Урок в 3 класі тема. Інтегрований урок з предметів icon

Урок в 3 класі тема. Інтегрований урок з предметів




Скачати 62,76 Kb.
НазваУрок в 3 класі тема. Інтегрований урок з предметів
Дата конвертації09.11.2012
Розмір62,76 Kb.
ТипУрок
джерело

ІНТЕГРОВАНИЙ УРОК В 3 КЛАСІ

Тема. Інтегрований урок з предметів:

українське читання — Василь Сухомлинський «Як синичка будить мене»; Василь Заєць. «Шипшино­ві ліхтарі»;

розвиток мовлення — опис пта­хів;

образотворче мистецтво — «Зи­муючі птахи».

Мета: вдосконалювати навички ви­разного читання, навички чітко і пов­но відповідати на запитання; розширювати уявлення про поняття птахи; ознайомити учнів із зимуючими птахами своєї місцевості; вчити будувати описи за малюнками; збагачу­вати словниковий запас образними і виразами; розвивати усне мовлення учнів; розвивати вміння передавати свої враження від навколишнього світу в малюнку; закріпити знання про особливості будови птахів; виховувати дбайливе ставлення до всього живого, зокрема до птахів узимку.

Обладнання: малюнки із зображенням птахів, що зимують; індивідуальні картки із зображенням синиці, снігура; запис п'єси П. І. Чайковського «Січень» із циклу «Пори року»; схе­ма до вправи «Криголами».

^ ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

1. Активне читання скоромовок.

Робота в групах:

І група —> II групі

Закував озерце, вліз

Злий мороз у верболіз.

II група —> І групі

Мороз малює

Мар'яні мімозу.

Мар'яна малює

Мальви морозу.

^ 2. Повідомлення теми і завдань уроку.

— Яку тему ми з вами розпочали вивча­ти? (Ми почали вивчати нову тему, при­свячену одній із найчарівніших пір року. Тема — «Зимонька-снігуронька».)

План уроку

  1. Перевірка домашнього завдан­ня.

  2. Відгадування загадок про пта­шок.

  3. Читання оповідання В. Сухомлинського «Як синичка будить мене».

  4. Бесіда за змістом тексту.

  5. Відпочинок на галявині.

  6. Аудіювання вірша В. Зайця «Шип­шинові ліхтарі», виразне читання вголос.

  7. Розвиток мовлення. Опис си­нички.

3. Перевірка домашнього за­вдання.

— Який вірш вивчали напам'ять? (Платон Воронько «Сніжинки»)

  • Давайте згадаємо прислів'я про зиму.

  • Зима — трьох холодних місяців господиня.

  • Зима — не літо —в кожух одягне­на.

  • Взимку сонце крізь сльози посмі­хається.

  • А що є справжньою прикметою зими? (Не вітер, а сніжинки. Як тільки вкривають вони землю, люди радіють зимі.)

  • Який настрій викликає у вас цей вірш? (Радісний)

Учні читають напам'ять вірш П. Воронь­ка «Сніжинки».

Фізкультхвилинка

Слухання запису п'єси П. І. Чайковсь­кого. (Діти виконують рухи.)

  • Яку картину ви уявили? (Мороз, ві­тер, дуже холодно)




II. Вивчення нового матеріалу

1. Читання учнями оповідання В. Сухомлинського «Як синиця бу­дить мене» (спочатку — мовчки, а потім — вголос).

2. Бесіда за змістом тексту.

  • Як автор ставиться до пташки?

  • Чи потрібно підгодовувати пташок взимку? Чим саме?

  • Як письменник зрозумів «мову» синички?

  • Знайдіть і прочитайте опис си­нички. (Літає маленька жовтогру­да пташка, то — синичка. Шапочка - в неї чорно-оксамитова, щічки — бі­ляві, на зеленкувато-сірих крильцях кожна пір'їнка ніби пензликом нама­льована. У синички гострий дзьобик та агатові оченята.)

3. Створення проблемної ситуації.

  • До класу прилетіла «дівчинка-синичка» і просить їсти. Допомо­жіть їй!

  • Цікаво знати!

Синичка з'їдає за день комах стіль­ки, скільки важить сама. Підраховано, що пара синиць обері­гає цілий сад.

  • Закінчіть речення.

    • Тіло птахів вкрите... (пір'ям).

    • Птахів, які восени відлітають в теплі краї, називають... (пере­літними).

    • Летять у небі журавлині... (ключі).

    • Першими відлітають птахи, які живляться... (комахами).

    • Птахів, які на зиму не відлітають, називають... (зимуючими).

  • Загадкова зупинка.

Вправа «Мікрофон».

За вікном сніжок,

Піднялась віхола,

Але бачу я пташок,

Що сидять під стріхою.

Чив-чив, чив-чив,—

Хто співати їх навчив?

Сірі пташенята ці —

То, звичайно,... (горобці).


Маленький хлопчик

У сірій свитині

По дворах стрибає,

Крихти збирає. (Горобець)


Загадати загадку про жовтогруду пташку.

Пташка невеличка,

В неї білі щічки,

Сірі лапки,

Чорна шапка,

Фартушок жовтенький.

Та ж ця пташка невеличка

Називається... (синичка).


Загадати загадку про червоногру­ду пташку.

Крізь зимові заметілі

В сад наш птахи прилетіли,

Та такі червоногруді,

Наче яблука повсюди.

Звуться птахи... (снігурі).


  • Синичку ми впізнаємо... (за жов­тою грудкою).

  • Горобчик... (сіренький, метушли­вий).

  • Снігур... (прилітає з першим снігом, в нього червона грудка).

  • Яким одним словом ми можемо назвати цих птахів? (Зимуючі)


ІІІ. Аудіювання вірша В. Зайця «Шипшинові ліхтарі»

(Діти уважно слухають вірш.)

  • Про які ліхтарі йдеться у вірші?

  • Голосом намагатися передати су­перечку птахів. Виділяти розмо­ву більшою силою голосу, впев­неністю.

  • Читання учнями вірша мовчки і вголос.

  • Бесіда за змістом вірша.

Вправа «Мікрофон»

  • Із чим автор порівняв шипшину? (Із ліхтарями)

  • Чому сперечалися птахи? (Всім хотілось шипшини.)

  • Як їх помирила шипшина? (А шип­шина мірить їх: «Ці ліхтарики для всіх!»)

ІV. Фізкультхвилинка для очей

^ V. Підготовка до опису

  • Сьогодні на уроці ми будемо скла­дати художній опис синички за пла­ном і малюнками.

План

  1. Синичка — невеличка за розміром пташка.

  2. Яка в неї голівка, очі?

  3. Який дзьобик?

  4. Яка спинка?

  5. Які крила?

  6. Яка грудка?

  7. Які ніжки, кігтики?

  8. Який хвостик?

  9. Яка синичка?

І група

Синичка — це невеличка за розміром пташка. Голівка в неї чорна. А оче­нята жваві, наче вуглинки. Дзьобик маленький, гостренький. Спинка у пташки зеленкувата. Крила вкриті білими та синіми смужками, а грудка у синички жовтенька. Ніжки тонень­кі, з гострими кігтиками. Хвостик — ніби трикутник. Синичка — дуже гар­на пташка.

II група

Скласти усно тест «Допомогти пта­хам» за опорними словами, питан­нями і малюнками.

Питання

  1. Що роблять пташки, коли настає зима?

  2. Чому важко зимувати птахам?

  3. Як їм потрібно допомагати?

  4. Як пташки нам віддячать?

Опорні слова: багато, важко, не забу­вайте, годівнички, пригощайте, від­дячать.

^ ДОПОМОЖИ ПТАХАМ

Багато пернатих залишається у нас. Важко їм узимку. Діти, зробіть годів­нички для птахів, повісьте їх біля бу­динку або в парку, де літає багато го­робців та синичок.

Пригощайте пташок насінням і шма­точками несолоного сала. Пернаті нам збережуть сади.

^ VI . Творча зупинка «Дивовижні пташки»

1. Бесіда.

  • До годівнички поласувати прилеті­ли птахи, яких ви зараз намалюєте.

  • Що найголовніше ви запам'ятали і які зробили висновки?

  • Птахи — наші друзі.

  • Їм важко зимувати і здобувати їжу.

  • Необхідно допомагати пташкам, і вони віддячать нам влітку.

  • Пернаті знищать шкідливих ко­мах.

  • З яких частин складається тіло птахів?

За малюнком встановлюється будова пта­шок: тулуб, голівка, дзьобик, хвостик, крила, лапки.

Визначається форма кожної частини: ту­луб нагадує кулю (голівка — теж куля, тільки менша). Дзьобик нагадує нам три­кутник. Хвостик пташки видовжений, на кінці трохи розширений.

2. Практична діяльність учнів.

3. Організація виставки робіт.

Учні прикріпляють на дошці свої ма­люнки.

4. Оцінювання робіт.

VІІ. Підсумок уроку. Рефлексія

  • Який із прочитаних творів вам най­більше сподобався?

  • Якими є ваші враження від уроку?

  • Чому вдалося виконати всі завдан­ня?

  • Що нове дізналися? Чого навча­лися?

  • Яку пташку описували? (Синичку)

Вправа «Криголами»

Завдання. За початковими літерами надати характеристику синички.

Л — лагідна

А — активна

Ж — жовтогруда

В — весела

Б — бадьора

Я — яскрава

Н — невеличка

Ж — жвава

Ч — чарівна

П — працьовита

Н — ніжна

М — маленька

VІІІ. Домашнє завдання

І група: переказ оповідання В. Сухомлинського «Як синичка будить мене».

II група: виразне читання вірша В. Зай­ця «Шипшинові ліхтарі», повторити опис синички.



Схожі:

Урок в 3 класі тема. Інтегрований урок з предметів iconІнтегрований урок
Вчитель: Уроки бувають різні: короткі І довгі, цікаві І не дуже, сумні І веселі. А ми з Іриною Анатоліївною хочемо подарувати вам...
Урок в 3 класі тема. Інтегрований урок з предметів iconКонспект уроку хімії у 8 класі з теми: «Періодичний закон Д.І. Менделєєва»
Тема: «Періодичний закон Д.І. Менделєєва».(Інтегрований урок хімія-історія-література)
Урок в 3 класі тема. Інтегрований урок з предметів iconУрок української мови в 6 класі Тема
Давайте зберемо все, що нам потрібно на уроці : настрій, емоції. почуття – у кошик Мій урок ( радість, наполегливість, повага, уважність,...
Урок в 3 класі тема. Інтегрований урок з предметів iconУрок 68 Тема уроку. Урок-змагання знавців світової літератури у 5 класі
Мета: з'ясувати рівень засвоєння учнями змісту художніх творів, які вивчалися протягом навчального року, вчинків, характерних рис...
Урок в 3 класі тема. Інтегрований урок з предметів iconУрок спільна творчість учителя та учнів
Урок геометрії в 7 класі. Розв’язування задач із теми: «Перша і друга ознаки рівності трикутників»
Урок в 3 класі тема. Інтегрований урок з предметів iconУрок мовної особистості. Тема: Урок розвитку зв’язного мовлення. «В учня злеліяне слово має бути справжнім святом душі і мислі». Урок №4
У вірші А. Малишка знайти дієприкметникові звороти і вмотивувати розділові знаки при них
Урок в 3 класі тема. Інтегрований урок з предметів iconУрок з використанням ікт
Наш урок буде незвичайним. Ми знаходимося у комп'ютерному класі, який перетворимо у космічний корабель. І на мить станемо «інопланетянами»....
Урок в 3 класі тема. Інтегрований урок з предметів iconІнтегрований урок з навчання грамоти та праці в 1 класі. Тема. Робота з дитячою книжкою. Українська народна казка «Колобок». Колобок. Аплікація з паперу за шаблоном
Тема. Робота з дитячою книжкою. Українська народна казка «Колобок». Колобок. Аплікація з паперу за шаблоном
Урок в 3 класі тема. Інтегрований урок з предметів iconУрок тема: безсполучникове складне речення
Сьогодні у нас не звичайний урок, а бізнес-урок: це означає, що на уроці за кожен вид діяльності ви отримаєте «грошову» винагороду...
Урок в 3 класі тема. Інтегрований урок з предметів iconУрок-подорож з української літератури в 5 класі "Усна народна творчість" Тема. Урок-подорож "Усна народна творчість"
Мета: повторити жанри усної народної творчості; розвивати творчі здібності учнів; виховувати любов до рідного краю, культури рідного...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©on2.docdat.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи