Урок 14 Хай буде сад Складання І записування підписів під серією малюнків, що можуть слугувати планом розповіді icon

Урок 14 Хай буде сад Складання І записування підписів під серією малюнків, що можуть слугувати планом розповіді




Скачати 49,29 Kb.
НазваУрок 14 Хай буде сад Складання І записування підписів під серією малюнків, що можуть слугувати планом розповіді
Дата конвертації22.10.2012
Розмір49,29 Kb.
ТипУрок
джерело

Урок 14

Хай буде сад

Складання і записування підписів під серією малюнків,

що можуть слугувати планом розповіді

Мета. Вчити добирати підписи до серії малюнків - скла­дати план і розповідь за планом; розвивати й удоскона­лювати мовлення учнів, збагачувати лексичний запас; прищеплювати любов до природи, бажання оберігати і примножувати зелені насадження.

Матеріали і обладнання. Ілюстрації з видами саду в різні пори року; зошит з розвитку мовлення.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація знань учнів.

1.Бесіда.

  • Чи знаєте ви, що називають зеленим дивом планети?

  • Так, рослини. А чому?

  • Чи завжди люди правильно поводяться по відношенню до
    рослин?

  • Що треба робити, щоб зелене диво не зникло?

2. Слухання і аналіз творів про сад.

- Послухайте тексти, які підготували учні.

- Подумайте, про що вони розповідають.

1) Я узяв лопату і почав копати

За селом ямки легко, залюбки.

Ти носив із дому саджанці без втоми:

Груші, обліпиху, яблуньки, горіхи,

Сливи і калину, вишні, горобину...

Він саджав дерева швидко; без перерви,

А вона водичку діставала з річки

І з відерця вміло саджанці поїла.

Сонце не лінилось - і воно з'явилось:

З нами працювало, землю зігрівало...

В теплі дні травневі зацвітуть дерева,

І тоді ми радо назвемо їх садом.

А настане осінь — ви заходьте в гості,

Поласуйте з нами ніжними плодами.

(І. Січовик)

2)

^ Я вирощу внучку, дідусю

В садку росте стара вишня. Маленький хлопчик Олесь побачив недалеко від неї маленьку вишеньку та й питає дідуся:

  • Дідусю, де взялася ця маленька вишенька?

  • Із кісточки виросла, - відповів дідусь.

  • То це донька старої вишні?

  • Так, донька.

  • А внучка у старої вишні буде?

- Буде, Олесю, - відповів дідусь, якщо ти викохаєш оцю ма­леньку вишеньку, діждешся з неї ягідок, посадиш кісточку – то з кісточки тієї й виросте внучка старої вишні.

Олесь задумався. У його очах дідусь побачив ласку й тривогу.

  • Я вирощу внучку цієї старої вишні, - сказав Олесь.

(В. Сухомлинський)

Яблунька

Посадив Гриць у садочку яблуньку. І зацвіла яблунька біло-біло. А потім уродили яблучка. Смачні були яблучка на моло­денькій яблуньці.

У саду

Наші хлоп'ята дістали лопати -

Будуть дерева в садочку саджати.

Вишні гіллясті і сливи стрункі.

Наші малята - садівники!

Хай розцвітає зелений садочок,

Житимуть в ньому співучі пташки,

Скажуть: - Спасибі, садівники!

(М. Лисиця)

3. Бесіда.

  • Про що ви дізналися з почутих текстів?

  • Розгляньте малюнки на дошці. Що зображено на малюн­ках?

  • Придумайте назви до кожного малюнка.

(Учні називають, а вчитель записує на дошці у вигляді пла­ну).

  • Прочитайте ще раз назви до малюнків, а тепер складіть розповідь на тему «Красивий сад будь-якої пори року».

^ 4. Робота в групах на тему «Красивий сад будь-якої пори року» за одним з малюнків.

Учні працюють у групах, складають розповідь (3-5 хвилин); зачитують складене.

^ Зразки текстів-описів саду в різні пори року:

Сад восени

Тихо в яблуневому саду пізньої осені. Майже все листя з яблунь опало. Небо ясніє крізь голе гілля. Але що це? На гілці вели­ке рожеве яблуко гойдається. Здається, що воно зараз зірветься і полетить у вирій, як пташка.

^ Сад влітку

А який красивий сад влітку! Серед густої зелені листя визира­ють яблука, сміються до ласкавого сонця, наливаються, спіють. На одній яблуньці сніжно-білі яблука, на другій - золотисті як маленькі сонечка.

^ Сад навесні

Весною яблуневий сад прибраний, як наречена, в білий цвіт. І ніжний аромат стелиться над садом. Духмяні пахощі квітів приваблюють бджіл. Веселий весняний гул бджіл доповнює пісні птахів.

^ Сад взимку

Чудовий сад і взимку. Особливо, коли випадає пухнастий сніг.

Дерева одягають білі шуби, шапки, рукавички. А стовбури де­рев загрузли в заметах, неначе білі валянки взули. Тихо в саду. Тільки сніг іноді прошелестить, падаючи з гілки.


Фізкультхвилинка

Дружно в сад ми всі пішли,

Скільки вишень тут знайшли!

У відерка їх збирали,

Доки повними не стали.

Ще й побігали там трішки,

Натомили свої ніжки.

Поверталися бадьорі,

Розказали про все в школі.

Учні імітують рухи за змістом фізкультхвилинки.

Вчитель може ще запропонувати показати «стару» вишню, «донечку» «старої» вишні і «внучку» «старої» вишні; показати, як зростають деревця в шкільному садку.

ІІІ. Визначення завдань уроку.

  • На яку тему ми сьогодні говоримо?

  • Сьогодні ви навчитеся складати підписи до малюнків і вислов­лювання за ними.

IV. Робота з теми.


^ 1. Робота в зошиті.

Ми продовжуємо з вами розмову про сад.

Завдання 1. Відгадайте назви дерев із саду за їх плодами. Запишіть.


2. Самостійна робота учнів.

Завдання 2. Розгляньте серію малюнків і зробіть підписи до кожного малюнка.




^ 3. Перевірка складених підписів.


4. Складання розповіді за малюнками. Двоє-троє учнів розповідають за малюнками.


5. Самостійна робота.


Завдання 3. Складіть і запишіть три речення про шкільний сад.

(Вчитель підказує учням, які потребують допомоги).

^ 6. Перевірка складених речень.


V. Підсумок уроку.

  • Чого ви навчились на уроці?

  • Чи є у вас сад? Чи посадили ви в ньому деревце, кущик?

  • Яке дерево в саду улюблене? Чому?

  • Хто доглядає за вашим садом?

  • Послухайте текст. У чому краса дерева?

Листя, квіти, яблука

Росла в саду яблуня. Прийшла весна. Вкрилася яблуня ніжни­ми зеленими листочками, і кажуть вони яблуні: «Ми всьому де­реву краса». Усміхнулася яблуня і відповідає: «Поживемо - по­бачимо».

Зацвіла яблуня запашними квітами. В'ються бджілки навколо квіточок, милуються ними люди. І кажуть квітки яблуні: «Ми всьому дереву краса!» Усміхнулася яблуня і каже: «Поживемо - побачимо».

Скоро обсипались квітки і з'явилась зав'язь. Минуло літо, на­стала осінь. На яблуні красувалися великі червонобокі яблука. Яблуня і сказала: «От моя краса! З насіння яблук виростуть нові яблуні мені на зміну!».

Хвалять і люди соковиті солодкі яблука.

(За К. Ушинським)

VI. Домашнє завдання.

Напишіть три речення про улюблене дерево.



Схожі:

Урок 14 Хай буде сад Складання І записування підписів під серією малюнків, що можуть слугувати планом розповіді iconУрок 12 Цирк! Цирк! Цирк! Складання розповіді за серією малюнків
Мета. Повторити типи речень, вчити складати розповідь за серією малюнків; розвивати мовлення, увагу, творчу уяву; виховувати інтерес...
Урок 14 Хай буде сад Складання І записування підписів під серією малюнків, що можуть слугувати планом розповіді iconРозповідь казки. Складання розповіді за серією малюнків та запитаннями
Овдієнко Віра Миколаївна кзо «Петриківська неповна середня загальноосвітня школа І – ІІ ступенів Солонянської районної ради Дніпропетровської...
Урок 14 Хай буде сад Складання І записування підписів під серією малюнків, що можуть слугувати планом розповіді iconПослання від 25 квітня 1991 р
Дорогі діти, сьогодні я закликаю вас: хай ваша молитва буде молитвою серцем. Хай кожен з вас знайде час для молитви, щоб відкрити...
Урок 14 Хай буде сад Складання І записування підписів під серією малюнків, що можуть слугувати планом розповіді iconМета: розширити знання дітей про Велику Вітчизняну війну, людей, що боронили рідну землю, свій народ; викликати бажання більше дізнати­ся про подвиг народу у страшні часи війни;
Обладнання: зал святково прибраний яскравими кульками, на яких різ­нокольоровими фарбами написано «Мир»; на стінах плакати: «Мир...
Урок 14 Хай буде сад Складання І записування підписів під серією малюнків, що можуть слугувати планом розповіді iconТема Складання розповіді за малюнком. Урок-прогулянка в природу. “Простягнімо руки в природі, щоб із нею жити в згоді”
Тема Складання розповіді за малюнком. Урок-прогулянка в природу. "Простягнімо руки в природі, щоб із нею жити в згоді"
Урок 14 Хай буде сад Складання І записування підписів під серією малюнків, що можуть слугувати планом розповіді iconУрок № з тварини І люди Складання плану, усний переказ тексту за планом. Складання І запис запитань до прочитаного тексту
Мета: закріпити вміння ділити текст на логічно заверше­ні чистини; складати план готового тексту, компонувати зв'язну розповідь за...
Урок 14 Хай буде сад Складання І записування підписів під серією малюнків, що можуть слугувати планом розповіді iconТема. Урок розвитку зв'язного мовлення. Складання тексту-розповіді з елементами опису на задану тему за власними спостереженнями. Краса осіннього лісу (саду, парку) Мета
Мета: розвивати зв'язне мовлення учнів, мислення, пам'ять, уяву; навчати правильно висловлювати власні думки, користуючись образними...
Урок 14 Хай буде сад Складання І записування підписів під серією малюнків, що можуть слугувати планом розповіді iconВільнянська загальноосвітня школа і–ііі ступенів №3 вільнянської районної ради запорізької області вул. Бочарова, 13 урок математики у 4-б класі
Тема. Читання І записування шестицифрових чисел. Множення І ділення на 10, 100, 1000. Розв’язування задачі на знаходження суми двох...
Урок 14 Хай буде сад Складання І записування підписів під серією малюнків, що можуть слугувати планом розповіді iconУрок №1 Дзвоник кличе нас до школи Складання 3-4 речень, пов'язаних за змістом, складання розповіді
Мета: вчити складати речення, пов'язані за змістом, за запитаннями на визначену тему; викладати свої думки в логічній послідовності;...
Урок 14 Хай буде сад Складання І записування підписів під серією малюнків, що можуть слугувати планом розповіді iconСвято ввічливості
Шановні гості, любі малята! Щиро вітаємо вас на нашому святі І запро­шуємо у незвичайну подорож, під час якої ми вчитимемося ввічливо­сті....
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©on2.docdat.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи