Наказ №882 Про використання навчальної літератури у загальноосвітніх навчальних закладах icon

Наказ №882 Про використання навчальної літератури у загальноосвітніх навчальних закладах
Скачати 87.82 Kb.
НазваНаказ №882 Про використання навчальної літератури у загальноосвітніх навчальних закладах
Дата конвертації12.04.2013
Розмір87.82 Kb.
ТипНаказ
джерело


україна


запорізькА обласнА державнА адміністраціЯ

управління освіти І НАУКИ

Пр. Леніна, 164, м.Запоріжжя, 69107: тел. (061) 239-02-60; факс (061)239-01-69;

e-mail: obluon@zp.ukrtel.net


28.08.2012 № 4641.02/02-707

Керівникам органів управління

освітою, ЗОІППО, шкіл-інтернатів


Про використання навчальної

літератури у 2012/2013 н.р.


Надсилаємо для використання у роботі наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 02.08.2012 № 882 „Про використання навчальної літератури у загальноосвітніх навчальних закладах” та лист Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 06.08.2012 № 1/9-552 „Про використання навчальної літератури”.


Додаток: на 4 арк., в 1 прим.

Виконуючий обов’язки

начальника управління В.В. Хівріч


Дяченко 239 02 34


^ МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ


НАКАЗ


м. Київ


02.08.2012 р. № 882


Про використання навчальної літератури

у  загальноосвітніх навчальних закладах


На виконання постанов Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 р. № 781 «Деякі питання забезпечення підручниками та навчальними посібниками студентів вищих навчальних закладів, учнів загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів та вихованців дошкільних навчальних закладів», від 20 квітня 2011 р. № 462 «Про затвердження Державного стандарту початкової загальної освіти», від 23 листопада 2011 р. № 1392 «Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти» та з метою урегулювання використання навчальної літератури,

НАКАЗУЮ:


1. Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти (Єресько О. В.) разом з Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти (Удод О. А.) до 10.08.2012 сформувати Перелік навчальних програм, підручників і навчально-методичних посібників, рекомендованих Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України для використання у загальноосвітніх навчальних закладах у 2012/2013 навчальному році.

2. Міністерству освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, управлінням освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій:

2.1. Здійснити заходи щодо забезпечення використання у загальноосвітніх навчальних закладах тільки тієї навчальної літератури, якій надано відповідний гриф МОНмолодьспорту або схвалення для використання у загальноосвітніх навчальних закладах;

2.2. Покласти персональну відповідальність на керівників загальноосвітніх навчальних закладів за використання у навчально-виховному процесі навчальної літератури, яка не має відповідного грифа МОНмолодьспорту або схвалення для використання у загальноосвітніх навчальних закладах.

3. Державній інспекції навчальних закладів України (Гончаренко М. Ф.) під час здійснення контролюючих заходів перевіряти використання у загальноосвітніх навчальних закладах тільки тієї навчальної літератури, якій надано відповідний гриф МОНмолодьспорту або схвалення для використання у загальноосвітніх навчальних закладах, та результати перевірки винести на розгляд колегії Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України у ІІ кварталі 2013 року.

4. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства освіти і науки від 01.09.2009 № 806 «Про використання навчально-методичної літератури у загальноосвітніх навчальних закладах».

5. Департаменту управління справами (Ворошиловський О. В.) зробити відповідну відмітку у справах архіву.

6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Жебровського Б. М.


Міністр Д. В. Табачник

^ МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ,

МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ


01135, м. Київ, проспект Перемоги, 10, тел. (044) 486 2442, факс (044) 236 1049, ministry@mon.gov.ua

_______________________________________________________________________________________________________________

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, управління освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, Інститути післядипломної педагогічної освіти


Про використання навчальної літератури


Інформуємо, що відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 02.08.2012 № 882 «Про використання навчальної літератури у загальноосвітніх навчальних закладах» в організації навчально-виховного процесу загальноосвітнім навчальним закладам дозволено використовувати лише навчальні програми, підручники та навчально-методичні посібники, що мають гриф Міністерства або схвалені відповідною комісією Науково-методичної ради з питань освіти.

Перелік навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників, рекомендованих Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України для використання у загальноосвітніх навчальних закладах щорічно друкується в Інформаційному збірнику Міністерства та розміщується на офіційних веб-сайтах Міністерства (www.mon.gov.ua) та Інституту інноваційних технологій і змісту освіти (www.iitzo.gov.ua).

Відповідно до Порядку надання навчальній літературі, засобам навчання і навчальному обладнанню грифів та свідоцтв Міністерства освіти і науки України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 17.06.2008 № 537 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10 липня 2008 р. за № 628/15319, Міністерством встановлено два види грифів:

«Затверджено Міністерством освіти і науки України»;

«Рекомендовано Міністерством освіти і науки України».

За умови позитивного висновку відповідної комісії Науково-методичної ради з питань освіти Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України навчальній літературі може надаватися дозвіл до використання у загальноосвітніх навчальних закладах із записом «Схвалено для використання у загальноосвітніх навчальних закладах».

На звороті титульного аркуша навчального видання вказуються номер і дата листа або наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, яким надано гриф, або номер і дата листа-підтвердження Інституту інноваційних технологій і змісту освіти про схвалення для використання у загальноосвітніх навчальних закладах.

Окрім цього, звертасмо увагу на те, що окремі видавництва з метою уникнення розгляду рукописів навчальної літератури предметними комісіями Науково-методичної ради з питань освіти під час видруку продукції фальсифікують інформацію щодо отримання навчальною літературою відповідних грифів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

Для цього на титульних сторінках навчальних видань здійснюються написи, що вводять в оману вчителів і батьків. Наприклад: «Посібник підготовлений відповідно до навчальної програми, затвердженої Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України», «Посібник розроблений до підручника, який затверджений (рекомендований) Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України», «Посібник схвалений предметною комісією» (проте не зазначалось, якою саме комісією) тощо. З метою реалізації неякісної та фальсифікованої продукції в закладах освіти видавці обгрунтовують дозвіл їх використання в навчальних закладах з посиланням на зазначені написи.

Вищенаведені дані не відповідають вимогам і спотворюють інформацію, яка підтверджує доцільність використання навчальних видань.

Окрім цього, повідомляємо, що у зв’язку із набуттям чинності постанови Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2011 р. № 462 «Про затвердження Державного стандарту початкової загальної освіти» розпочинаючи з 2012/2013 навчального року у загальноосвітніх навчальних закладах буде використовуватися лише та навчальна література, яка розроблена відповідно до новостворених навчальних програм та яка має відповідні грифи Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України за умови її відповідності авторським концепціям підручників-переможців Всеукраїнського конкурсу рукописів підручників для учнів 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів, створених цим же авторським колективом або за їх участі у розробці рукопису чи за наукової редакції керівника авторської концепції підручника-переможця.

Звертаємо увагу на те, що всі попередньо видані навчальні посібники для учнів 1 класу загальноосвітніх навчальних закладів не відповідають навчальним програмам, які вводяться в дію з 1 вересня 2012 року і тому надалі використовуватися у навчально-виховному процесі не можуть.

Персональну відповідальність за використання у навчально-виховному процесі навчальної літератури, яка не має відповідний гриф Міністерства або схвалення для використання у загальноосвітніх навчальних закладах, покласти на керівників загальноосвітніх навчальних закладів.

Просимо вищезазначену інформацію довести до відома керівників навчальних закладів, вчителів та батьків учнів.


Заступник міністра Б.М.Жебровський


Дубовик О.А.

248-21-61Схожі:

Наказ №882 Про використання навчальної літератури у загальноосвітніх навчальних закладах iconНаказ від 20. 08. 2012 №163 Про використання навчальної літератури в зош №57 Відповідно до наказу Міністерства освіти І науки, молоді та спорту України від 02. 08. 2012 №882 «Про використання навчальної літератури в загальноосвітніх навчальних закладах»
Міністерства або схвалені відповідною комісією Науково-методичної ради з питань освіти
Наказ №882 Про використання навчальної літератури у загальноосвітніх навчальних закладах iconНаказ №240 м. Костянтинівка Про використання навчальної літератури в загальноосвітніх навчальних закладах району у 2012-2013 навчальному році
«Про затвердження Державного стандарту початкової загальної освіти», від 23 листопада 2011 №1392 «Про затвердження Державного стандарту...
Наказ №882 Про використання навчальної літератури у загальноосвітніх навчальних закладах iconПро використання навчальної літератури у загальноосвітніх навчальних закладах
«Про затвердження Державного стандарту початкової загальної освіти», від 23 листопада 2011 р. №1392 «Про затвердження Державного...
Наказ №882 Про використання навчальної літератури у загальноосвітніх навчальних закладах iconПро використання навчальної літератури у загальноосвітніх навчальних закладах
«Про затвердження Державного стандарту початкової загальної освіти», від 23 листопада 2011 р. №1392 «Про затвердження Державного...
Наказ №882 Про використання навчальної літератури у загальноосвітніх навчальних закладах iconНаказ №353 Про проведення апробації навчальної літератури для учнів 1 класу загальноосвітніх навчальних закладів Ставищенського району протягом 2012/2013 2013/2014 навчальних років
Київської області сучасних і якісних підручників, відповідно до Положення про апробацію та моніторингові дослідження навчальної літератури...
Наказ №882 Про використання навчальної літератури у загальноосвітніх навчальних закладах iconПро використання навчальної літератури в загальноосвітніх навчальних закладах у 2012/2013 навчальному році
Київ, проспект Перемоги, 10, тел. (044) 486-24-42, факс (044) 236-10-49, ministry@mon gov ua
Наказ №882 Про використання навчальної літератури у загальноосвітніх навчальних закладах iconНаказ №160 Про Про проведення апробації та моніторингових досліджень якості навчальної літератури для загальноосвітніх навчальних закладів у школах області у 2011/2012 2012/2013 навчальних роках
Положення про апробацію та моніторингові дослідження навчальної літератури для загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженого...
Наказ №882 Про використання навчальної літератури у загальноосвітніх навчальних закладах iconДовідка про підсумки вивчення стану викладання української літератури в загальноосвітніх навчальних закладах міста На виконання наказу
«Про вивчення стану викладання української літератури в загальноосвітніх навчальних закладах», з 13 по 24 лютого 2012 року вивчався...
Наказ №882 Про використання навчальної літератури у загальноосвітніх навчальних закладах iconНаказ №57 Про стан викладання та рівень навчальних досягнень учнів із світової літератури в загальноосвітніх навчальних закладах району
«Про вивчення стану викладання та рівня навчальних досягнень учнів із світової літератури в загальноосвітніх навчальних закладах»...
Наказ №882 Про використання навчальної літератури у загальноосвітніх навчальних закладах iconНаказ №465 Про проведення апробації та моніторингових досліджень якості навчальної літератури для загальноосвітніх навчальних закладів у 2012/2013 2013/2014 навчальних роках
України якісними вітчизняними підручниками, та згідно з наказом управління освіти і науки від 27 листопада 2012 року №684 «Про проведення...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©on2.docdat.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи