Методичні рекомендації щодо проведення обласного краєзнавчого руху учнівської та студентської молоді \"донбас мій рідний край\" icon

Методичні рекомендації щодо проведення обласного краєзнавчого руху учнівської та студентської молоді "донбас мій рідний край"
Скачати 176.45 Kb.
НазваМетодичні рекомендації щодо проведення обласного краєзнавчого руху учнівської та студентської молоді "донбас мій рідний край"
Дата конвертації23.09.2012
Розмір176.45 Kb.
ТипМетодичні рекомендації
джерело

ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР ТУРИЗМУ

ТА КРАЄЗНАВСТВА УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ


ОБЛАСНИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ РУХ

УЧНІВСЬКОЇ ТА СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ

"ДОНБАС – МІЙ РІДНИЙ КРАЙ"


Донецьк

2012 р.

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО РУХУ

УЧНІВСЬКОЇ ТА СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ

"ДОНБАС – МІЙ РІДНИЙ КРАЙ"


Виконуючи Указ Президента України "Про заходи з підтримки краєзнавчого руху в Україні", наказ МОН № 561 від 14.06.2010, в рамках руху учнівської молоді України за збереження і примноження традицій, звичаїв, обрядів народу "Моя земля – земля моїх батьків" та Міжгалузевої програми "Пізнай свою країну", затвердженої спільним наказом Міністерства культури і туризму України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства у справах сім'ї, молоді та спорту України та Державного комітету телебачення і радіомовлення України від 27.08.2007 року №49/765/3027/308, з метою подальшого розвитку та вдосконалення туристсько-краєзнавчої, патріотичної, природоохоронної роботи та пошуково-дослідницької діяльності учнівської та студентської молоді, Донецьким обласним центром туризму та краєзнавства (далі – ОЦТК) оголошується обласний краєзнавчий рух "Донбас – мій рідний край".

Положення про обласний краєзнавчий рух "Донбас – мій рідний край" значною мірою базується на положенні про Всеукраїнську експедицію учнівської та студентської молоді "Моя Батьківщина – Україна", що започаткована і проводиться Міністерством освіти і науки України, Українським державним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді, Всеукраїнською спілкою краєзнавців, Українським географічним товариством. Експедиція охоплює різні сфери науково-дослідницької та пошукової роботи і є багатопрофільною за напрямами.

Окрім напрямів цієї експедиції, обласний краєзнавчий рух "Донбас – мій рідний край" поєднує в собі значну частину краєзнавчих заходів, що проходять у Донецькій області.

^ МЕТА ТА ГОЛОВНІ ЗАВДАННЯ РУХУ

 • виховання в учнівської та студентської молоді патріотизму, любові до України, поваги до народних звичаїв, традицій, духовних і культурних цінностей усіх націй і народів, які живуть в Україні;

 • формування в учнівської та студентської молоді активної громадянської позиції;

 • створення умов для оволодіння учнівською та студентською молоддю практичними навичками пошукової роботи, розширення напрямів краєзнавчих досліджень;

 • задоволення потреб учнівської молоді у професійному самовизначенні відповідно до їх інтересів і здібностей;

 • просвітницька діяльність;

 • залучення учнівської та студентської молоді, наукових установ, підприємств та організацій, широкого кола громадськості, вчених, краєзнавців до туристсько-краєзнавчої, пошукової і науково-дослідницької роботи, до активної діяльності з вивчення історії рідного краю та довкілля, географічних, етнографічних, історичних об’єктів і явищ соціального життя, а також до природоохоронної та дослідницької роботи;

 • дослідження й опис природних та історико-культурних об'єктів, що мають екскурсійно-пізнавальний потенціал та висвітлюють унікальність Донеччини, розкриття туристичних та екскурсійних можливостей свого краю;

 • надання допомоги педагогам і учням Донбасу у вигляді додаткової інформації про історію рідної місцевості, своє найближче оточення, визначні місця, історичні події, видатних людей;

 • виховання у молодого покоління любові до рідної землі, її природи, історії та культури;

 • привернення уваги широкої громадськості, державних установ, громадських організацій, широкого кола громадян до історико-культурного і природного розмаїття Донбасу, збереження та відродження кращих надбань українського народу.

 • ^ КООРДИНАТОРИ ТА КЕРІВНИКИ РУХУ

 • Загальне управління здійснює управління освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації.

 • Безпосереднє організаційне та методичне забезпечення здійснює ОЦТК.

 • Організаційне, інформаційне і методичне забезпечення на місцях покладається на міські та районні відділи освіти, центри туризму та краєзнавства учнівської молоді, інші заклади, що ведуть методичну роботу.

 • ^ УЧАСНИКИ РУХУ

 • До участі в обласному краєзнавчому русі «Донбас – мій рідний край» запрошуються вихованці, учні, слухачі позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів та студенти вищих навчальних закладів, клуби за місцем проживання тощо (далі – учасники).

 • ^ ТЕРМІН ПРОВЕДЕННЯ

 • Краєзнавчий рух "Донбас – мій рідний край" розпочинається з 1 березня 2009 року і носить довгостроковий характер. Матеріали для участі у другому (обласному) турі конкурсу направляються до ОЦТК не пізніше 1 жовтня поточного року. Роботи, що надійдуть після зазначеного терміну, будуть реєструватися для участі у конкурсі наступного року.

 • ^ ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ ТА НАГОРОДЖЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ

 • Підсумки обласного краєзнавчого руху учнівської молоді "Донбас – мій рідний край" підводяться щорічно до 1 листопада поточного року за результатами конкурсу пошукових робіт експедиції, операції, що проходять в межах руху.

 • Конкурс проводиться окремо за кожним напрямком відповідних експедицій, операцій, послідовно у двох заочних турах: місцевому (районному чи міському) та обласному. При підведенні підсумків краєзнавчого руху "Донбас – мій рідний край" на місцях рекомендується організувати систематичне проведення конференцій і творчих зустрічей учасників у містах та районах області.

В обласному турі беруть участь роботи, що є переможцями міського (районного) туру, які подаються до оргкомітету руху в ОЦТК у зазначені терміни та супроводжуються підсумковою документацією. Роботи не рецензуються і не повертаються. Журі розглядає роботи за принципом незалежної експертної оцінки. Кожен член журі заповнює окремий оціночний протокол. У підсумковій відомості оцінка роботи виводиться як середнє арифметичне оцінок кожного з членів журі. Оцінка виражається у балах. Кількість переможців та лауреатів визначається умовами Всеукраїнських акцій, експедицій чи операцій, за напрямками яких проводиться конкурс. Кращі роботи-переможці направляються до участі у Всеукраїнських конкурсах (кількість робіт на кожний конкурс визначається за відповідними положеннями Українського державного центру туризму та краєзнавства).

На підставі рішення журі в обох турах колективи, що стали переможцями, нагороджуються дипломами та грамотами міських (районних) організацій і установ освіти, ОЦТК, УОН. Переможці та лауреати можуть бути запрошені для участі в обласних конференціях, семінарах та інших обласних та Всеукраїнських заходах.


ФІНАНСУВАННЯ

Фінансування роботи експедиційних загонів, підведення підсумків і нагородження переможців та призерів здійснюється за рахунок міських (районних) організацій і установ освіти, а також залучених коштів.


^ СТРУКТУРА ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО РУХУ

«ДОНБАС – МІЙ РІДНИЙ КРАЙ»


 1. ВСЕУКРАЇНСЬКА ЕКСПЕДИЦІЯ учнівської та студентської молоді «МОЯ БАТЬКІВЩИНА – УКРАЇНА»

(відповідальна – Чуб Н.В., методист ОЦТК)


^ Напрямок «ДУХОВНА СПАДЩИНА МОГО РОДУ»

У рамках напряму проводяться дослідження духовних джерел українського народу (історія релігії, різноманіття вірувань в Україні, роль релігійних конфесій у державотворчих процесах нашого народу); вивчення взаємовідносин людини та суспільства, людини і держави, людини та церкви; роль і місце відбудованих, відроджених соборів і монастирів, новозбудованих церков, каплиць у відродженні вікових моральних цінностей українців.


^ Напрямок «КОЗАЦЬКОМУ РОДУ НЕМА ПЕРЕВОДУ»

У рамках напряму проводяться дослідження періоду козацької доби (перші козацькі поселення та укріплення, пам’ятні дати в історії козаччини, боротьба з іноземними поневолювачами, утворення Козацької Республіки, видатні особи цього періоду), побуту та традицій козацтва (козаки в повсякденному житті та у походах, їх зброя і військове спорядження, укріплення); відображення козацької доби в народній творчості (пісні, думи, легенди, приказки та прислів’я); вивчення історії бойового гопака. Учасники експедиції зустрічаються із представниками козацьких організацій і беруть участь у походах козацькими шляхами.


^ Напрямок «ІЗ БАТЬКІВСЬКОЇ КРИНИЦІ»

У рамках напряму вивчаються традиційні свята, обряди, побутова культура, народні ремесла, народна творчість, медицина і педагогіка, народні ігри та забави, проводяться дослідження виникнення давніх музичних інструментів, історії зеленого будівництва, садово-паркового мистецтва та природокористування. Робота може бути спрямована на вивчення діалектів рідного краю, створення етнографічних словників, запис легенд, дум тощо, вивчення місцевої літературної спадщини та сучасності, пропагування народної творчості (зокрема фольклорних свят і свят народних обрядів свого краю), створення дитячих, юнацьких і сімейних фольклорних колективів.


^ Напрямок «З ПОПЕЛУ ЗАБУТТЯ»

У рамках напряму проводяться дослідження сторінок історії України періоду Великої Вітчизняної війни 1941 – 1945 років, інших знакових подій, пов’язаних з прагненням народу України до волі та незалежності, подій і розповідей очевидців про українців-учасників військових конфліктів ХХ – поч. ХХІ ст. (зокрема війни в Афганістані). Учасники експедиції зустрічаються із свідками цих подій, записують їх спогади; відтворюють маловідомі та невідомі факти історії, місця боїв, імена їх учасників, місцезнаходження поховань людей, які загинули за рідну землю, вивчають документальні свідчення, впорядковують садиби ветеранів війни та праці, учасників визвольного руху, репресованих, вдів, доглядають могили патріотів України. Учасники експедиції можуть досліджувати історично-публіцистичну спадщину з цього напряму, беруть участь у створенні книг пам’яті свого села, міста, району.


^ Напрямок «ЖИВИ І ВОЗРАДУЙСЯ, РОДЕ НАШ КРАСНИЙ»

У рамках напряму проводяться дослідження родоводу видатних українців: вчених, письменників, діячів культури, державних і громадських діячів; створюються генеалогічні дерева, таблиці, родовідні розписи найвідоміших українців. Учасники експедиції можуть досліджувати свій родовід або окремі відомі родини.


^ Напрямок «СЛАВНІ ІМЕНА ЗЕМЛЯКІВ»

У рамках напряму проводяться дослідження видатних українців, які діяли за межами України, їх досягнення та відкриття. Учасники експедиції збирають матеріали про славетних людей краю в архівах, державних музеях, громадських організаціях тощо; проводять зустрічі із старожилами, документують їх спогади, збирають ілюстрований та друкований матеріал про відомих співвітчизників; налагоджують тісні зв’язки з діаспорою з метою збору даних про видатних людей краю; інформують громадськість про проведення вищезгаданої дослідницько-пошукової роботи в ЗМІ.


^ Напрямок «ГЕОЛОГІЧНИМИ СТЕЖКАМИ УКРАЇНИ»

У рамках напряму проводяться дослідження певної місцевості за темами: природні геологічні пам’ятки регіону; родовища корисних копалин, кар’єрів будівельних матеріалів; нафтові та газові родовища; гірські породи, що використовуються в будівництві та оздобленні пам’ятників; небезпечні геологічні процеси в умовах техногенезу; водні ресурси та їх використання в області, районі, населеному пункті; сучасні геоморфологічні процеси на території області, району, населеного пункту. Допускається й інша тематика для дослідження, обрана самостійно. У пошуковій і науково-дослідницькій роботі відображається зв'язок геології з природничо-історичними науками (зокрема геології з географією – ландшафтознавством, кліматологією, гідрологією, гляціологією, океанографією у пізнанні різних геологічних процесів, які відбуваються на поверхні Землі), використання новітніх досягнень і методів фундаментальних наук (математика, фізика, хімія, біологія). Учасники експедиції збирають колекції мінералів, гірських порід, палеонтологічних решток.


^ Напрямок «ГЕОГРАФІЯ РІДНОГО КРАЮ»

У рамках напряму вивчається природа рідного краю, виявляються, обліковуються пам’ятки природи, досліджуються природні ресурси, унікальні ландшафти певного регіону України. Учасники експедиції проводять дослідження природного середовища з урахуванням антропогенних змін, окреслюючи проблеми раціонального природокористування і охорони природи, описують територіальні особливості розміщення промислового виробництва, сільського господарства, населення, транспорту тощо.

^ ВИМОГИ ЩОДО ОФОРМЛЕННЯ РОБІТ

ЗА НАПРЯМАМИ ЕКСПЕДИЦІЇ "Моя батьківщина – Україна"

Роботи, що є переможцями першого туру конкурсу (не більше двох робіт за кожним напрямком), для участі у другому (обласному) турі обов'язково мають супроводжуватися наступними документами:

 • Підсумковий наказ про проведення міського(районного) туру конкурсу.

 • Інформація про роботу у рамках краєзнавчого руху "Донбас – мій рідний край" на місцях із висновками, рекомендаціями та конкретними пропозиціями.

 • Лист-заявка з даними про роботу, авторів, керівників, навчальний заклад тощо, які будуть вноситись до підсумкових документів, оціночних протоколів тощо і можуть бути використаними в разі нагородження.

Матеріали подаються державною мовою у друкованому вигляді та на електронних носіях. Текст – документ Microsoft Word, шрифт Тimes Nеw Roman, 14 рt, інтервал 1,5, формат RTF), обсягом до 15 друкованих сторінок разом з друкованими додатками. Ілюстрації мають бути на окремих аркушах (до 10 аркушів) і містити фотографії, що висвітлюють практичну роботу авторів роботи та її результат, малюнки, фотокопії, вироби тощо розміром 13х18 см або формату А-4. Не допускається вміщення ілюстрацій до тексту. В тексті робляться обов'язкові посилання на ілюстрації. Відповідно кожна ілюстрація повинна мати порядковий номер та підпис, що пояснює її зміст. Фото- та інші графічні матеріали мають бути обов'язково надані в електронному варіанті у вигляді окремої папки, що містить файли у графічному форматі (JPEG, TIFF або PSD). Назви цих файлів повинні відповідати порядковому номеру ілюстрації (наприклад: фото_2.5_вишита картина.jpg).

Особливу увагу слід звернути на оформлення титульної сторінки, на якій має бути тема роботи, повна назва територіальної одиниці та навчального закладу, що представляє автор (автори), найменування конкурсного напрямку, на який подається робота. Друга сторінка має містити повну інформацію про пошуковий загін, автора (авторів) роботи, керівників пошукових груп, обов'язково контактні телефони керівників роботи, точні адреси та повні назви базових навчальних закладів, списки учасників творчої групи, наукові консультанти тощо.


^ Орієнтовні критерії оцінки конкурсних робіт

за напрямками експедиції учнівської та студентської молоді

«Моя Батьківщина – Україна»


1. Відповідність роботи щодо вимог оформлення (5 б.):

назва роботи………………………………………………………………………1 б.

назва напряму………………………. ……………………………………………1 б.

назва області, району, населеного пункту………………………………………1 б.

дані про виконавців………………………………………………………….……2 б.

2. Вимоги до тексту роботи (10б.):

обсяг до 15 друкованих сторінок (шрифт Times New Roman  14pt, інтервал 1,5)……………………………………....………………………………………….5 б.

наявність електронного носія………………………………………………….....5 б.

3. Експедиційний пошук (25б.):

об’єм та глибина експедиційних досліджень…………………………………..15 б.

науковість, посилання на джерела………………………………………….......10 б.

4. Суспільно-значима робота……………………………………………………10 б.

5. Пропаганда використання зібраних матеріалів..……………………………10 б.

6. Пізнавальне значення……………………………………………………………3 б.

7. Доступність викладу матеріалу…………………………………………………2 б.

8. Додатковий матеріал (20 б.):

об’єм до 10 сторінок (фото 13Х18, малюнки, фотокопії, вироби тощо)………5 б.

якість ілюстративного матеріалу…………………………………………………10 б.

відповідність ілюстративного матеріалу змісту роботи…………………………5 б.

9. Якість оформлення роботи (10 б.):

грамотність та охайність………………………………………………………...…5 б.

стиль викладу………………………………………………………………….........5 б.

10. Список використаної літератури та архівних джерел……………………….5 б.

Максимальна сума – 100 балів 1. ^ ЕКСПЕДИЦІЯ "МІСТА ТА СЕЛА ДОНЕЧЧИНИ"

(відповідальна – Кабанова К.В., методист ОЦТК)

Експедиція проводиться за напрямками Всеукраїнської історико-географічної експедиції “Історія міст і сіл України”, що заснована Міністерством освіти і науки України, Українським державним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді, Всеукраїнською спілкою краєзнавців. Українським географічним товариством. Програма цієї експедиції передбачає забезпечення комплексу дій, спрямованих на глибоке вивчення історії міста чи села у контексті історії рідного краю, збір та систематизацію краєзнавчих матеріалів до видання нової редакції енциклопедичного видання багатотомної “Історії міст і сіл України”, розкриття туристичних те екскурсійних можливостей свого краю, привернення уваги державних установ, громадських організацій та широкого кола громадян до збереження та відродження історико-культурної спадщини українського народу, пам’яті втрачених населених пунктів України.

Орієнтованими напрямами краєзнавчого пошуку можуть бути: назва населеного пункту (сучасна) та її походження; географічне місце знаходження; виникнення населеного пункту, важливі суспільно-політичні віхи його історії; чинники матеріального виробництва: засоби і форми господарювання, наявність природно-рекреаційних ресурсів; народні промисли як форма поєднання матеріальної культури вжиткового мистецтва і виробництва; визначні особистості, що народилися в цьому населеному пункті, їх внесок в розвиток населеного пункту, краю, України, світу; значення і роль населеного пункту у формуванні етносоціальних процесів, адміністративної структури, особливостей економічного розвитку території, державотворчих процесій; кількість дворів (для сіл та селищ), чисельність населення станом на даний термін; туристсько-рекреаційні та екскурсійні можливості населеного пункту. Учасники операції вивчають і описують історію села чи міста відповідно до зазначених напрямів (усіх або частини).

Окремо на конкурс подаються розробки 1-5 денних туристсько-краєзнавчих маршрутів або екскурсій з додатками. Робота повинна відображати туристсько-краєзнавчі, рекреаційні можливості як усього маршруту, так і окремих його об’єктів.


^ ВИМОГИ ЩОДО ОФОРМЛЕННЯ РОБІТ

ЗА НАПРЯМАМИ ЕКСПЕДИЦІЇ "Міста та села Донеччини"


Для участі у 2-му турі до ОЦТК надсилаються кращі роботи (по п’ять нарисів-описів та по п’ять розробок 1-5 денних туристсько-краєзнавчих маршрутів або екскурсій від території (від міст Донецька, Маріуполя, Макіївки – окремо від кожного району), із супроводжуючими документами (підсумковий наказ про проведення міського (районного) туру, лист подання про направлення робіт на обласний тур).

Матеріали за обома напрямками експедиції подаються державною мовою у друкованому вигляді та на електронних носіях. Текст – документ Microsoft Word, шрифт Тimes Nеw Roman, 14 рt, інтервал 1,5, формат RTF), обсягом від 5 до 15 друкованих сторінок з додатками до 10 аркушів ілюстративних матеріалів (фотографії 13х18 см, що відбивають роботу дитячих колективів і висвітлюють об'єкт досліджень, копії архівних документів, малюнки, схеми, легенди тощо). Також необхідним є наявність в роботі карт та схем, на яких відбивається місцезнаходження об'єкта на території Донецької області.

Особливу увагу слід звернути на оформлення титульної сторінки, на якій має бути тема роботи, повна назва територіальної одиниці та навчального закладу, що представляє автор (автори), найменування конкурсного напрямку, на який подається робота. Друга сторінка має містити повну інформацію про пошуковий загін, автора (авторів) роботи, керівників пошукових груп, обов'язково контактні телефони керівників роботи, точні адреси та повні назви базових навчальних закладів, списки учасників творчої групи, наукові консультанти тощо.


I. Нарис-опис міста (села) включає розділи:

 1. Анкета об'єкту досліджень:

 • повна назва;

 • місце знаходження, адміністративне підпорядкування;

 • існуючий, вимираючий, зниклий.

 1. Вступ (історія виникнення, заснування).

 2. Сучасний стан

 3. Значні для міста (села) історичні події

 4. Видатні постаті міста (села).

 5. Список використаної літератури та архівних документів.


^ II. Розроблений 1-5 денний туристсько-краєзнавчий маршрут або екскурсія повинна відповідати методиці складання туристсько-краєзнавчого маршруту:

 • вступна частина,

 • довідкові дані про екскурсійний маршрут: тематика, перелік населених пунктів та екскурсійних об'єктів в них, на який вік учасників розрахований маршрут, сезонність, вид транспорту чи способу пересування, відстань,

 • схема маршруту,

 • опис оглядово-пізнавальних об'єктів на маршруті,

 • довідкова інформація: режим роботи екскурсійних об'єктів, розклад руху транспорту, місця ночівель та біваків, закладів харчування;

 • список використаної літератури та архівних документів.^ Орієнтовні критерії оцінки конкурсних робіт

за напрямками експедиції учнівської та студентської молоді

«Міста та села Донеччини»

 1. Відповідність щодо вимог оформлення титульного листа (5б):

Назва роботи…………………………………………………………………………2б

Дані про виконавців………………………………………………………………….3б

 1. Вимоги до тексту роботи (10б.):

Обсяг 5 - 15 друкованих сторінок (шрифт Times New Roman  14pt, інтервал 1,5)……………………………………....………………………………………...…5 б.

Наявність електронного носія…………………………………………………......5 б.

 1. Довідка про об’єкт (35б)

Анкета……………………………………………………………………………..10 б

Вступ………………………………………………………………………………10 б

Сучасний стан………………………………………………………………………5 б

Значні історичні події………………………………………………………….......5 б

Видатні люди……………………………………………………………………….5 б

 1. Експедиційний пошук (20б.):

Об’єм та глибина експедиційних досліджень…………………………………..10 б.

Науковість, посилання на джерела………………………………………...........5 б.

Історична достовірність…………………………………………………………..5б

 1. Додатковий матеріал (15 б.):

Об’єм до 10 сторінок (фото 13Х18, малюнки, фотокопії, вироби тощо)…… .5 б.

Якість ілюстративного матеріалу……………………………………………….10 б.

 1. Якість оформлення роботи (10 б.):

Грамотність та охайність………………………………………………………….5 б.

Стиль викладу………………………………………………………………….......5 б.

 1. Список використаної літератури та архівних джерел………….………5 б.

Максимальна сума – 100 балів


^ МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО РУХУ

УЧНІВСЬКОЇ ТА СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ

"ДОНБАС – МІЙ РІДНИЙ КРАЙ"


Виконуючи Указ Президента України "Про заходи з підтримки краєзнавчого руху в Україні", наказ МОН № 561 від 14.06.2010, в рамках руху учнівської молоді України за збереження і примноження традицій, звичаїв, обрядів народу "Моя земля – земля моїх батьків" та Міжгалузевої програми "Пізнай свою країну", затвердженої спільним наказом Міністерства культури і туризму України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства у справах сім'ї, молоді та спорту України та Державного комітету телебачення і радіомовлення України від 27.08.2007 року №49/765/3027/308, з метою подальшого розвитку та вдосконалення туристсько-краєзнавчої, патріотичної, природоохоронної роботи та пошуково-дослідницької діяльності учнівської та студентської молоді, Донецьким обласним центром туризму та краєзнавства (далі – ОЦТК) оголошується обласний краєзнавчий рух "Донбас – мій рідний край".

Положення про обласний краєзнавчий рух "Донбас – мій рідний край" значною мірою базується на положенні про Всеукраїнську експедицію учнівської та студентської молоді "Моя Батьківщина – Україна", що започаткована і проводиться Міністерством освіти і науки України, Українським державним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді, Всеукраїнською спілкою краєзнавців, Українським географічним товариством. Експедиція охоплює різні сфери науково-дослідницької та пошукової роботи і є багатопрофільною за напрямами.

Окрім напрямів цієї експедиції, обласний краєзнавчий рух "Донбас – мій рідний край" поєднує в собі значну частину краєзнавчих заходів, що проходять у Донецькій області.

Схожі:

Методичні рекомендації щодо проведення обласного краєзнавчого руху учнівської та студентської молоді \"донбас мій рідний край\" iconНаказ №670 Про підсумки проведення обласного краєзнавчого руху «Донбас мій рідний край»
Донбас – мій рідний край за напрямками Всеукраїнської експедиції учнівської та студентської молоді «Моя Батьківщина – Україна»
Методичні рекомендації щодо проведення обласного краєзнавчого руху учнівської та студентської молоді \"донбас мій рідний край\" iconНаказ №701 Про підсумки проведення обласного етапу Всеукраїнської експедиції учнівської та студентської молоді «Моя Батьківщина Україна» в рамках обласного краєзнавчого руху «Донбас мій рідний край»
Донецькій області, обласним Центром туризму та краєзнавства в 2010 році в рамках обласного краєзнавчого руху «Донбас – мій рідний...
Методичні рекомендації щодо проведення обласного краєзнавчого руху учнівської та студентської молоді \"донбас мій рідний край\" iconУмови проведення обласного краєзнавчого руху учнівської та студентської молоді
...
Методичні рекомендації щодо проведення обласного краєзнавчого руху учнівської та студентської молоді \"донбас мій рідний край\" iconУмови проведення обласного еколого-краєзнавчого руху учнівської та студентської молоді «Донбас Заповідний» в рамках міжнародної акції «Марш Парків»
Донецьким обласним центром туризму та краєзнавства (далі – оцтк) оголошується обласний еколого-краєзнавчий рух «Донбас заповідний»,...
Методичні рекомендації щодо проведення обласного краєзнавчого руху учнівської та студентської молоді \"донбас мій рідний край\" iconІнформація про проведення туристсько-краєзнавчого зльоту серед учнівської молоді «Донбас мій рідний край», присвячений відзначенню 80-ї річниці Донецької області 2012 Мета та завдання
Обласний туристсько-краєзнавчий зліт серед учнівської молоді «Донбас мій рідний край»
Методичні рекомендації щодо проведення обласного краєзнавчого руху учнівської та студентської молоді \"донбас мій рідний край\" iconІнформація про проведення туристсько-краєзнавчого зльоту серед учнівської молоді «Донбас мій рідний край», присвячений відзначенню 80-ї річниці Донецької області 2012 Мета та завдання
Обласний туристсько-краєзнавчий зліт серед учнівської молоді «Донбас мій рідний край»
Методичні рекомендації щодо проведення обласного краєзнавчого руху учнівської та студентської молоді \"донбас мій рідний край\" iconМетодичні рекомендації щодо проведення обласного еколого-краєзнавчого руху учнівської та студентської молоді «Донбас Заповідний»
...
Методичні рекомендації щодо проведення обласного краєзнавчого руху учнівської та студентської молоді \"донбас мій рідний край\" iconНаказ №624 Про проведення обласної підсумкової краєзнавчої конференції «Донбас мій рідний край»
Про проведення обласної підсумкової краєзнавчої конференції «Донбас – мій рідний край»
Методичні рекомендації щодо проведення обласного краєзнавчого руху учнівської та студентської молоді \"донбас мій рідний край\" iconАналіз участі команд навчальних закладів у міста у ІІ
«Мій рідний край» в рамках Всеукраїнської експедиції учнівської та студентської молоді
Методичні рекомендації щодо проведення обласного краєзнавчого руху учнівської та студентської молоді \"донбас мій рідний край\" iconНаказ №30-а м. Київ Про затвердження документів щодо проведення Всеукраїнського конкурсу на кращу туристсько-краєзнавчу експедицію учнівської молоді з активним способом пересування «Мій рідний край»
України від 04. 02. 2013 №80, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 18. 02. 2013 за №286/22818 «Про затвердження Положення...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©on2.docdat.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи