Рішення та удосконалення щодо організації літнього відпочинку та оздоровлення дітей
Рішення та удосконалення щодо організації літнього відпочинку та оздоровлення дітей icon

Рішення та удосконалення щодо організації літнього відпочинку та оздоровлення дітей
Скачати 72.94 Kb.
НазваРішення та удосконалення щодо організації літнього відпочинку та оздоровлення дітей
Дата конвертації09.12.2012
Розмір72.94 Kb.
ТипРішення
джерело
УКРАЇНА

ВЕРХНЬОДНІПРОВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ


ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВІДДІЛ ОСВІТИ

Н А К А З


м. Верхньодніпровськ


“30” 03. 2010 р. №51

Про підготовку до літнього оздоровчого

періоду, організацію роботи пришкільних

таборів та майданчиків у 2010р.


Одним з найважливіших стратегічних завдань України у сфері соціального захисту дітей є реалізація їх прав на оздоровлення та відпочинок. Ситуація в нашому районі щодо забезпечення цього права вимагає комплексного підходу до вирішення та удосконалення щодо організації літнього відпочинку та оздоровлення дітей.

На виконання Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», який набрав чинності з 01 січня 2009р. та з метою повноцінного оздоровлення дітей у літній період, а також максимального стимулювання діяльності дитячих оздоровчих закладів відділ освіти забезпечує надання організаційної, методичної, інформаційної допомоги загальноосвітнім навчальним закладам, дошкільним та позашкільним закладам з питань літнього відпочинку та оздоровлення дітей.

У травні 2010р. планується провести робочу нараду на базі Верхньодніпровського ПДЮТ «Про організацію оздоровлення та відпочинку дітей та підлітків влітку 2010р.» за участю начальників оздоровчих пришкільних таборів з денним перебуванням, начальника відділу у справах сім’ї, молоді та спорту, директора Верхньодніпровського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, головного санітарного лікаря району.

На території району влітку 2010року функціонуватиме 12 пришкільних оздоровчих таборів з денним перебуванням, а саме:

1.Верхньодніпровська СЗШ №1 – 200 дітей;

2.Верхньодніпровська СЗШ №2 – 80 дітей;

3. Верхньодніпровська СЗШ №3 – 30 дітей;

4. Верхньодніпровська СЗШ №5 – 150 дітей;

5.Верховцевська СЗШ №1- 225 дітей;

6.Верховцевська СЗШ №2 – 75 дітей;

7.Дніпровська СЗБШ – 100 дітей;

8.Новомиколаївська СЗШ №1 – 100 дітей;

9. Новомиколаївська СЗШ №2 – 95 дітей;

10.Мишуринрізька СЗШ – 20 дітей;

11.Першотравенська СЗШ – 25 дітей;

12.Верхньодніпровська ДЮСШ – 50 дітей.

Відповідно комплексної Програми розвитку освіти в районі на 2009-2012 роки у розділі «Соціальний захист учасників навчально-виховного процесу» планується збільшення кількості дітей, охоплених організованими формами відпочинку та оздоровлення на 10% у порівнянні з минулим 2009р. Так у пришкільних оздоровчих таборах з денним перебуванням заплановано оздоровити 1150 дітей, що на 50 дітей більше, ніж минулого літа. На базі Мишуринрізької СЗШ передбачено відкриття табору з денним перебуванням, що дасть змогу оздоровити більше дітей працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери села. Ця категорія віднесена до дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. А оздоровлення дітей цієї категорії забезпечують місцеві органи влади та органи місцевого самоврядування, відповідно до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» (ст..1,7 закону ).

Нормативно-правовою базою, що регламентує оздоровлення та відпочинок дітей, передбачається першочерговість надання таких послуг дітям пільгових категорій. Влітку 2010р. планують оздоровити 100% дітей-сиріт і дітей позбавлених батьківського піклування.

Заплановано оздоровити також дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей (80%), дітей-інвалідів, дітей з девіантною поведінкою, дітей, які постраждали від аварії на ЧАЕС, дітей, що перебувають на диспансерному обліку, талановитих та обдарованих дітей. Всього у пришкільних таборах з денним перебуванням оздоровиться 1150 учнів, що становить 24% від загальної кількості школярів. Відпочинок дітей на базі загальноосвітніх навчальних закладів цього року, як і минулого, буде здійснюватися за рахунок виділених в установленому порядку коштів з місцевого бюджету і становлять 147 тис.грн., що в три рази більше, ніж у минулому році. Хоча на сьогодні ці кошти лише заплановані, а не виділені через відсутність бюджету.

Як бачимо, одним з найбільш масових та доступних видів організованого відпочинку є проведення літніх канікул у таборах, створених на базі загальноосвітніх шкіл, дитячо-юнацької спортивної школи.

У пришкільних таборах відпочивають здебільшого діти молодшого шкільного віку. Для них організовуються різноманітні змагання, екскурсії, розважальні заходи, виступи художньої самодіяльності.

Дитина в оздоровчому таборі пізнає життя найбільш природним безпосереднім способом. Саме з цих позицій проведено роз’яснювальну роботу серед батьківської громадськості. Батьків також ознайомлюють з напрямками роботи пришкільних оздоровчих таборів, режимом перебування дітей в них. Згідно законодавства вчителі у літній період перебувають у відпустках і це унеможливлює організацію роботи пришкільних оздоровчих таборів протягом усього літа. Цього року табори з денним перебуванням працюватимуть з 01 червня по 21 червня. Оздоровчий табір на базі Верхньодніпровської ДЮСШ – з 21 червня по 12 липня 2010р. Ряд питань визнані приіоритетними у діяльності пришкільних оздоровчих таборів є санітарно-гігієнічні вимоги до умов зберігання, реалізації продуктів харчування і продовольчої сировини, технології приготування страв.

Створення оптимальних умов для безпечного та ефективного перебування дітей в оздоровчому таборі.

Створення умов для зміцнення фізичного психологічного здоров’я дітей шляхом належної організації виховної роботи та режиму дня.

Для реалізації вищезазначених завдань в оздоровчих таборах з денним перебуванням щороку залучаються позашкільні заклади освіти, їх матеріально-технічна база. Так, в оздоровчих закладах діють об’єднання за інтересами, гуртки, клуби. Систематично проводяться для дітей спортивно-масові, еколого-натуралістичні і природоохоронні, науково-технологічні заходи, творчі конкурси, краєзнавчі екскурсії та туристичні поїздки. Екскурсії, походи і поїздки по визначним місцям України, як правило проводяться за кошти батьків.

У дошкільних навчальних закладах цього року оздоровиться 1235 дітей. Відповідно Закону України «Про дошкільну освіту» влітку дитячі садки повинні бути переведені на санаторний режим харчування і забезпечити організоване оздоровлення дітей дошкільного віку.

За рекомендаціями головного управління освіти і науки пропонується на базі дитячих дошкільних закладів організувати оздоровчі табори з денним перебуванням по аналогії з загальноосвітніми школами.

Цього літа планується також оздоровлення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, на узбережжі Чорного та Азовського морів. На цю мету заплановано 225 тис.грн. Діти цієї категорії будуть відпочивати за заявами опікунів або прийомних батьків. У таких школах, де не заплановано оздоровлення та відпочинок дітей з харчування за бюджетні кошти, будуть працювати пришкільні майданчики без харчування, але кожний з таборів при школі чи просто пришкільний майданчик повинен реалізувати особистісно зорієнтований підхід до кожної дитини, до їх духовного самовдосконалення.

Виходячи з вищезазначеного

н а к а з у ю:

1.Керівникам загальноосвітніх навчальних закладів:

1.1.Забезпечити підготовку і вжити заходи щодо створення умов для повноцінного літнього оздоровлення дітей з використанням бази загальноосвітніх закладів.

1.2.Забезпечити максимальний відсоток оздоровлення та відпочинку дітей пільгових категорій, згідно додатку №2.

1.3.Забезпечити неухильне оздоровлення всіх дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, залучивши для цього як бюджетні, так і позабюджетні кошти.

1.4.Активізувати роботу педагогічних колективів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів по організації змістовного дозвілля дітей під час канікул. У кожному навчальному закладі розробити конкретні плани роботи з дітьми та здійснити контроль щодо їх виконання.

1.5.Забезпечити проведення для дітей спортивно-масових, еколого-натуралістичних, творчих конкурсів, краєзнавчих екскурсій та туристичних поїздок, походів.

1.6.Використовувати різноманітні сучасні форми літнього оздоровлення дітей, активно впроваджувати форми роботи з дітьми, спрямовані на виховання у них національної свідомості, почуття патріотичну.

1.7.Приділяти особливу увагу пропаганді здорового способу життя, залучати дітей до регулярних занять фізичною культурою і спортом.

1.8.Не допускати відкриття дитячих оздоровчих закладів без дозволу санітарно-епідеміологічної служби, забезпечити постійний контроль за санітарно-гігієнічним станом пришкільного табору, організацією якісного харчування, охороною життя і здоров’я дітей.

1.9.Вжити заходи щодо посилення медичного компоненту в діяльності пришкільного табору, не допускати скорочення термінів перебування дітей у ньому.

1.10.Укомплектувати оздоровчі табори з денним перебуванням педагогічними кадрами та працівниками харчоблоків. Не допускати до роботи педагогічних і кухонних працівників без медичних оглядів.

1.11.Широко використовувати засоби масової інформації у висвітленні питань оздоровлення і відпочинку дітей у пришкільному оздоровчому таборі.

1.12.Вжити заходи, спрямовані на безпечне перебування дітей у пришкільному оздоровчому таборі, підвищити відповідальність начальників табору, вихователів та інших працівників за життя и здоров’я дітей, приділяти особливу увагу профілактиці дитячого травматизму та запобіганню нещасних випадків.

1.13.Взяти під особистий контроль здійснення заходів, пов’язаних із організованим перевезенням дітей на екскурсії, а також проведення туристичних та інших подорожей.

2.Керівникам дошкільних навчальних закладів:

2.1.Організувати оздоровчі табори з денним перебуванням на базі дитячих садків для дітей старшої вікової групи.

2.2.Перевести на санаторний режим харчування і забезпечити організоване оздоровлення дітей дошкільного віку

3.Відділу освіти, рай методкабінету:

3.1.Передбачити пріоритетне виділення коштів на оздоровлення дітей, забезпечити їх своєчасне надходження та використання за призначенням.

3.2.Забезпечити спільно з відповідними відомствами першочергове оздоровлення дітей пільгових категорій.

3.3.Організувати дитячі оздоровчі табори з денним перебуванням на базі шкіл, ДЮСШ та дошкільних навчальних закладів м.Верхньодніпровська.

3.4.Забезпечити своєчасну реєстрацію в органах статистики оздоровчих таборів з денним перебуванням.

3.5.Провести семінар «Круглий стіл» дня начальників оздоровчих таборів з денним перебуванням.

3.6.Провести районний конкурс на кращу організацію виховної роботи оздоровчих таборів з денним перебуванням.

3.7.Здійснити комплексні перевірки стосовно підготовки дитячих оздоровчих закладів до початку оздоровчої кампанії та організації оздоровлення дітей влітку 2010р.

4.Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника начальника відділу освіти Ходос Н.Ф.

Начальник відділу освіти І.В.КОСЕНКО

Юрисконсульт М.В.Кулик

Танчик Г.Г. 6-04-27


Схожі:

Рішення та удосконалення щодо організації літнього відпочинку та оздоровлення дітей iconРозпорядження голови облдержадміністрації від 28. 03. 2012 №133 «Про організацію оздоровлення та відпочинку дітей І підлітків влітку 2012 року» та з метою удосконалення організації повноцінного відпочинку, оздоровлення дітей
Затвердити заходи щодо організації оздоровлення та відпочинку дітей І підлітків влітку 2012 року (далі-заходи), що додаються
Рішення та удосконалення щодо організації літнього відпочинку та оздоровлення дітей iconДоручення президента україни щодо забезпечення якісного та безпечного літнього відпочинку та оздоровлення дітей у 2013 році
З метою забезпечення у 2013 році оздоровлення та відпочинку дітей, створення належних умов для творчого, інтелектуального, культурного...
Рішення та удосконалення щодо організації літнього відпочинку та оздоровлення дітей iconРозпорядження від 16. 05. 2011 р. №62-ар Про організацію літнього оздоровлення та відпочинку дітей району у 2011 році
Затвердити склад постійної районної координаційної ради з питань організації літнього оздоровлення та відпочинку дітей Хотинського...
Рішення та удосконалення щодо організації літнього відпочинку та оздоровлення дітей iconНаказ №344 Про організацію заходів з літнього оздоровлення та відпочинку дітей у 2013 році
Міністерства освіти і науки України від 12. 04. 2013 №436 „Про організацію заходів з літнього оздоровлення та відпочинку дітей у...
Рішення та удосконалення щодо організації літнього відпочинку та оздоровлення дітей iconРішення від "" березня 2013 р. № Про організацію оздоровлення та літнього відпочинку дітей у 2013 році в м. Вільногірськ
Дніпропетровської області начальника відділу освіти Зіненко Л. О. про організацію оздоровлення та літнього відпочинку дітей у 2013...
Рішення та удосконалення щодо організації літнього відпочинку та оздоровлення дітей iconРішення від 14 березня 2013 року м. Вільногірськ №112/0/7-13 Про організацію оздоровлення та літнього відпочинку дітей у 2013 році в м. Вільногірськ
Дніпропетровської області-начальника відділу освіти Зіненко Л. О. про організацію оздоровлення та літнього відпочинку дітей у 2013...
Рішення та удосконалення щодо організації літнього відпочинку та оздоровлення дітей iconМетодичні рекомендації щодо організації оздоровлення дітей та проведення виховної роботи у дитячих закладах оздоровлення і
Питання організації відпочинку та оздоровлення дітей є невід’ємною складовою державної політики України
Рішення та удосконалення щодо організації літнього відпочинку та оздоровлення дітей iconНаказ №170 Про організацію літнього оздоровлення та відпочинку дітей Чугуївського району у 2012 році
Програми «Організація оздоровлення та відпочинку дітей на 2012-2016 роки», затвердженої рішенням Чугуївської районної ради від 23...
Рішення та удосконалення щодо організації літнього відпочинку та оздоровлення дітей iconНаказ №158 Про організацію оздоровлення дітей-сиріт І дітей, Позбавлених батьківського піклування
«Про організацію літнього оздоровлення та відпочинку дітей та підлітків у 2011 році», районної Комплексної програми розвитку освіти...
Рішення та удосконалення щодо організації літнього відпочинку та оздоровлення дітей iconРішення 17. 10. 2012 м. Кривий Ріг №393 Про підсумки роботи щодо організації відпочинку, оздоровлення та зайнятості дітей І молоді Тернівського району міста Кривого Рогу в літній період 2012 року
Та Кривого Рогу в літній період 2012 року, виконком Тернівської районної у місті ради відмічає, що в Тернівському районі мешкає 13847...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©on2.docdat.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи