Конспект Першого уроку 2012 2013 н р. «Мій рідний край ні з чим не порівняти» Розробила:Ісаєва А.І., класний керівник 8 класу Сергіївської зош І-ІІІ ст icon

Конспект Першого уроку 2012 2013 н р. «Мій рідний край ні з чим не порівняти» Розробила:Ісаєва А.І., класний керівник 8 класу Сергіївської зош І-ІІІ ст
Скачати 161.91 Kb.
НазваКонспект Першого уроку 2012 2013 н р. «Мій рідний край ні з чим не порівняти» Розробила:Ісаєва А.І., класний керівник 8 класу Сергіївської зош І-ІІІ ст
Дата конвертації30.11.2012
Розмір161.91 Kb.
ТипКонспект
джерелоКонспект Першого уроку

2012 – 2013 н.р.


«Мій рідний край ні з чим не порівняти»


Розробила:Ісаєва А.І.,

класний керівник 8 класу

Сергіївської ЗОШ І-ІІІ ст


Пізнай свій край, себе, свій рід, свій нарід, свою землю –

і ти побачиш свій шлях у життя

Григорій Сковорода

Тема: Мій рідний край ні з чим не порівняти.

Мета: розвивати інтерес учнів до вивчення історії, географії, культури та традицій рідного краю, зміцнювати їх почуття національної гордості й гідності; розвивати творче мислення, вміння працювати з додатковою літературою,формування життєвих компетенцій.

Очікувані результати:

 • Формування ціннісного ставлення до держави, області, міста, народу, його звичаїв і традицій.

 • Розширення знань учнів про історичне минуле рідного краю.

 • Усвідомлення значущості навчання та виховання в розбудові та покращенні життя рідного краю.

^ Обладнання: мультимедійна презентація, карта України та карта Миколаївської області, державна символіка, конверти з індивідуальними завданнями, виставка книг.

Хід уроку:

І Організаційний момент.

Створення емоційно-піднесеного настрою, зосередження уваги.

(Діти сідають за парти на основі вільного вибору)

а) Музичне вітання (Звучить пісня Тараса Петрененко «Україно»)

б) Вступне слово вчителя. Шановні мої восьмикласники. Невідомо хто, коли, але сказав слова, „ Намагайтеся кожного дня знайти якийсь позитивний початок, так як від того настрою, з яким ти вступаєш у прийдешній день, залежать твої успіхи, а можливо, й невдачі”. Тож побажаємо один одному гарного настрою, доброго здоров’я,успіху, плідної творчої роботи Посміхнімося. Нехай наше спілкування подарує вам гарний настрій та насолоду пізнання.


ІІ. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності

Учитель. Для кожної людини Батьківщина починається з отчого дому, з маминої ніжної посмішки, з тих потаємних куточків дитинства, де ти завжди почуваєш себе у безпеці. Іншими словами, це все - рідний край. А знати свою країну означає, перш за все, знати історію свого краю, неповторність та унікальність його природи, особливості господарства та населення.. - Наша рідна земля – це батьківський поріг, рідна школа, місце, в якому ви народились та зростаєте. Для нас з вами, це Миколаївщина – благодатний край, де жаркий родючий степ зустрічається з прохолодою морських хвиль, терпкі запахи чебрецю й полину змішуються із солоним рибним вітром морських просторів. Житниця України. Край суднобудівників і хліборобів.

Наш урок присвячений славній даті – 75- річчю утворення Миколаївської області.

.^ Прийом „ Асоціації” На дошку виводиться слайд з картою (схемою) Миколаївської області.

Учитель. З чим у вас асоціюється слово Миколаївщина?

Учитель. А ось погляньте, які асоціації у мене викликає це поняття.

( На наступному слайді по черзі з’являються картинки слів-асоціацій вчителя


Чорне море Микола Аркас кораблі
Південний Буг пшеничний колос
Ольвія Петропавлівський каньйон Святий Миколай


ІІІ. Основна частина уроку

- З нагоди славного ювілею наші краєзнавці підготували усний журнал «Там де степ єднається з морем»(усний журнал супроводжується показом слайдів)

Сторінка 1-ша. Візитка

Учитель. Миколаївська область розташована в степовій зоні південної частини

України. На пiвднi омивається водами Чорного моря та дев’ятьма лиманами,

які врізаються у суходіл. Площа – 24,6 тис. кв.км (4,1% територiї України).

Населення – 1191,6 тис.чол., в тому числi 805,9 тис.чол. (67,6%) – мiське

населення.

В існуючих межах область визначена 22 вересня 1937 року. В ній налічується 19 адмiнiстративно-територiальних районiв, 5 мiст обласного та 4 районного значення, 17 селищ мiського типу та 900 сiльських населених пунктiв.

Учень-енциклопедист

Північне Причорномор’є, де розташований Братський район – досить значна частина території  України. Вченими, що вивчали цю територію,  було доведено, що давні слов’янські поселення на території району існували уже півтори-дві тисячі років тому. Про це переконливо свідчать дві сотні стародавніх могил-курганів, що височать у примертвоводських степах по всій території Братщини. Розкопки, виконані археологами, підтвердили, що ці дивовижні і величні пам’ятники, набагато давніші від уславлених єгипетських пірамід і належать до прадавньої слов’янської культури.

З більш пізніших історичних джерел відомо, що Причорноморські землі активно заселялись уже у ХVІІІ столітті імператрицею Катериною ІІ при активній діяльності князя Г. Потьомкіна.

Селище Братське, спочатку як хутір, виникло ще на початку ХVІІ століття на козачій переправі по шляху на Соколи (Вознесенськ). До хутора-зимівника стали переселятися козаки та осідати гайдамаки та кріпаки, що  втекли з неволі. Хутір переріс у село. Його назвали Братське. За однією з версій істориків, ця назва пішла від слова „братчики” (товариші), як іменували один одного при звертанні козаки та гайдамаки. За іншою версією селище було назване Братським на честь трьох братів Живковичів, які в 1788 році одержали від Катерини ІІ  45 тис.десятин землі на цій території. Пан Живкович намагався наповнити село ремісниками, торговцями, розвинути його і перетворити в містечко. Він давав ділянки під оселі, сприяв будівництву хат. В Братське з різних місць переселялися міщани. В 1828 році виникла Братська волость. Братське довгі роки – аж до революції 1917 року, територіально підпорядковувалось Єлисаветградському  повіту Херсонської губернії.


Згодом при проведенні адміністративно-територіального поділу УРСР відповідно до Постанови №310  ВУЦВК в березні 1923 року був створений Братський район із Ганнівської та Братської волостей, який до 1944 року належав Одеській області. Після закінчення Великої вітчизняної війни район було  приєднано до Миколаївської області.

Територія Братського району розташована в північній частині Миколаївської області і складає 112,9 тис.га. Межує на півночі та сході з Бобринецьким та Новоукраїнським районами Кіровоградської області, на заході з Арбузинським, на півдні з Вознесенським та Єланецьким районами Миколаївської області.


Сторінка 2-га « Під покровительством святого Миколая.» Символіка


Герб Миколаївської області – прямокутний щит, скруглений внизу. На синьому щиті – золота архієрейська митра на схрещених золотих посохах. У срібній хвилястій базі – амфора. Щит вписується в картуш сталевого кольору, увінчаний вінцем з п’яти колосків золотого кольору. На картуші розташовані якір та виноградна лоза з гроном зеленого кольору.

Прапор Миколаївської області – це прямокутне полотнище, яке складається з трьох горизонтальних смуг: білої, жовтої та синьої. Нижня смуга хвиляста. У центрі – зображення золотої архієрейської митри на схрещених золотих посохах. Прапор є символом духовної височини, спрямованості до моральних ідеалів, стабільності і мирного співіснування, символом пшеничних полів, багатств області, її морських та річкових просторів, символом духовного покровителя краю – Святого Миколая Чудотворця.

Сторінка 3-я «Славні імена»

Тут народилися і працювали відомі діячі науки і культури. Серед них – винахідник електрозварювання М. Бенардос, астроном Ф. Бредіхін, флотоводець, океанограф та винахідник адмірал О. Макаров, лінгвіст і письменник, почесний академік В. Даль, корифеї української сцени М. Садовський, П. Саксаганський, М. Кропивницький, І. Карпенко-Карий (слайд-шоу). На Миколаївщині бували О. Пушкін, В. Бєлінський, М. Горький, В. Маяковський. Цей край оспівали славнозвісні художники В. Верещагін та Р. Судковський.

^ Сторінка 4-а «Сім Чудес Миколаївщини»

 1. Заочна екскурсія Миколаївщиною.(демонстрація фотоколлажу)

 • Зараз ми з вами будемо подорожувати цікавими та відомими на весь світ стежинами нашої Миколаївщини. І допоможуть мені в цьому юніекскурсоводи нашого класу. Перша зупинка має назву “Гранітно-степове Побужжя”.


 • Хто з вас вже чув таку назву?

 • Що вам відомо про це місце?

Зараз ви маєте змогу прослухати розповідь екскурсоводів.

Учень 1: У 1994 році Миколаївською обласною радою ухвалено рішення про створення регіонального ландшафтного парку “Гранітно-степове Побужжя”. Там, де Південний Буг, пробиваючи дорогу серед залишків прадавніх архейських гір, лине до Причорноморської низовини, на півночі Миколаївської області, біля села Мигія, розкинулась чарівна земля. Земля великої краси, унікальної природи, історичних святинь українського народу.
Учень 2: Круті кам'янисті береги річки, порожисте русло з водограями та островами, могутні гранітні скелі, численні гроти, водоспади – все це надає місцевості надзвичайно мальовничого вигляду.
Гранітно-степове Побужжя – одна з найдавніших ділянок суші Євразії, яка не поринала в морські глибини вже протягом 60-ти мільйонів років та відігравала роль одного із центрів видоутворення Причорномор'я. Звідси і значна кількість унікальних об'єктів живої природи. (Слайд16)

Вчитель : Друга наша зупинка – це древнє місто Ольвія.

Виступ екскурсоводів.

Учень 3: Давньогрецьке місто-держава Ольвія (нині – археологічний заповідник) недалеко від Миколаєва – невичерпне джерело наукових відкриттів. У різні епохи заступаючи і витісняючи одне одного, на чорноморських берегах селилися племена трипільських хліборобів, кіммерійці, скіфи, сармати, греки. (Слайд18)


Учень 4: У перші століття нашої ери ці місця поступово заселяли слов’янські племена, а з кінця Х століття територія нинішньої Миколаївщини увійшла до складу Київської Русі. До речі, саме до Дніпровсько-Бузькому лиману пролягав славетний торговий шлях «із варяг в греки», і важливим пунктом на цьому шляху був острів Березань.

Учень 5 А зараз ми будемо подорожувати туристичними стежками Братщини

Парк ім. Живковича – цікава його історія.


Пани Живковичі по - своєму любили Братське і турбувалися про його розквіт. Руками кріпаків вони звели на крутому гранітному пагорбі, над Мертвоводом, чудовий двоповерховий палац в 1798 році. Зараз тут знаходиться Братська ЗОШ І-ІІІ ступеня. Приміщення використовували і для підготовки педагогічних кадрів. Протягом двох останніх років проведено реконструкцію споруди. Підрядники прагнули зберегти архітектуру даного закладу, зокрема, що стосувалось круглого залу та частини добудови. Мрія Живковичів здійснилася і в створенні прекрасного дубового парку біля річки Мертвовід.Гайок з кремезних дубів, що кучерявилися під бугром - скелею, видно, надихнув пана на думку посадити цей парк. Для цього він випросив у графа Потоцького і привіз у Братське з Умані професійного садівника, пана Зарембу, що в свій час  створив  прекрасний Софіївський парк. Заремба так спланував алеї парку, що в центрі вони утворили гігантську літеру «Ж». В парку був літній Зелений театр, бесідки, майдан для літніх балів з місцем для оркестру, човнова пристань, пляж. Було чимало лав. Алеї посипалися жовтим піском.  Біля парку чудовий стадіон «Юність».До них слід віднести впершу чергу Петропавлівський каньйон, де розміщено скелі,  водовороти та пороги. Кожного року до цих місць весною та пізно восени приїздять Миколаївські художники, які проводять тут планери (малюнок з натури). А тут справді є на що подивитись. Камінні витвори природи мають свої назви,  їх в с.Петропавлівка іноді порівнюють із героями казкових персонажів, бунтівниками.Учень-енциклопедист.Петропавлівський та Актівський каньйони Петропавлівський та Актівський каньйони знаходяться в долині річки Мертвовод між селами Петропавлівка Братського району та Актове Вознесенського району. Каньйони Мертвовода – складова частина заповідника: регіонального ландшафтного парку «Гранітно-степове Побужжя». Це унікальний природний комплекс лісової і водної екосистеми в з'єднанні з комплексом скель і гранітних валунів, розташованих на одній з найстаріших ділянок суші Євразії і єдиний в Європі, який за своїми геолого-ландшафтними показниками в мініатюрі з величезною точністю нагадує знамениті каньйони Північної Америки.
     Тут є водоспади, кам’яні потоки, могутні гранітні стовпи та валуни,


прямовисні скелясті береги і провалля. А тихі незаймані води Мертвоводу населяють дикі качки, чирки, у річці багато риби: короп, карась, щука, тараня, окунь. Це один із найкрасивіших куточків дикої природи Миколаївщини.  Гранітні скелі тут у висоту досягають 30–50 метрів, а глибина каньйону до 40—50 метрів. Ця місцевість не опускалася в морські глибини протягом 60 мільйонів літ, звідси – велика кількість унікальних об'єктів живої природи. Цілюще, настояне на ароматі трав повітря і первозданне нагромадження скель. Особливо привабливі каньйони весною, до літньої засухи. Байрачні ліси, суничні поляни. Первоцвіти і ендеміки, смарагдове моховиння і лишайники на скелях. Ковилові степи. Багато червонокнижних видів рослин, що охороняються, і рідкісних. 
     Завдяки крутим скелястим схилам на Мертвоводі місцями ще збереглися до сьогодні прадавні природні ділянки зі швидкоплинною водою й заростями лепехи. Місцева флора налічує близько 900 видів рослин, 26 з яких занесені до Червоної Книги України, 4 — до Європейського Червоного списку. У каньйоні ріки Мертвовод поблизу села Актове знаходиться основне на планеті місцезростання реліктового і ендемічного виду – меринги бузької, а на лівому березі ріки Мертвовод знайдено вид папоротей, єдине місцезнаходження яких у Степовій зоні України підлягає охороні й подальшим дослідженням. З інших різкісних рослин варто відмітити також очиток Борисової, гвоздику бузьку, голонасінник одеський, пирій ковилистий, які, як і мерингія бузька, занесені до Світового червоного списку. Дуже цікавими є знахідки гірсько-лісових папоротей – фегоптериса з’єднуючого та голокучника дубового. Вони знаходяться у степовій зоні України лише на околицях села Актове. 
     Межиріччя Інгулу і Бугу звалося колись Степом Мертвих, можливо, за величезну кількість курганів різних епох. Щодо походження назви Мертвовод існує багато легенд. Одна з них оповідає, що якось місцеві жителі вирішили покласти край татарським набігам. Вони зварили отруйний відвар з трав і вилили його в річку вище за течією від табору татар, внаслідок чого багато хто з них помер. За іншою версією, назву річка отримала після страшної битви запорізьких козаків з турками, після якої через тіла убитих не було видно річкової води. Також ряд дослідників вважає що назва є незмінною з скіфських часів і вважає, що за течією Мертвовода відправляли в останню путь скіфських правителів.
     Річка Мертвовод створила своєю течією унікальний каньйон. Геродот Галікарнасський писав про притоку Гіпанісу (р. Південний Буг) – струмка Ексампей, що неначебто означає «Священні шляхи» (р. Мертвовод). Каньйон – це прірва серед голого степу, гранітна безодня в кристалічному щиті, на дні якого


дзюрчить струмок Ексампей. 
     Химерна витіюватість русла Мертвовода (від великої концентрації сірководня у воді), прямовисні стіни, вражаюча велич гранітно-базальтових скель і унікальна природна краса привертають туристів-дикунів зі всієї Європи. Складний рельєф місцевості не дає можливості сплаву річкою, проте він привабливий для прихильників екстриму, скелелазів і альпіністів.


5-я сторінка Видатні спортсмени Миколаївщини

Учитель – 2012 рік оголошено роком спорту і здорового способу життя. Можливо, це збіг обставин, але фактом є те, що саме з 2012-2013 року наша школа починає працювати за новою концепцією і програмою – «Школа сприяння здоровю. Це говорить про те, що нашій державі, нашому уряду, педагогам нашої школи небайдуже, яким виросте молоде покоління, ви учні. В нашому районі багато зусиль направлено на розвиток фізкультури і спорту, формування в молоді навичок здорового способу життя. Працює дитяча спортивна школа, в школах району працюють спортивні гуртки, хореографічні гуртки.

-   У спортивних закладах області охоплено заняттями понад 20000 спортсменів. З 1 червня 2010 року відкрито Миколаївську обласну школу вищої спортивної майстерності з 11 олімпійських видів спорту. У вересні 2010 року було відкрито дитячо-юнацьку спортивну школу ФСТ «Спартак» з 4 видів спорту.

        Протягом 1991-2011 років в Миколаївській області збудовано 30 спортивних майданчиків зі штучним покриттям, відремонтовано обласний шахо-шашковий клуб, ведуться роботи з модернізації обласного яхт-клубу та Миколаївської обласної комунальної комплексної дитячо-юнацької спортивної школи, центрального міського стадіону м. Миколаєва.

У 2010 році для перевезення Миколаївських спортсменів за рахунок коштів обласного бюджету було придбано новий комфортабельний автобус на 26 посадочних місць.

        Для підтримки молодих перспективних та видатних спортсменів і тренерів Миколаївщини запроваджено стипендію облдержадміністрації і обласної ради, яку отримують 75 осіб, з яких 53 спортсмени та 22 тренери.

Якщо взяти роки за часів Радянського Союзу,  то шість спортсменів з Миколаївщини з 1956-1988 рік взяли участь у Олімпійських іграх, а троє з них стали переможцями та призерами Олімпіад:

Богдан Іван Григорович – ХV ІІ Олімпійські ігри, 1960 р., м. Рим, (Італія),           І місце – боротьба греко-римська;

Пустовіт Антоніна – ХХІІ Олімпійські ігри, 1980 р., м. Москва, ІІ місце – веслування академічне;

Погановський Віктор - ХХІІ Олімпійські ігри, 1980 р., м. Москва, І місце – кінний спорт.

        Протягом 20 років незалежності України 40 Миколаївських спортсменів  з олімпійських видів спорту ставали переможцями та призерами чемпіонатів світу та Європи, а 10 атлетів Миколаївщини ставали переможцями та призерами Олімпійських ігор:

 1. Бабакова Інга – бронзовий призер 26-х Олімпійських ігор 1996 року в Атланті з легкої атлетики.2. Цигульова Оксана – срібний призер 27-х Олімпійських ігор 2000 року в Сіднеї зі стрибків на батуті.

3. Стьопіна Віта – бронзовий призер 28-х Олімпійських ігор 2004 року в Афінах з легкої атлетики.

4. Нікітін Юрій – чемпіон 28-х Олімпійських ігор 2004 року в Афінах зі стрибків на батуті.

5. Колеснікова Тетяна – бронзовий призер 28-х Олімпійських ігор 2004 року в Афінах з веслування академічного.

6. Білоущенко Сергій – бронзовий призер 28-х Олімпійських ігор 2004 року в Афінах з веслування академічного.

7. Кваша Ілля – бронзовий призер 29-х Олімпійських ігор 2004 року в Пекіні зі стрибків у воду.

8. Харлан Ольга – чемпіонка 29-х Олімпійських ігор 2004 року в Пекіні з фехтування.

9. Хомрова Олена – чемпіонка 29-х Олімпійських ігор 2004 року в Пекіні з фехтування.

10. Сатін Олександр – чемпіон І Юнацьких Олімпійських ігор 2010 року в Сінгапурі зі стрибків на батуті.

Першою спортсменкою від Миколаївської області , яка здобула перемогу на 30-х Олімпійських іграх у Лондоні, стала^ Ольга Харла! Вся Миколаївщина тримала кулаки за нашу фехтувальницю

Всього за часів незалежності України в Олімпійських іграх взяли участь 43 Миколаївських спортсмени.

         В змаганнях приймали участь 60 спортсменів з 5-ти країн.

До чемпіонату Європи з мотоболу було проведено реконструкцію мотобольного треку за рахунок коштів місцевого бюджету.

З 05 по 11 вересня Миколаїв традиційно приймав гостей з 16 країн світу на міжнародному турнірі класу А «Кубок Миколаєва» з боксу серед жінок. Миколаївські спортсмени Князь Наталя та Бірюк Наталя здобули срібні медалі.

Однією з головних подій 2011 року Миколаївського спорту став вихід Миколаївського футбольного клубу до чемпіонату України з футболу серед команд І ліги.

До  складу спортсменів-кандидатів на участь у ХХХ Олімпійських іграх на 2011 рік входять 44 миколаївських спортсмена.

Згідно доручення КМУ від 29.04.11 № 21477/1-11 на підтримку ініціативи НОК України щодо сприяння організаційному забезпеченню проведення Всеукраїнського Олімпійського уроку та Олімпійського тижня в Миколаївській області урочисто були проведені дані заходи, в яких прийняло участь відповідно 17645 та 152937 чоловік.

 

. Гра-вікторина"Чи знаєш ти свій рідний край?"

 1. Який природоохоронний заповідник номінували до переліку «7 чудес України?»(Ольвія)

 2. Автор книги «Історія України-Русі?»(М. Аркас) 1. На якому місці зупинялися русичі, подорожуючи «Із варяг у греки»?(вода)(о. Березань)

 2. Кількість театрів у Миколаєві , назвати їх?(3)

 3. Де знаходилася найбільша кількість козацьких поселень на території області?(Кривоозерський, Доманівський, Первомайський райони)

 4. Лауреат премії імені Т. Г. Шевченка?(Д. Кремінь)

 5. Місце розкопок у сучасному Миколаєві?(Дикий Сад)

 6. Які ще воєнізовані угрупування брали участь у взятті турецької фортеці Очаків? )(українське козацтво )

 7. У якому році була створена Миколаївська область?

(22 вересня 1937р )

 1. Скільки річок(приблизно)протікають по території Миколаївщини?( 30)

11. Чиї імена носять бібліотеки міста? (ім.Лягіна, ім. Шури Кобера, ім.Кропивницького)

12..Скіфська назва Південного Бугу? (Гіпаніс )

13.Покровитель міста?( Св.Миколай)


14.З якими областями межує Миколаївщина? (Одеська,Кіровоградська, Дніпропетровська, Херсонська).

15. Автор поетичного збірника «Емигія»? (Людмила Чижова).


Вчитель: В школі ми вчимося і для того, щоб будувати кораблі, вирощувати зерно, бути актором, скульптором, художником чи доглядати за тваринами, людям спочатку треба добре вчитися в школі, дбати про своє власне здоров’я.


Адже нашій державі, нашій Батьківщині потрібні здорові, всебічно розвинені молоді люди.

Любімо свій край рідний, цінуймо те, що над нами мирне небо, що мова наша українська бринить у серцях людей, що маємо прекрасну, незалежну державу і живемо в чудовім краю, що носить горде ймення – Миколаївщина.

Миколаївщино! Мій коханий краю,

Мати наша рідна і свята!

Небо чисте над тобою має,

Медом диха нива золота.

Ми з тобою завжди, Миколаївщино!

ІV. Підсумок уроку.

Продовжити речення:

«Ми зрозуміли, що …»;

«Ми дізналися …»;

«Нас зацікавило …».

Слово вчителя. Готуючись до дорослого життя, підліток повинен вміти оцінювати свої дії, вчинки, ситуацію, що виникла. Сподіваюсь, що сьогоднішній урок допоможе вам зміцнити та зберегти здоров’я.

Хай сьогодні нам щастить, хай нам завтра пощастить, хай завжди усім щастить!Тож посміхайтеся та будьте щасливими! Дякую за урок.Схожі:

Конспект Першого уроку 2012 2013 н р. «Мій рідний край ні з чим не порівняти» Розробила:Ісаєва А.І., класний керівник 8 класу Сергіївської зош І-ІІІ ст iconМетодичні рекомендації щодо проведення першого уроку в 2012 -2013навчальному році
М. В. Остроградського направляє методичні рекомендації щодо проведення Першого уроку в 2012 ­– 2013 навчальному році за темою: «Полтавщина...
Конспект Першого уроку 2012 2013 н р. «Мій рідний край ні з чим не порівняти» Розробила:Ісаєва А.І., класний керівник 8 класу Сергіївської зош І-ІІІ ст iconНаказ №670 Про підсумки проведення обласного краєзнавчого руху «Донбас мій рідний край»
Донбас – мій рідний край за напрямками Всеукраїнської експедиції учнівської та студентської молоді «Моя Батьківщина – Україна»
Конспект Першого уроку 2012 2013 н р. «Мій рідний край ні з чим не порівняти» Розробила:Ісаєва А.І., класний керівник 8 класу Сергіївської зош І-ІІІ ст iconНаказ №585 м. Вільнянськ Про участь у ІІІ всеукраїнській конференції учнівської молоді «Мій рідний край, моя земля очима сучасників»
На виконання наказу управління освіти І науки облдержадміністрації від 15. 11. 2012 №731 «Про участь у ІІІ всеукраїнській краєзнавчій...
Конспект Першого уроку 2012 2013 н р. «Мій рідний край ні з чим не порівняти» Розробила:Ісаєва А.І., класний керівник 8 класу Сергіївської зош І-ІІІ ст iconМетодичні рекомендації щодо проведення обласного краєзнавчого руху учнівської та студентської молоді "донбас мій рідний край"
...
Конспект Першого уроку 2012 2013 н р. «Мій рідний край ні з чим не порівняти» Розробила:Ісаєва А.І., класний керівник 8 класу Сергіївської зош І-ІІІ ст iconІнформація про проведення туристсько-краєзнавчого зльоту серед учнівської молоді «Донбас мій рідний край», присвячений відзначенню 80-ї річниці Донецької області 2012 Мета та завдання
Обласний туристсько-краєзнавчий зліт серед учнівської молоді «Донбас мій рідний край»
Конспект Першого уроку 2012 2013 н р. «Мій рідний край ні з чим не порівняти» Розробила:Ісаєва А.І., класний керівник 8 класу Сергіївської зош І-ІІІ ст iconІнформація про проведення туристсько-краєзнавчого зльоту серед учнівської молоді «Донбас мій рідний край», присвячений відзначенню 80-ї річниці Донецької області 2012 Мета та завдання
Обласний туристсько-краєзнавчий зліт серед учнівської молоді «Донбас мій рідний край»
Конспект Першого уроку 2012 2013 н р. «Мій рідний край ні з чим не порівняти» Розробила:Ісаєва А.І., класний керівник 8 класу Сергіївської зош І-ІІІ ст iconПлан виховної роботи з учнями класу Глевахівської зош на 2012 – 2013 н р. Класний керівник
План виховної роботи з учнями класу Глевахівської зош на 2012 – 2013 н р
Конспект Першого уроку 2012 2013 н р. «Мій рідний край ні з чим не порівняти» Розробила:Ісаєва А.І., класний керівник 8 класу Сергіївської зош І-ІІІ ст iconНаказ №381 Про підсумки проведення І (районного) туру Всеукраїнського конкурсу «Класний керівник року» у 2012 році
Всеукраїнського конкурсу «Класний керівник року». У конкурсі взяло участь 10 класних керівників із Великобурлуцького ліцею (1), Великобурлуцької...
Конспект Першого уроку 2012 2013 н р. «Мій рідний край ні з чим не порівняти» Розробила:Ісаєва А.І., класний керівник 8 класу Сергіївської зош І-ІІІ ст iconНаказ №27А м. Київ Про підсумки ІІ туру Всеукраїнського конкурсу на кращу туристсько-краєзнавчу експедицію учнівської молоді з активним способом пересування «Мій рідний край»
Українського державного центру туризму І краєзнавства учнівської молоді на 2013 рік у період з 4 по 6 березня 2013 року було проведено...
Конспект Першого уроку 2012 2013 н р. «Мій рідний край ні з чим не порівняти» Розробила:Ісаєва А.І., класний керівник 8 класу Сергіївської зош І-ІІІ ст iconНаказ №30-а м. Київ Про затвердження документів щодо проведення Всеукраїнського конкурсу на кращу туристсько-краєзнавчу експедицію учнівської молоді з активним способом пересування «Мій рідний край»
України від 04. 02. 2013 №80, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 18. 02. 2013 за №286/22818 «Про затвердження Положення...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©on2.docdat.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи