І. Організаційний момент (1-2хв.) ІІ. Перевірка знань І умінь, отриманих на попередньому уроці icon

І. Організаційний момент (1-2хв.) ІІ. Перевірка знань І умінь, отриманих на попередньому уроці




Скачати 43.69 Kb.
НазваІ. Організаційний момент (1-2хв.) ІІ. Перевірка знань І умінь, отриманих на попередньому уроці
Дата конвертації13.12.2012
Розмір43.69 Kb.
ТипДокументи
джерело

Київська Русь за князювання Ольги та Святослава

Мета: характеризувати становище Київської Русі за правління Ольги та

Святослава, визначати їхню зовнішню та внутрішню політику;

розвивати в учнів уміння на основі джерел інформації аналізувати

історичні факти й події та оцінювати їх, давати стислу

характеристику історичним діячам та визначати їхню роль в

історичному процесі;

сприяти національно-патріотичному вихованню учнів.


Обладнання: презентація , карта, портрети князів Ольги та Ігоря.


Тип уроку; урок засвоєння нових знань.


^ Очікувані результати :

після цього уроку учні зможуть:

характеризувати княгиню Ольгу та князя Святслава як особистостей та державних діячів, використовуючи джерела інформації;

аналізувати літописні легенди;

визначати наслідки внутрішньої тa зовнішньої політики Ольги та Святослава для розвитку Київської Русі;

наводити приклади зростання військової могутності та авторитету

^ Київської Русі; порівнювати діяльність перших князів.


Структура уроку :

І. Організаційний момент (1-2хв.)

ІІ. Перевірка знань і умінь, отриманих на попередньому уроці

(5хв.)

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності (1-2 хв.)

IV. Оголошення очікуваних результатів (2-3хв.)

V. Вивчення нового матеріалу (30-35хв.)

^ VI. Інструктаж з домашнього завдання (2-3хв.)


І.Організаційний момент.


ІІ. Перевірка знань і умінь, отриманих на попередньому уроці.

^ Учитель проводить бесіду з класом -- слайд № 3.


ІІІ. Мотивація навчальної діяльності .


Вчитель -- слайд № 4 .

Ольга мала суворе обличчя — великі очі, тоненькі, темні, трохи вигнуті брови, прямий, правильної форми ніс, темно-каштанове волосся з проділом посередині, дуже виразний рот із щільно стуленими тонкими губами, що надавали обличчю владного вольового виразу. Літописець Нестор порівнював її з яскравою зорею, що передує Сонцю, і назвав «наймудрішою серед усіх людей» . Православна церква канонізувала велику княгиню Ольгу як Рівноапостольну.

Ким же вона була насправді: мудрим держа­вотворцем чи самовпевненою, жорстокою особою, яка помстилася деревлянам за смерть свого чоловіка?


Сина Ольги та Ігоря — Святослава — багато істориків уважають

одним із найбільш виразних і характерних особистостей серед давніх руських князів. Інші називають його войовничим ватажком, далекоглядним політиком, мудрим державним діячем, щирим полководцем.

Ким же він був насправді? Чому на його черепі печенізький князь викарбував такі слова: «Чужої землі шукаючи, свою втратив»?


На сьогоднішньому уроці ми спробуємо знайти відповідь на ці питання.


^ Можно замість цього поставити відіофрагмент як мотивацію до уроку ( додається до уроку )


ІV. Вивчення нового матеріалу .

Робота зі слайдами презентації , бесіда з класом та записи у

зошитах .

Вчитель :

-- Розглянте карту Київської держави за часів Ольги та

Святослава. ( слайд 5 ) Що можно сказати про її розміри?

^ Яки племена входили до складу держави?


Соьгодні ми дізнаємося , який внесок Ольга та її син

Святослав внесли у розвиток держави, яким чином

намагалися її зміцнити.


Вчитель дає кратку характеристику княгіні Ольгі ( слайд № 6 )

-- Робота з текстом легенди про княгиню Ольгу -- слайд № 7 -- бесіда .

-- Що ви можете сказати на основі цього джерела про особисті

риси княгині Ольги ?

Учні розглядають внутрішню та зовнішню політику княгині Ольги

( слайд № 8 ), відповідають на питання та роблять записи у зошиті .

-- Які реформи провела княгиня Ольга ?

-- Чим її зовнішня політика відрізнялася від попередників ?


Вчитель підводить підсумки і демонструє слайд № 9 .


^ Робота з історичним джерелом .

Вчитель ознайомлює учнів з уривком історичного джерела , яке свідчить про Святослава ( слайд № 10 ) та проводить бесіду .

-- Як це джерело характеризує князя Святослава ?


Вчитель знайомить учнів з історичною довідкою про Святослава ( слайд № 11)


^ Учні розглядають внутрішню та зовнішню політику князя Святослава

( слайд № 12 ), відповідають на питання та роблять записи у зошиті .

-- Подивиться на дошку, чому Святослав більше приділяв уваги:

Зовнішній чи внутрішній політиці? Доведіть на фактах.

-- Знайдіть у підручнику с.26 як загинув Святослав ?

-- Отже, сьогодні на уроці ми з вами дізналися про Київську Русь за часів княгині Ольги та князя Святослава.

-- Як на вашу думку, якими ж насправді вони були ?

-- Який внесок зробили для своєї держави ?

-- Чим різнилися їх політика ?

V. Закріплення матеріалу -- робота зі слайдом № 12 .


VI. Інструктаж з домашнього завдання .


ВИКОРИСТОВАНІ МАТЕРІАЛИ


Смолій В.А. Історія України:Підруч. для 7 кл. загальноосвіт. навч. закл.—

К.: Генеза,2007.


Мокрогуз О.П. Історія України. 7 клас:?Розробки уроків – Х. : Веста :

видавництво «Ранок», 2007.


Буштрук О.В. Історія України : Навч. посібник. 7 – 8 кл. – Х. : Країна мрій,

2003.


Атлас по історії України для 7 класу.



Схожі:

І. Організаційний момент (1-2хв.) ІІ. Перевірка знань І умінь, отриманих на попередньому уроці iconІ організаційний момент II

І. Організаційний момент (1-2хв.) ІІ. Перевірка знань І умінь, отриманих на попередньому уроці iconКонспект за розповіддю вчителя;виховувати активність і увагу на уроці. Тип уроку: Засвоєння нових знань
Мета: Формування чітких знань в учнів про встановлення демократії в Україні та проголошення незалежності; розвивати уміння робити...
І. Організаційний момент (1-2хв.) ІІ. Перевірка знань І умінь, отриманих на попередньому уроці iconСоціальний проект Відродження
Головне завдання: перевірка знань та умінь учнів, необхідних для соціально важливої діяльності; формування уявлення про сучасний...
І. Організаційний момент (1-2хв.) ІІ. Перевірка знань І умінь, отриманих на попередньому уроці iconІ. Організаційний момент. ІІ. Актуалізація опорних знань
«озеро»; формувати знання учнів про походження озерних утворень, їх значення; розвивати образ об’єкта; виховувати любов до природи,...
І. Організаційний момент (1-2хв.) ІІ. Перевірка знань І умінь, отриманих на попередньому уроці iconУроку І. Організаційний момент.(привітання дітей І гостей) ІІ. Активізація опорних знань: Доброго здоров`я, діти доброго вам дня
Робота дітей з газетою «Долоньки»: Діти, знайдіть, вірш чи оповідання, в якому б ішлося про здоров`я. Прочитайте самостійно, а зараз...
І. Організаційний момент (1-2хв.) ІІ. Перевірка знань І умінь, отриманих на попередньому уроці iconУзагальнення і систематизація знань з теми «Розчини» : Узагальнення і систематизація знань з теми «Розчини»
Узагальнити, систематизувати та скоригувати знання учнів з теми «Розчини»; з’ясувати рівень засвоєння знань, умінь і навичок про...
І. Організаційний момент (1-2хв.) ІІ. Перевірка знань І умінь, отриманих на попередньому уроці iconТема: Розділові знаки у безсполучниковому складному реченні
Мета: за допомогою тренувальних вправ закріпити набуті на попередньому уроці знання і вміння учнів; з’ясувати стилістичні функції...
І. Організаційний момент (1-2хв.) ІІ. Перевірка знань І умінь, отриманих на попередньому уроці iconОрганізаційний момент. Оформлення залу. II
Даний виховний захід можна проводити під час предметного тижня з географії та просто як розважальний захід
І. Організаційний момент (1-2хв.) ІІ. Перевірка знань І умінь, отриманих на попередньому уроці iconХід уроку I. Організаційний момент
Основні поняття: Антанта, Троїстий союз, Головна українська рада, Союз визволення України, Легіон Українських січових стрільців
І. Організаційний момент (1-2хв.) ІІ. Перевірка знань І умінь, отриманих на попередньому уроці iconПро стан викладання та рівень знань учнів з музики
На виконання річного плану роботи школи протягом поточного навчального року адміністрацією школи здійснювалась перевірка стану викладання...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©on2.docdat.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи