Протокол засідання регіонального методичного об’єднання викладачів української мови І літератури вищих педагогічних навчальних закладів І рівня акредитації Південного регіону України icon

Протокол засідання регіонального методичного об’єднання викладачів української мови І літератури вищих педагогічних навчальних закладів І рівня акредитації Південного регіону України
Скачати 68.53 Kb.
НазваПротокол засідання регіонального методичного об’єднання викладачів української мови І літератури вищих педагогічних навчальних закладів І рівня акредитації Південного регіону України
Дата конвертації23.09.2012
Розмір68.53 Kb.
ТипДокументи
джерело

Протокол

засідання регіонального методичного об’єднання викладачів української мови і літератури вищих педагогічних навчальних закладів І рівня акредитації Південного регіону України


21-22 квітня 2010р. м. Севастополь


 • Присутні: Л.С.;

 • викладач Севастопольського індустріально-педагогічного коледжу Карпенко Г.Ф.;

 • викладач ВНКЗ «Балтське педагогічне училище Слобіцька Л.З.;

 • викладач Кременчуцького педучилища ім. А.С. Макаренка Ладягіна В.П.;

 • викладач КВНЗ «Олександрійський педагогічний коледж» Шабанова Т.В.;

 • заступник директора з навчально-виробничої роботи ВНКЗ «Бериславський педколедж» Бабік О.О.;

 • голова предметної комісії викладачів української мови, літератури Дніпропетровського педколеджу ДНУ ім. О. Гончара Кондратенко С.І.;

 • викладач ВНКЗ «Білгород-Дністровське педучилище» Кабальчинська Н.А.;

 • голова регіонального методоб’єднання викладачів української мови, літератури Григорчук А.Г.


Голова: Григорчук А.Г.

Секретар: Кондратенко С.І.


Порядок денний:

 1. Обговорення спостереження педагогічної практики студентів 4 курсів – уроків української мови, літератури.

 2. Обговорення проведеної регіональної олімпіади з української мови, літератури.

 3. Обговорення відкритого заняття української мови (за професійним спрямуванням) проведеного викладачем Карпенко Г.Ф.

Обговорення відкритого заняття з методики викладання української літератури (викладач Дика Л.С.).

 1. Планування роботи методоб’єднання на наступний навчальний рік.

 2. Різне.
 1. Слухали: студентку Волкович Ю. (4 курс, група 14), яка визначила тему і мету уроку з української мови, проведеного нею у 6-В кл. сш. № 22 м. Севастополя;

Шабанову Т.В., яка відзначила, що урок студентка мети досяг, учні засвоїли форми майбутнього часу, навчилися вживати їх у своєму мовленні, проте більш ефективним було б не стільки повторення теоретичного матеріалу, як практичні вправи, завдання з розвитку мовлення.

Ладягіну В.П. Студентка обрала цікаву форму уроку – крокувати сходинками, які підготував Велес - бог природи, а сьогодні саме День довкілля, і епіграф уроку зосередив увагу дітей на необхідності любити й оберігати природу. Цінним є те, що текстовий дидактичний матеріал дібрано на цю ж тему, відтак шестикласникам було легко орієнтуватись у змісті завдань і виконувати узагальнюючі таблиці, залучаючи до цього етапу уроку учнів, дотримуватися етапів засвоєння граматичних понять.

Григорчук А.Г. Слід відзначити, що учні 6 класу в російській школі, в російськомовному оточенні так добре володіють усним українським словом і на фонетичному, і на морфологічному, і синтаксичному рівнях.

Звернути увагу на те, щоб діти більше писали у зошитах, на дошці, оскільки у 6 кл. написати півсторінки – це мало.

Слухали: студентку 4 курсу Устинову Є., яка провела урок української літератури у 6-А класі сш. № 22

Практикантка повідомила тему і мету уроку «Гумористичні твори. Жанрова різноманітність народних гумористичних творів».

Кабальчинську Н.А. Урок літератури, де розглядали народний гумор та гумористичні художні авторські тексти, досить змістовний, різноплановий. На матеріалі художньої літератури та гумористичних народних творів учні мали змогу переконатися в тому, що здоровий сміх допомагає позбутися недоліків характеру, критично оцінити свою поведінку, що сміх, чуття гумору у людини є ознакою її розуму, мудрості і душевного багатства.

Слобіцьку Л.З. Практикантка вчить узагальнювати теоретичний матеріал, використовував з цією метою таблицю «Жанри гумористичних творів» і на її основі практично аналізують анекдоти, гуморески, фейлетони, байки. Цікаві форми первинного сприймання текстів: читання в ролях байки, інсценізація гуморески.

Студентка уміло мотивувала навчальну діяльність учнів, об’єктивно оцінила їх роботу.

Ухвалили: уроки практикантів проведені на хорошому науково-методичному рівні, відповідають сучасним вимогам до уроків мови, літератури. Студенти володіють різними інноваційними технологіями, активізують розумову діяльність учнів, достатньо знають і використовують норми літературної мови. Діти школи успішно наслідують мовлення студентів і оволодівають нормами української літературної мови. 1. Слухали: голову циклової комісії Дніпропетровського педагогічного коледжу Кондратенко С.І., яка проінформувала колег про зміст, форми регіональної олімпіади з української мови, літератури, що пройшла у їхньому навчальному закладі 14.04.2010р.

За результатами олімпіади І командне місце вибороли студенти Олександрійського педколедж, ІІ місце розділили студенти Запорізького педколедж і Кременчуцького педучилища ім. А.С. Макаренка, ІІІ місце – студенти Нікопольського педучилища.

Аналіз результатів олімпіади із узагальнюючою таблицею про виконання завдань вислано базовому методкабінету.

Григорчук А.Г., яка відзначила високий організаційний рівень проведення олімпіади у Дніпропетровському педколеджі, злагоджені дії адміністрації навчального закладу і членів предметної комісії викладачів української мови та літератури у підготовці завдань до олімпіади, у проведенні самого заходу, в організації екскурсії по місту викладачам і студентам-учасникам олімпіади, та перегляду вистави Оперного театру.

Ухвалили: усім членам циклових комісій української мови та літератури регіону вивчити дані узагальнюючої таблиці результатів олімпіади, ознайомитись із роботами своїх конкурсантів, проаналізувати якість виконання завдань, звернувши особливу увагу на посередній рівень володіння усним зв’язним мовленням та орфографічними навичками більшості учасників олімпіади.


 1. Слухали: викладача Карпенко Г.Ф., яка познайомила із темою, метою відкритого заняття української мови (за професійним спрямуванням у групі І-14. «Стилістичні засоби морфології»

Сливюк О.В., яка відзначила високий науковий і методичний рівень заняття. Викладач успішно використовує слайди для мультимедійного устаткування при виконанні різних тренувальних завдань з метою розвитку логічного й образного мовлення студентів, їхніх комунікативних здібностей.

Студенти вправляються в інтерактивних прийомах: «мозковий штурм», рефлексія, у виконанні завдань з морфології у діловому спілкуванні в групах, у парах.

Кондратенко С.І. Викладачкою вибрана оригінальна форма проведення заняття – навчально-методичний журнал, що забезпечило активну роботу студентів над морфологічними формами різних частин мови, проте варто було б більше простежувати виражальні стилістичні засоби у діловому мовленні цих граматичних форм.

Слухали: викладача Дику Л.С., яка назвала тему, мету відкритого заняття з методики викладання української літератури у групі У-13. Тема: Методи й прийоми вивчення біографії письменника.

Ладягіну В.П. Заняття з методики навчання літератури проведено майстерно. Викладач вміло спроектувала методичну модель заняття. Для актуалізації необхідного вивченого матеріалу проведено експрес-опитування, де з’ясовано суть і послідовність аналізу художнього твору, проаналізовано фрагмент уроку – підготовчу роботу до вивчення тексту. Для активізації студентів до цього аналізу проведено цікаву бесіду в ігровій формі («6 капелюхів»): виступи 6 груп студентів, які визначили доцільність вибраних форм і змісту підготовчої роботи, прогнозували створені в учнів відчуття й емоції, наведені власні варіанти проведення цього етапу уроку, зроблено висновки про оптимальні прийоми проведеного фрагменту уроку.

Кондратенко С.І. відзначила вміння викладача створювати проблемну ситуацію: як виправити на уроці недоробку вчителя, що невдало підготував учнів до сприймання тексту. Студенти пропонують конкретні рекомендації. Для зацікавлення новою темою студентам дано завдання перефразувати тему – дібрати тільки образне й емоційне формулювання теми, колективно визначають мету заняття, порядок його вивчення.

Виділити найвагоміше у темі, систематизувати матеріал допомагають схеми-опори.

Григорчук А.Г. Викладач Дика Л.С. глибоко й по-новому, без шаблонів розглядає разом зі студентами стан проблеми, що вивчається в сучасній методиці, принципи вивчення біографії письменника, джерела, форми і методи цього вивчення. Студенти активно працюють, аналізуючи матеріали опорного конспекту, демонструють дібрані джерела вивчення біографії письменників, заповнюють таблиці принципів, методів вивчення цієї теми в школі. У підсумку колективно опрацьована узагальнююча схема «Система вправ та завдань з вивчення біографії письменника за питаннями викладача» студенти зачитують власні висновки і рекомендації, записані протягом заняття.

Ухвалили: схвалити роботу викладачів Дикої Л.С., Карпенко Г.Ф. щодо використання інноваційних технологій у викладанні української мови, літератури та методики її викладання.

Предметним комісіям філологічних дисциплін регіону вивчити матеріали проведених занять.

Рекомендувати атестаційній комісії Севастопольського індустріально-педагогічного коледжу присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» та педагогічне звання «викладач-методист викладачці Дикій Л.С., яка так блискуче володіє методикою викладання предмета, має глибокі наукові знання, вміє зацікавити своїх студентів навчальним матеріалом, про що свідчить їх робота і на занятті, і самостійна підготовка, і проведена практика в школі.


4-5 Слухали: пропозиції представників Балтського педучилища, Бериславського коледжу, Білгород-Дністровського педучилища щодо визначення проблеми, над якою працюватиме регіональне методоб’єднання викладачів української мови і літератури у наступному навчальному році.

Григорчук А.Г., яка запропонувала вивчити в регіоні проблему формування мовленнєвої компетенції у майбутніх освітня і узагальнити цей досвід роботи.

Ухвалили: у 2010-2011 навчальному році методоб’єднання працюватиме над добором метод забезпечення і методикою викладання української мови (за професійним спрямуванням та проблемою формування мовленнєвої компетенції у майбутніх освітян).

Для визначення актуальних проблем роботи методоб’єднання на рік на регіональне засідання викладачів української мови і літератури мають з’являтися голови предметних комісій навчальних закладів, а не викладачі, що не завжди можуть зорієнтуватися у важливості і значущості запропонованих проблем для роботи.


Голова методобєднання Григорчук А.Г.

Секретар Кондратенко С.І.Схожі:

Протокол засідання регіонального методичного об’єднання викладачів української мови І літератури вищих педагогічних навчальних закладів І рівня акредитації Південного регіону України iconПротокол засідання методичного об’єднання викладачів інформатики вищих педагогічних навчальних закладів 1-2 рівнів акредитації Південного регіону України
Смоляк В. М. – голова методичного об’єднання викладачів інформатики впнз І рівня акредитації Південного регіону, голова циклової...
Протокол засідання регіонального методичного об’єднання викладачів української мови І літератури вищих педагогічних навчальних закладів І рівня акредитації Південного регіону України iconПротокол засідання регіонального методичного об’єднання викладачів соціально-економічних дисциплін та викладачів культурології вищих навчальних закладів І рівня акредитації Південного регіону України
Південного регіону України від 21. 10. 09р проведеного в Дніпропетровському жіночому педагогічному коледжі “Бет-Хана”
Протокол засідання регіонального методичного об’єднання викладачів української мови І літератури вищих педагогічних навчальних закладів І рівня акредитації Південного регіону України iconПротокол засідання регіонального методичного об'єднання викладачів шкільної педагогіки І психології вищих педагогічних закладів І-ІІ рівня акредитації Південного регіону України
В. викладач педагогіки Запорізького педагогічного коледжу, голова регіонального методичного об'єднання
Протокол засідання регіонального методичного об’єднання викладачів української мови І літератури вищих педагогічних навчальних закладів І рівня акредитації Південного регіону України iconПротокол методичного об'єднання викладачів освітньої галузі «Мистецтво» І «Технологія» вищих педагогічних навчальних закладів І рівня акредитації Південного регіону України
Південного регіону України від 27. 10. 2009 року, проведеного на базі Жовтоводського училища кдпу
Протокол засідання регіонального методичного об’єднання викладачів української мови І літератури вищих педагогічних навчальних закладів І рівня акредитації Південного регіону України iconПротокол засідання методичного об’єднання завідуючих бібліотек вищих педагогічних навчальних закладів 1 рівня акредитації Південного регіону України
Манукян С. О. – голова методичного об’єднання, зав бібліотекою Кременчуцького педагогічного училища ім. А. С. Макаренка
Протокол засідання регіонального методичного об’єднання викладачів української мови І літератури вищих педагогічних навчальних закладів І рівня акредитації Південного регіону України iconПротокол регіонального засідання викладачів дошкільних дисциплін педагогічних навчальних закладів І-II рівнів акредитації Південного регіону України
Кичанова Наталія Анатоліївна керівник регіонального методичного об’єднання викладачів дошкільних дисциплін. (Педагогічний коледж...
Протокол засідання регіонального методичного об’єднання викладачів української мови І літератури вищих педагогічних навчальних закладів І рівня акредитації Південного регіону України iconПротокол засідання регіонального методичного об’єднання викладачів іноземної філології вищих педагогічних навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Південного регіону України від 8-9 грудня 2009 року Місце проведення
Місце проведення – Дніпропетровський педагогічний коледж Дніпропетровського державного університету ім. О. Гончара
Протокол засідання регіонального методичного об’єднання викладачів української мови І літератури вищих педагогічних навчальних закладів І рівня акредитації Південного регіону України iconНаказ №51 Про організацію І проведення регіональної інтернет-олімпіади з психолого-педагогічних дисциплін серед студентів вищих педагогічних навчальних закладів І рівня акредитації Південного регіону України
З метою виконання плану роботи зонального методичного кабінету на 2009-2010 навчальний рік щодо проведення регіональних заходів із...
Протокол засідання регіонального методичного об’єднання викладачів української мови І літератури вищих педагогічних навчальних закладів І рівня акредитації Південного регіону України iconНаказ №44 Про результати регіональної олімпіади з української мови та літератури
Запорізькому педагогічному коледжі відбулася олімпіада з української мови, літератури серед студентів вищих педагогічних навчальних...
Протокол засідання регіонального методичного об’єднання викладачів української мови І літератури вищих педагогічних навчальних закладів І рівня акредитації Південного регіону України iconНаказ №27 Про організацію І проведення регіональної Інтернет-Олімпіади з дошкільних дисциплін серед студентів вищих педагогічних навчальних закладів І рівня акредитації Південного регіону України
Льного методичного кабінету на 2009-2010 навчальний рік щодо проведення регіональних заходів із студентами вищих педагогічних навчальних...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©on2.docdat.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи