Координатори: піб, посада, назва закладу, де праює Керівник: піб, посада Донецьк-2011 Проект icon

Координатори: піб, посада, назва закладу, де праює Керівник: піб, посада Донецьк-2011 Проект
Скачати 229.23 Kb.
НазваКоординатори: піб, посада, назва закладу, де праює Керівник: піб, посада Донецьк-2011 Проект
Дата конвертації02.12.2012
Розмір229.23 Kb.
ТипДиплом
джерело

Управління освіти і науки Донецької облдержадміністрації

Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

Факультет підвищення кваліфікації

Центр координації роботи методичних служб


Кооперативний (або індивідуальний) проект

«Назва проекту»


Координатори:

ПІБ, посада, назва закладу, де праює


Керівник: ПІБ, посада


Донецьк-2011


Проект «Назва »


Координатори:

Приклад:

Кудрявцева Г.І., вчитель початкових класів, ЗОШ №5

Давигора О.Ю., вчитель початкових класів, ЗОШ №5

Кізіна Т.М., вчитель початкових класів, ХРЛ №1

Полторацька О.І., вчитель початкових класів, ХРЛ №1

Ісакова Н.Д., вчитель початкових класів, ЗОШ №18


Керівник: ПІБ, посада


Експерти-консультанти:

ПІБ, посада

^

І. Зміст та загальна характеристика 1. Актуальність проекту
 1. Методологічна та теоретична основа проекту
ІІ. Мета і завданняСтратегічною метою проекту є:


Завдання проекту:
Учасники проекту

^

III. Етапи реалізації проекту


Наприклад:

 1. Аналітико-діагностичний (вказати терміни на кожний етап)

  1. Маркетингове дослідження з питань готовності педагогів щодо впровадження інноваційних форм роботи

  2. Створення банку даних щодо потреб педагогічних работників м. Харцизька

  3. Вивчення інноваційних форм роботи

  4. Підготовка нормативних документів для впровадження проекту.

  5. складання плану роботи

  6. організація роботи творчих груп
 1. Науково-Практичний етап

  1. Опрацювання інтерактивних технологій щодо навчання дорослих

  2. Проведення заходів згідно плану роботи шкільних та міської методичних служб

  3. Вивчення досвіду впровадження інноваційних форм методичної роботи

  4. Створення мережі навчальних закладів щодо впровадження інноваційних методик навчання дорослих

 2. Узагальнюючий етап

  1. Проведення моніторингу рівня професійної компетентності педагогів після виконання науково-практичного етапу

  2. Корекція плану роботи щодо використання інтерактивних технологій навчання дорослих

  3. Корекція навчально-методичного забезпечення^

IV.План реалізації проекту (для кожного етапу)


Назва етапуЗміст заходу

Відповідальні

Термін^

V.Очікувані результати
VІ. Критерії ефективності реалізації проекту
ЛИТЕРАТУРА:

Додатки


Додаток №1

ТЕМА: УПЕВНЕНІСТЬ У СОБІ ЯК ПОКАЗНИК

^ КОМПЕТЕНТНОСТІ ВЧИТЕЛЯ.

Мета: допомогти вчителям розібратися в своїх власних жит­тєвих поглядах і настановах; сприяти розумінню цінності та необхідності самопізнання, вихованню в собі професійної впев­неності.

Завдання:

 • розглянути, як погляди і настанови можуть впливати на
  життя людини і взаємовідносини з іншими людьми;

 • визначити тип мотивації учасників тренінгу;

 • сприяти визнанню учителями своєї цінності;

 • формувати у педагогів гуманістичне ставлення до себе.

Форма проведення: ?

Відповідальні: вчителі ХРЛ №1 м.Харцизька Кізіна Т.М., Полторацька О.І.

^ ХІД ЗАНЯТТЯ.

1. Емоційне настроювання «Ти і я» (10 хв)

Тренер запрошує учасників стати в коло і покидати м'ячик. .Той, хто кидає м'яча конкретній людині, має в цю мить продов­жити речення «Мені в тобі подобається...»

^ 2. Повідомлення теми, мети і завдань заняття (3 хв)

Тренер. Колись Конфуцій сказав: «Володіти собою настіль­ки, щоб поважати інших, як самого себе, і поводитися з ними так, як ми бажаємо, щоб з нами поводились,— ось що можна назвати вченням про людинолюбство». Володіти собою може тільки впевнена людина. Впевненість у собі — це обов'язкова якість для людей, які обрали сферу діяльності «людина — лю­дина». Тому сьогодні ми будемо розглядати впевненість у собі як показник компетентності вчителя. (На екрані висвітлюється мета і завдання заняття,/Психолог їх зачитує.)


^ 3. Визначення очікувань учасників тренінгу (7 хв)

Учасники на різнокольорових стікерах записують очікування від заняття. Потім кожен'зачитує свої сподівання і наклеює стікери на будь-яких речах, що знаходяться в кімнаті: стіна, дошка, стіл, стілець, вікно, горщик з квітами тощо.

^ 4.Вправа "Чи можна вчителю в класі
бути самим собою?» (15 хв)


Тренер. Ідеї про унікальність кожної дитини, необхідність враховувати її індивідуальність під час вибору шляхів і засобів її розвитку нині широко пропагуються серед учителів. Проте така гуманістично спрямована робота з педагогами проводиться поки що директивними методами: вчителям розповідають про те, якими їм належить бути, як треба спілкуватися з дітьми, як організувати навчально-виховний процес. Унікальність і непо­вторність особистості самого вчителя знецінюється, бо склада­ється враження про наявність певного ідеалу «гуманістичного» педагога і виникає потреба бути схожим на нього.

Відчуття невідповідності «належному ідеалу», суперечли­вість обраного професіонального стилю, амбівалентність потягів і самооцінки призводять до високої тривожності вчителів, а як наслідок — до психологічних і психосоматичних проблем.

Подолання цієї проблеми потребує формування в учителя гу­маністичного ставлення до себе: пізнання своєї індивідуальності (чим я відрізняюсь від інших), визначення своєї мети і стилю діяльності (що для мене найважливіше і як я найкраще зможу цього досягти), визнання своєї цінності та свого права бути со­бою (кожна особистість унікальна, навчитись реалізувати своє істинне "Я» — має право і обов'язок).

Для того щоб відчути, наскільки важливо для педагога 'по­сісти гуманістичну позицію у ставленні до себе, пропоную на­ступну вправу.

Учасники об'єднуються в шість груп-,'кожна з яких одержує картку з висловленням про певні речі. Треба обговорити в групі зміст картки і надати свій коментар-висновок щодо поведінки учителя стосовно учнів у'Класі.

Картка 1. Як би садівникові не подобались троянди, він не здатен примусити всі квіти в своєму саду стати подібними до них.

(До уваги ведучого. Разом з учасниками необхідно дійти висновку: Учителі не зможуть стати схожими на створений кимось ідеал, як би цього не прагнули, тому що від природи кожен унікальний.)

Картка 2. Залишаючись собою і розвиваючи свій індивіду­альний потенціал, людина досягає істинної досконалості, яка прикрашає і її, і світ.


(До уваги ведучого. Разом з учасниками необхідно дійти висновку: Не слід відмовляти собі в чомусь на користь чиїхось стандартів: це по­збавляє радості життя й призводить до постійного переживання невід­повідності себе вимогам оточення.)

Картка 3. Щаслива людина, яка любить троянди, але щас­ливий той, хто здатен насолоджуватись неповторною красою кожного створіння божого. Світ багатоликий, дитина має жити саме в такому світі.

(До уваги ведучого. Разом з учасниками необхідно дійти висновку: Навчитися розуміти й приймати унікальну сутність кожної людини (і себе також) дитина може лише в контакті з різними вчителями, а не з тиражованим «ідеальним педагогом».)

Картка 4. «На колір і смак товаришів брак», — стверджує народне прислів'я. Його можна застосувати й до вчителя.

(До уваги ведучого. Разом з учасниками необхідно дійти висновку: Не може бути такого вчителя, який би подобався всім. Одні шукають у вчителі чуйну матір, інші — вимогливого й справедливого батька, треті — ентузіаста, а четверті — безпристрасного інтелектуала. Один учитель не може виправдати всі ці очікування.)

Картка 5. Існує така формула щастя: «Будь тим, хто ти є, і роби те, що зможеш».

(До уваги ведучого. Разом з учасниками необхідно дійти висновку: Якщо людина обрала свій стиль діяльності і поведінки, вона максимально повно і творчо виявляє себе і може отримувати задоволення від самого процесу життя. Якщо ж вона намагається жити «правильно», то задо­волення доводиться шукати лише в оцінці оточення. А серед них, на жаль, завжди знаходяться незадоволень Якщо вчитель «ламає» себе, щоб задовольнити інших, невдоволення оточення ранить його.)

Картка 6. Учитель не може подобатися всім, він не здатний зробити всіх дітей ідеальними.

(До уваги ведучого. Разом з учасниками необхідно дійти висновку: Усвідомлення та обмеження зони своїх можливостей і своєї відпові­дальності дасть змогу вчителю не лише спокійніше сприймати недо­сконалість своїх учнів, а й не страждати через свою нібито професійну непридатність.)

Тренер. Наведений нижче тест може допомогти вам виявити й полюбити свою індивідуальність. Перевагою цієї методики є її гуманістична спрямованість — дотримання ідеї значущості кожного з людських типів. Недоліком методики є її обмеженість: недостатній-перелік можливих варіантів індивідуальних типів і стилів особистості, який насправді є нескінченним.


^ 5. Тест «Типологія мотивації»

(модифікація тесту «КМ» О. П. Єлісєєва) (20 хв)


В основу методики покладено ідею про існування двох основ­них типів мотивації:

 • мотивація ставлень (внутрішня);

 • мотивація досягнень (зовнішня).

Уважається, що у людини від народження переважає один з цих типів: для одних важливіші особисті сні ставлення (до себе, людей, діяльності), заради них вони ладні поступитися навіть матеріальною стороною життя; а інші прагнуть насамперед до­сягти об'єктивного результату у справі й заради цього можуть пожертвувати багато чим: і стосунками з оточенням, і власним спокоєм. Зауважимо, що тут не йдеться про егоїзм. Джерела мо­тивації є «доморальними», вже потім людина вчиться розрізняти благородні та неблагородні вчинки, цінні та порожні стосунки. Отже, якість поведінки і діяльності залежить від виховання» а тип мотивації — від структури особистості.

Особистісний тип мотивації залежить від здібностей, актив­ності та рефлексії (осмислення своєї діяльності, самоусвідомлен­ня), що є природними задатками особистості. Виховання дитини впливає на те, як вона буде реалізувати свою індивідуальність: можуть переважати різні лінії мотивації (типи «Пантера» та «Тигр»), вони також можуть взаємодоповнюватись (тип «Лев») або гасити, стримувати одна одну (тип «Ведмідь»).

Для того щоб визначити свій тип мотивації, з наведеного нижче переліку прислів'їв виберіть ті, які ви реалізуєте на прак­тиці, їх може бути п'ять або п'ятнадцять, але це мають бути ті настанови, яких ви справді дотримуєтеся, а не просто вважаєте правильними.


1. Перший млин завжди клубком.

2. Чия земля — того і хліб.

3 .М'яко стелить — твердо спати.
4. Розум добре, а два краще.

5. Рубай дерево по собі.

6. Погану траву із поля геть.

7. Не підмастиш — не поїдеш.

8. На колір і смак товаришів брак.

9. Чужі справи — темрява.

10.Загнаних коней потрібно пристрілювати.

11.Краще пізно, ніж ніколи.

12.Ні в кого немає повної відповіді, але в кожного є що додати.

13. На язиці мед, а на серці лід.

14.Хто сміливий, той і ситий.

15.Курчат восени рахують.

16.Правда у вогні не горить і у воді не тоне.

17.Вище голови не стрибнеш, вище лоба вуха не ростуть.

18.Вовків боятися — в ліс не ходити.

19.Кращий спосіб вирішити суперечку — зовсім уникнути її.

20.Винось турботи на світло й тримай з друзями раду.

21.Лагідне теля двох маток ссе, а впертий — жодної.

22.усякий цвіркун знай свою жердинку.

23.У чужі сани не сідай.

24. У світі немає нічого, щоб заслуговувало суперечки.

25.Дружно — не важко. Узгоджену череду і вовк не бере.

26. Мутну воду п'ють у незгоду.

27.Не даремно, що Фомі городи копати, а Яремі над ним воєво­
дою стояти.

28.Дружба дружбою, а служба службою.

29.У підсумковому рахунку справедливість бере верх, а зло ка­
рається.


Обробка результатів. Підрахуйте, скільки висловів, обраних вами, потрапило до кожної з чотирьох груп:№ з/п

Порядковий номер питання

Сума

Типи мотивації

1

1, 5, 9, 13, 17, 21, 25
«Ведмідь»

2

2, 6, 10, 14, 18, 22, 26
«Тигр»

3

3, 7, 11, 15, 19, 23, 27
«Пантера»

4

4, 8, 12, 16, 20, 24, 28
«Лев»

Якщо кількість балів у двох рядках збігається, виберіть ще кілька прислів'їв, якими ви теж користуєтесь, хоча й не так часто.

Той рядок, до якого потрапила найбільша кількість обраних вами відповідей, характеризує загальний тип вашої мотивації. Розглянемо стислі характеристики кожного з чотирьох типів мотивації.


«Лев». Характерна єдність мотивації досягнень та мотивації ставлень, результатом якої є прагнення співпраці та співтворчості в усіх планах діяльності.

Може бути Вчителем (з великої літери), директором, фун­датором (наукової) школи, пастирем, духовним наставником, майстром на всі руки... але за невимогливого до себе ставлення й відсутності суспільного запиту «вироджується» у веселуна, мрійника, душу компанії.

Прикладами вдалих «левів» були С. Радонежський, Д. Мен­делєєв, В. Вернадський, І. Павлов.

«Тигр». Віддає перевагу зовнішнім об'єктивним критеріям оцінювання світу. Заради досягнення результату нехтує собою. Те саме стосується й інших. Усі мають підкорятися певній ідеї, меті, правилам і нормам. Самовиховання та самоствердження здійснюється також у зовнішньому світі. Тому такі люди схильні до конкуренції, змагань, суперництва.

Коли виникає реальна небезпека або, навпаки, ситуація слави, «тигр» стає спокійним і витриманим. Його мужність при цьому свідчить про властиву йому схильність не перейматися людськими стосунками, брати на себе відповідальність за справу і самовіддано служити їй.

«Тигри» часто завдяки своєму основному мотиву бувають полководцями, поетами, вошами, які активно виявляють себе на роботі чи на вівтарі сім'ї, їм необхідно більїпе піклуватися про своє здоров'я, оскільки за темпераментом вони досить чутливі й тому справді згоряють у переживаннях. А оскільки вони не схильні аналізувати свій емоційний стан, то переводять психо­логічні проблеми в тілесні захворювання.

Відомими «тиграми» вважають Наполеона, О. Пушкіна, О. Суворова, Е. Ільєнкова

«Пантера». Над активністю переважає рефлексія (самоусві­домлення, самоаналіз). Тому людина схильна уникати складних ситуацій у спілкуваї^ні, оскільки боїться, що їй може не вистачити активності, а потім вона важко переживатиме внутрішній біль. Самоставлення домінує над метою: цінним є осягнення себе чи абстрактної істини, і тільки потім уже (через себе) приймається зовнішній світ. Звідси — загальна спрямованість на види діяль­ності, орієнтовані на всамітненість праці: вчений, письменник, композитор, мудрець, пустельник.

Проте у стресових ситуаціях або за сприятливих обставин «пантера» виявляє почуття творчої незалежності та здатність співпрацювати. Якщо обставини виявляються надто напружени­ми, у «пантери» може різко знижуватись рівень самодисципліни, людина позбавляється притаманного їй почуття відповідальності за себе та інших.

Приклади типу «пантери»: А. Чехов, М. Горький, А. Ухтом-ський, В. Гегель, Л. Виготський.


«Ведмідь». Взаємне стримування двох типів мотивації забез­печує певну стабільність і розважливість у процесі статечного, неквапного розвитку особистості. "Ведмідь» пристосовується до інших людей і до своїх звичок, намагається вольовим методом розв'язувати проблеми.

У «ведмедя» наявні обидва типи мотивації, тому його пове­дінка може варіювати від "сплячки» і покірності, покладання на щасливий випадок, шанс або долю, до жорстокого притлумлення своєї природи і природи інших людей. Тому "ведмідь» або ви­являє себе як гедоністично налаштований художник, музикант, учений чи письменник, вправний майстер, — або як володар, цар, законотворень, суддя, менеджер. Чиновник, практик у най­кращому розумінні слова, який реально і дещо песимістично бачить життя.

У стресових ситуаціях «ведмідь» схильний «впадати в спляч­ку» — втікати у хворобу, йти у відпустку, «ховатись під пан­циром». Таким панциром може бути і його репутація надійної людини, майстерність і влада, авторитет.

До осіб цього типу мотивації належали О. де Бальзак, І. Нью­тон.

Як можна побачити з характеристик основних типів мотивації, кожен з них має свої сильні сторони і переваги. Головне — щоб людина дослухалася до своєї індивідуальності, а не вступала з нею у двобій. Незнання (або невизнання) свого природного типу мотивації призводить до особистісних проблем, коли людина, обираючи свій шлях, карає себе за те, що «живе неправильно» або коли вона намагається йти чужим шляхом, не отримуючи за­доволення від життя. За даними цього тесту ви можете виявити рушійні сили своєї життєдіяльності та спробувати активно ви­користати їх у своєму житті.

^ 6. Вправа «Мух краще ловити на мед» (10 хв)

Тренер пропонує учасникам об'єднатися в пари, стати облич­чям один до одного, одному члену пари затиснути руку в кулак і тримати кулак перед напарником.

Завдання для одного з кожної пари — якомога швидше роз­тулити кулак партнера. Через 10 секунд тренер зупиняє вправу й констатує, що більшість учасників намагалися змусити парт­нерів розтулити долоню силою, проте чим більше сили вони до­кладали, тим більшим був опір. Тренер запитує, чи застосував хтось інший спосіб спонукати партнера розтулити долоню, напри­клад, чемно попросити. Як правило, комусь із учасників спало на думку використати цей найпростіший спосіб.

^ Питання для обговорення

 • Які ефективні методи ви можете запропонувати для запро­вадження змін поводження учнів?

Чому так називається вправа?

Які при цьому треба формувати у собі навички? (Фокусувати увагу на корисності дій без примусу, за умов поваги до інших, творчого сприяння змінам, відкритості до нестандартних ідей.)

^ 7. Вправа «Знаки уваги» (10 хв)

Учасникам пропонується написати на аркуші паперу важливі для них об'єкти спілкування (наприклад, колеги, батьки, друзі, діти, учні, сусіди тощо). Потім треба оцінити кожен із перерахо­ваних об'єктів знаком « + », »-« або «О» таким чином:

« + » — поставити проти того, від кого отримує достатньо знаків уваги;

Наприклад:

Чи отримую я знаки уваги, на які заслуговую?

На роботі:

 • від колег-учителів - +;

 • від директора---;

 • від заступника директора з НВР — 0;

 • від учнів-+;

 • від друга, подруги-+.

«-« — поставити тому, хто, на їхній погляд, їх недооцінює;

«О» —'проти тих, від кого узагалі не отримує або майже не отримує знаків уваги

Удома:

 • від батька- -;

 • від матері-+;

 • від чоловіка, жінки-+;

 • від брата, сестри — 0;

 • від дітей - -;

 • від сусідів - +.

Відповісти на запитання

 • Що ви маєте на увазі, коли говорите, що вам не вистачає
  уваги оточуючих?

 • Чого саме вам не вистачає: підтримки ваших дій, нагадувань,
  що ви кращі за всіх, позитивних оцінок?

Питання для обговорення

 • Для чого ми виконували цю вправу?

 • Чи відбиваються оцінки інших людей на нашій впевненостіу собі? Яким чином?

 • Що можна змінити (у собі, в своєму ставленні, настановах),
  аби почуватися впевненою у собі людиною?

^ 8. Гра «Невербальне вираження підтримки» (15 хв)

Симпатію, підтримку можна виражати не лише словами, описуючи свої почуття, а й інтонацією голосу, виразом обличчя, позою, жестами, зоровим контактом, дотиком, відстанню в просто­рі. Під час цієї вправи кожен учасник може перевірити, як його сприймають інші та чи збігається його думка з цим сприйманням.

Один із членів групи за бажанням повинен стати в центрі кола й закрити очі. Інші члени групи наближаються до ньогс й невербально виражають свої позитивні почуття. Вони можуті притулитися, погладити тощо. В центр кола може стати кожеі бажаючий.

Питання для обговорення

 • Чи складно було виразити підтримку колезі? Що ви при цьом}
  відчували? Чи відчували ви якийсь примус?

 • Як почувався той, хто стояв у колі?

 • Чи відчувалася різниця в проявах почуттів колег? Як саме?

^ 9. Метод ДРІД (5 хв)

Тренер пише на дошці, а учасники відповідають на питання: Д — досвід (що робили, що пам'ятаєте?).

Р — рефлексія (які відчуття, реакція?).

І — інформація (яку інформацію одержали, які висновки зробили?).

Д — дії (як ви будете діяти в майбутньому.)

Після завершення заняття ведучий роздає учасникам своєрідну пам'ятку-рекомендацію:


^ Уміння позитивно мислити

(пам'ятка-самотренінг)

Існує безліч підтверджень, що думка зумовлює в людині певні психологічні та фізіологічні зміни. Так, негативні думки пригнічують, а позитивні -- навпаки, надихають. Ти, мабуть, і сам помітив: коли думаєш-про можливу невдачу, справді тебе може спіткати невдача. Або іноді боїшся чогось, і воно таки трапляється з тобою. Якщо ти вважаєш, що ти непомітний і не гідний уваги, безталанний і нікому не потрібний або нікому не подобаєшся, — знай: тебе справді не помічатимуть. Але все залежить від тебе! А також від думок, дій, почуттів. З них ми почали і ними боротимемося за щастя. Отже, спробуємо дати раду думкам.

Наші думки тісно пов'язані з позицією, яку ми займаємо від­носно інших людей. Спробуй визначитися з власною позицією (ти зараз сам на сам із собою, тож будь відвертим). Ось позиції:

1. У мене не все добре — у них (нього) — все добре, або я —
«—»,вони — «+».

Як правило, це позиція людини, яка низько цінує себе. Ті, хто дотримуються цієї позиції, вважають, що вони ні на що не здатні, а успіх їх обходить. Зазвичай вони діють украй обережно, довго наважуються на щось, передбачають усі можливі перешкоди або взагалі «закінчують роботу на початку», заздрять іншим, не схильні до ризику і майже ніколи не досягають успіху.

2. У мене все добре — у них (нього) не все добре, або Я — «+»,
вони — «—».

Це все позиція людини із завищеною самооцінкою. Такі люди ніколи не вважають себе винними, у всіх неприємностях звинувачують інших, вони часто досягають бажаного, але не ви­кликають симпатії в оточення.

3. У мене не все добре — у них (нього) не все добре, або Я —
« —», вони — «—».

Це позиція безнадії. Людина з такою позицією не помічає нічого доброго ані в собі, ані в інших. Світ для неї завжди у тем­них фарбах. Така людина ані себе не любить, ані своє оточення. Про успіх годі говорити.


4. У мене все добре — у них (нього) все добре, або Я — « + »,

вони — « + ».

Це оптимістична позиція. Люди, що її займають, добре став­ляться і до себе, і до інших, з-поміж вад завжди знаходять щось позитивне, а коли когось і критикують, не зачіпають гідності, не принижують, не ображають. Такій людині завжди симпатизують і вона досягає значних успіхів.

Зорієнтувався у своїй позиції?

Якщо це не № 4, постарайся змінитися, бо це і є позитивне мислення.

Щодо дій та почуттів/ Мудрість Сходу каже: «Навіть якщо ми не можемо змінити обставини, ми можемо змінити своє ставлення до них». Зміни «-» на « + ». Це і є дії. Почуття зміняться самі.

Позитивне мислення — запорука твого успіху!

Потім тренер зачитує вірш відомого психолога Р. Волдо Емерсона:

Якщо ви боїтесь, що вас поб'ють,

Вважайте себе побитим.

Якщо ви гадаєте, що ви не можете,

Ви не зможете ніколи.

Якщо ви вважаєте, що програєте,

Ви вже програли.

Тому що в усьому світі ми бачимо,

Що успіх починається з волі людини —

Усе залежить від стану розуму.

Якщо ви будете вважати, що вас лишать позаду,

Це так і буде.

Ваші думки повинні летіти високо,

Щоб дати можливість вам піднятись.

Перш ніж ви зможете отримати перемогу,

Ви повинні бути впевнені в собі.

Найсильніший і найшвидший

Не завжди перемагає у життєвих битвах.

Рано чи пізно перемога дістається тому,

Хто вважає, що він це може.

Рішення.


 1. Сформувати навички самоорганізації, самомотивації, прагнення до самоактуалізації педагогічного колективу навчального закладу на основі внутрішнього потенціалу.

 2. Сприяти усвідомленню важливості і відповідальності педагогічної діяльності, розвитку критичного і творчого мислення вчителів.

 3. Сприяти формуванню в учителів позитивного ставлення до себе.

 4. Сформувати навички саморегуляції в стресових ситуаціях.

 5. Змінювати себе, своє ставлення до ситуації, вчасно регулювати свій емоційний стан, намагатися оптимістично дивитись на світ, тобто турбуватися про своє психічне здоров’я.


Додаток №2.

^ Методичний міст

«Педагогічний пробіг« Формування ключових компетентностей учнів відповідно до вимог модернізації освіти »».


Головним ресурсом розвивального

суспільства є люди, не стільки

підготовлені, скільки

розвиваються безперервно.

П.Г. Щедровицький


Обладнання: комп'ютерна презентація, буклети, карти аналізу уроку, пам'ятки «Ключові компетентності».


^ Хід методичного мосту:

1. Теоретична частина:

Здравствуйте, шановні педагоги та гості.Сьогодні відбудеться черговий традиційний методичний міст між педагогічними колективами. Ми завжди раді і готові поділитися своїми методами та знаннями з колегами.

Дозвольте вважати сьогоднішній захід відкритим і дозвольте вас ознайомити з маршрутами педагогічного пробігу по темі: «Формування ключових компетентностей учнів відповідно до вимог модернізації освіти».

Ознайомлення з програмою і подальшою роботою.

Шановні колеги, дозвольте також нагадати вам, що в рамках підготовки до педагогічної ради «Експериментальна діяльність в школі: погляд вчителя і учня» пройшли тренінг з педагогічним колективом за темою: «Оцінка внутрішкільного менеджменту.Оцінка компетентності вчителя », колоквіум« Ключові компетентності учнів, що визначають сучасну якість освіти »і сьогоднішній методичний міст також заплановано в рамках підготовки майбутнього педради.

Чим же викликана тема мосту?

(Темі зачитується, зачитується епіграф)

Відповідно до вимог модернізації освіти головним завданням школи є підготовка випускника такого рівня, щоб потрапляючи в проблемну ситуацію, він міг знайти кілька способів її вирішення, вибрати раціональний спосіб, обгрунтувавши своє рішення.

Усі перетворення, які відбуваються в системі освіти обгрунтовані документами.З «Концепції модернізації освіти на період до 2010 року», в рамках реалізації КПМО головною метою освіти є формування різнобічно розвиненої особистості,здатної реалізувати творчий потенціал у динамічних соціально-економічних умовах як у власних життєвих інтересах,так і в інтересах суспільства.

Шановні колеги, зверніть увагу, що в даній формулюванні виділяється «реалізувати творчий потенціал» і поняття «у власних життєвих інтересах», а не звичні нам ЗУН і «в інтересах суспільства».

Загальноосвітня школа повинна формувати цілісну систему універсальних знань, умінь, навичок, а також досвід самостійної діяльності й особистої відповідальності учнів, тобто формувати ключові компетентності, що визначають сучасну якість освіти.

У рамках реалізації КПМО в нашій школі ведеться моніторинг якості освіти.

Які результати вивчення сформованості ключових компетентностей серед учнів 4, 9, 11 класів? Дослідження проводила психолог школи Т.Г. Тимофєєва.

(Зачитуються дані)

Або слово психолога?

Ще раз варто згадати нам поняття «компетенція» і «компетентність».

Компетенція - це певна область навколишньої дійсності

або діяльності, наприклад, педагогічна компетенція вчителя, медичного. компетенція лікаря і т.д.

Компетентність - це здатність, уміння вживати дії в цій області або різних областях навколишньої дійсності.

На основі досвіду, наявних знань, постійної самоосвіти.

Іншими словами, компетентність - це здатність встановити і реалізувати зв'язок між «знанням - умінням» та ситуацією. Серед компетентностей виділяються ключові, до яких відносяться:

(Перераховуються компетентності)

Формування в учнів ключових компетентностей в навчальному процесі називається компетентним підходом.

Його специфіка полягає в тому, що засвоюються не «готові знання», ким то запропоновані до засвоєння, а «простежуються умови проходження даного знання».Учень сам формує поняття, необхідні для вирішення завдань. При такому підході навчальна діяльність, періодично купуючи дослідний або практико-перетворювальний характер, сама стає предметом засвоєння.

В освітніх стандартах для кожного предмета визначено перелік формованих компетентностей.

Тепер порівняємо стандарт в предметно-орієнтованому підході навчання і стандарт у проекті модернізації, тобто з компетентно - діяльнісний підхід у навчанні.

Отже, метою компетентно - діяльнісного підходу в навчанні є формування випускника, готового до включення у подальшу життєдіяльність, здатного вирішувати постають перед ними життєві й професійні проблеми, що володіє певними вміннями, здібностями, а також якостями.

Отже, які особистісні якості підлягають розвитку?

1. Когнітивні (пізнавальні) - вміння відчувати навколишній світ, задавати питання, позначати своє розуміння або нерозуміння питання.

2. Креативні (творчі) - фантазія, гнучкість розуму, критичність, наявність своєї думки.

3.Оргдіяльнісної (методологічні) - здатність усвідомлювати цілі навчальної діяльності та вміння їх прояснити, вміння поставити мету і організувати її досягнення, здатність до творчості, самоаналіз, самооцінка.

4.Комунікативні - вміння взаємодіяти з іншими людьми, з об'єктами навколишнього світу і його інформаційними потоками.

5.Світоглядні - якості, що визначають емоційно-ціннісні установки учня, його здатність до самопізнання, вміння визначають своє місце і роль в навколишньому світі, в сім'ї, в колективі, в природі, державі.

Сьогодні ми спробуємо проаналізувати на різних заходах і, власне поділитися досвідом: у яких умовах можуть формуватися ключові компетентності, яким вимогам має відповідати освітній простір уроку, школи, щоб учень міг опанувати ключові компетентності?

Ми вас запрошуємо на захід. І пропонуємо вам виконати роль експертів, аналізуючи урок за допомогою карти спостережень.


2 етап: (Відвідування відкритих заходів).


3 етап: Дидактична гра «Діалог».

1) самоаналіз відкритих заходів з точки зору формування ключових компетентностей учнів;

2) аналіз експертами таких заходів;

3) групи обмінюються конспектами заходів і висловлюють свої пропозиції, які форми і методи можна було використовувати на даному уроці, заході, майстер-класі для формування ключових компетентностей.


4 етап: Заключний.

У ході мосту ми прийшли до висновку, що ключові компетентності формуються, якщо:

1. Навчання носить діяльнісний характер.

2. Йде орієнтація навчального процесу на розвиток самостійності і відповідальності учня за результати своєї діяльності.

3.Якщо створюються умови для набуття досвіду та досягнення мети.

4.Застосовуються такі технології викладання, в основі яких лежать самостійність і відповідальність учителя за результати своїх учнів (проектна методика, розвивальне навчання, дослідницький, проблемний методи, програмоване навчання).

5.Посилення практичної спрямованості шкільної освіти (через ділові, імітаційні ігри, творчі зустрічі, дискусії).

6. Якщо вчитель уміло керує навчанням і діяльністю учня.

Це можна використовувати в якості рекомендацій. Чи є доповнення, виправлення?

(Лунають педагогам ці шість пунктів).

Схожі:

Координатори: піб, посада, назва закладу, де праює Керівник: піб, посада Донецьк-2011 Проект iconІнформація про Вас Контактна особа для обговорення замовлення (піб) Посада Назва компанії Адреса

Координатори: піб, посада, назва закладу, де праює Керівник: піб, посада Донецьк-2011 Проект iconІнформація про Вас Контактна особа для обговорення замовлення (піб) Посада Назва компанії Напрям діяльності

Координатори: піб, посада, назва закладу, де праює Керівник: піб, посада Донецьк-2011 Проект iconІнформація про Вас Контактна особа для обговорення замовлення (піб) Посада Назва компанії Напрям діяльності

Координатори: піб, посада, назва закладу, де праює Керівник: піб, посада Донецьк-2011 Проект iconІнформація про Вас Контактна особа для обговорення замовлення (піб) Посада Назва компанії Напрям діяльності

Координатори: піб, посада, назва закладу, де праює Керівник: піб, посада Донецьк-2011 Проект iconІнформація про Вас Контактна особа для обговорення замовлення (піб) Посада Назва компанії Напрям діяльності

Координатори: піб, посада, назва закладу, де праює Керівник: піб, посада Донецьк-2011 Проект iconПіб чайка Юрій Вікторович Посада
Дніпропетровському академічному театру опери та балету (режисер, головний режисер, художній керівник)
Координатори: піб, посада, назва закладу, де праює Керівник: піб, посада Донецьк-2011 Проект iconІнформація про керівника: № піб місце роботи, посада Адреса Телефон (мобільний, робочий) e-mail Інша інформація (при необхідності)
Назва команди
Координатори: піб, посада, назва закладу, де праює Керівник: піб, посада Донецьк-2011 Проект iconПіб таран В’ячеслав Якович Посада викладач спеціалізації «Хорове диригування»
«Хорове диригування» Дніпропетровського музичного училища ім. М.І. Глінки, керівник хору «Молодь Січеслава»
Координатори: піб, посада, назва закладу, де праює Керівник: піб, посада Донецьк-2011 Проект iconПіб берсан Анатолій Аврамович Посада викладач спеціалізації «Народні інструменти»
Концертна діяльність участь у міжнародних фестивалях фольклору у Великобританії, Іспанії, Фінляндії як художній керівник та виконавець...
Координатори: піб, посада, назва закладу, де праює Керівник: піб, посада Донецьк-2011 Проект iconІнформація про Вас Контактна особа для обговорення замовлення (піб) Посада Назва компанії Адреса
Ваша заявка буде розглянута|розглядувати| найближчим часом|ближчим часом| І фахівці|спеціалісти| нашої Компанії зв'яжуться з|із|...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©on2.docdat.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи