/16703
Про виконання районної програми розвитку психологічної служби системи освіти Верхньодніпровського району на період до 2012 року
Звіт про стан розвитку І діяльність психологічної служби системи освіти м. Фастова у 2011-2012 н р. На кінець звітного навчального року у психологічній службі системи освіти міста працювало 19 осіб. Практичних психологів 18 iconНаказ №194 Про проведення дослідження ефективності діяльності психологічної служби системи освіти Мелітопольського району у 2013 році
«Про проведення дослідження ефективності діяльності психологічної служби системи освіти області у 2013 році», з метою вивчення ефективності...
Звіт про стан розвитку І діяльність психологічної служби системи освіти м. Фастова у 2011-2012 н р. На кінець звітного навчального року у психологічній службі системи освіти міста працювало 19 осіб. Практичних психологів 18 iconПро визначення завдань працівників психологічної служби системи освіти в умовах інклюзивного навчання
Мультидисциплінарний підхід як методологічна основа інклюзивної освіти працівниками психологічної служби системи освіти обговорено...
Звіт про стан розвитку І діяльність психологічної служби системи освіти м. Фастова у 2011-2012 н р. На кінець звітного навчального року у психологічній службі системи освіти міста працювало 19 осіб. Практичних психологів 18 iconСтан виконання програми розвитку системи освіти Бородянського району на 2011-2014 роки за 2011 рік
З метою формування доступної та якісної освітньої системи, що відповідає вимогам сьогодення, запитам особистості, потребам району,...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©on2.docdat.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи