Таблиця трудності перевалів icon

Таблиця трудності перевалів
НазваТаблиця трудності перевалів
Дата конвертації23.09.2012
Розмір42 Kb.
ТипДокументи
джерелоТаблиця трудності перевалів

Кате-горія труд-ності пере-

валівХарактер найскладніших ділянок шляхуТехніка і умови пересуванняЗагальний час (t) подолання перевалу. Кількість точок страховки (n). Довжина визначальної ділянки (L).

Необхідне спеціальне спорядження


1

2

3

4

5
Прості, осипні, снігові і скельні схили крутизною до 30°; пологі (до 15°) льодовики без тріщин; круті трав’янисті схили, на яких можливі ділянки скель, наявність стежок на підходах

Найпростіша індивідуальна техніка пересування; самостраховка альпен-штоком або льодорубом. При переправах через ріки на підходах можливе застосування страховки за допомогою вірьовки. Ночівлі, як правило, в лісовій або луговій зоні.

Декілька годин.

n=1, L=0

Взуття на неслизькій підошві, альпенштоки, страховочні пояси (грудні обв’язки) і карабіни на кожного учасника. 1-2 основні вірьовки на групу.Нескладні скелі, снігові і осипні схили середньої крутизни (від 20 до 45°), а інколи і ділянки льоду на схилах, як правило, покритих снігом; закриті льодовики з ділянками схованих тріщин

Найпростіша колективна техніка; одночасний рух в зв’язках схилами і закритими льодовиками. Навішуання перил на схилах і при переправах. Можливі ночівлі на межі льодовикової зони.

Не більше одного дня. n=до 5; L= до 40-50 м.

Черевики на рифленій підошві, альпен-штоки або льодоруби (1-2 льодоруби на групу обов’язкові), страховочні системи і карабіни на кожного учасника. По одній основній вірьовці на кожних 3-4 чоловіки. Гаки скельні і льодові (3-4 на групу), скельний і льодовий молотки.Скельні, снігові, льодові схили середньої крутизни (від 20 до 45° ); закриті льодовики і нескладні льодопади

Складніша індивідуальна і колективна техніка, поперемінна або групова (перильна) страховка, застосування “кошок” або прорубування сходин; може знадобитись гакова страховка. Можливі ночівлі в льодовиковій зоні.


Не більше доби n=5-10; L=до 80-100 м (2-3 вірьовки підряд)

Крім перерахованого для перевалів 1Б к.т. льодоруби і “кошки” на кожного учасника, гаки у необхідній кількості та в асортименті. По одній основній вірьовці на кожних 2-3 чоловіки.Круті (більше 45°) снігові, льодові і скельні схили середньої складності, можливі короткі (до 10-15м) стінні ділянки; льодопади середньої складності.

Застосування всього найрозповсюд-женішого арсеналу технічних прийомів; перильна або поперемінна страховка, застосування гаків, рух першого на підйомі і останнього при спуску без рюкзака, відокремлений підйом і спуск рюкзаків; спуск по вірьовці (“дюльфер”). Як правило, неминучі ночівлі в льодовиковій зоні.


Не менше доби.n=5-20; L=до 200 м (3-5 вірьовок підряд)

Крім перерахованого для перевалів 2А к.т. - гальмівні прилади для спуску по вірьовці і (бажано) затиски для підйому. Допоміжна вірьовка, петлі, витратні кінці вірьовок і гаки для спуску.Круті (від 45 до 65 °) снігові, льодові і скельні схили значної протяжності; стінні ділянки до 1-2 вірьовок підряд; складні льодопади.

Застосування різноманітних прийомів пересування і страховки на протяжних ділянках, включаючи застосування штучних опор, драбинок, якорів і т.п. Як правило, необхідна попередня розвідка і обробка маршруту. Тактика набирає переважного значення. Неминучі неодноразові ночівлі в льодовиковій зоні. Організація бівака може вимагати великих витрат часу і сил.

До двох діб. n=10-40. L=від 200 до 500 м (до 10 вірьовок підряд)

Крім перерахованого вище спорядження, затиски для підйому по вірьовці; можливе застосування основних і допоміжних вірьовок збільшеної довжини; можливе застосування драбинок, закладок і гаків, які витягуються при спуску.Те ж, що і для 3А, але при більшій протяжності складних ділянок, різноманітному їх характері і максимальній складності, включаючи стіни крутизною 60° і більше.

Необхідність практично безперервної взаємної і групової страховки протягом кількох годин і навіть діб; спеціальної, розрахованої на подолання даного перевалу, підготовки; відміного володіння технікою всіма учасниками; бездоганної тактики. Можлива відсутність місць для ночівель, що потребує організації “сидячих” або “висячих” біваків.


Не менше двох діб t=більше 30; L=500 м і більше (більше 10 вірьовок підряд)

Те ж, що і для 3А. Може знадобитись спорядження, спеціально підготовлене для подолання конкретного перевалу.Схожі:

Таблиця трудності перевалів iconПостанова від 26 червня 2010 року №10 Про Перелік класифікованих перешкод Українських Карпат (перевалів, вершин та траверсів)
Затвердити Перелік класифікованих перешкод Українських Карпат (перевалів, вершин та траверсів), що додається
Таблиця трудності перевалів iconПротокол №2, п. №5
Проведення гірських походів в горах такого типу полягає у проходженні визначеного маршруту за певний час з подоланням категорійних...
Таблиця трудності перевалів iconДодаток 1 Таблиця Орлової Таблиця Сивцева Додаток 2
Вправи для зміцнення,,м’язового корсету” доцільно виконувати з обтяженнями: гантелями, набивними м'ячами, гумовими бинтами
Таблиця трудності перевалів iconУрок №42 Біологія 7 клас Тема Покритонасінні рослини. Тема уроку: «Відділ Квіткові рослини. Їх загальні ознаки й різноманітність»
...
Таблиця трудності перевалів iconДокументи
1. /Mat_3/Литература ПК.doc
2. /Mat_3/Математика...

Таблиця трудності перевалів iconДокументи
1. /Mat_7/Калькуляц_я 7.doc
2. /Mat_7/Литература...

Таблиця трудності перевалів iconДокументи
1. /Л_ЦЕНЗУВАННЯ ШВАЧКА/ДОДАТОК/ДОГОВОР З ДИТСАДКОМ22 дин_вц_.doc
2. /Л_ЦЕНЗУВАННЯ...

Таблиця трудності перевалів iconМ. Таблиця 2

Таблиця трудності перевалів iconМ. Таблиця 3

Таблиця трудності перевалів iconДодаток б. Таблиця Система блоків (розділів ) змістовних модулів (тем)
Додаток б. Таблиця Система блоків (розділів ) змістовних модулів (тем) Зміст уміння
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©on2.docdat.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи