Наказ №125 Про проведення обласного туру Всеукраїнського конкурсу туристсько-краєзнавчих експедицій «Мій рідний край» icon

Наказ №125 Про проведення обласного туру Всеукраїнського конкурсу туристсько-краєзнавчих експедицій «Мій рідний край»
Скачати 129.37 Kb.
НазваНаказ №125 Про проведення обласного туру Всеукраїнського конкурсу туристсько-краєзнавчих експедицій «Мій рідний край»
Дата конвертації23.09.2012
Розмір129.37 Kb.
ТипНаказ
джерело


У К Р А Ї Н А


ДОНЕЦЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ


Н А К А З


27 лютого 2012 р.

№ 125Про проведення обласного

туру Всеукраїнського конкурсу

туристсько-краєзнавчих експедицій

«Мій рідний край»


Відповідно до Плану міжнародних та всеукраїнських очно-заочних масових заходів з учнівською та студентською молоддю на 2011 рік (наказ Міністерства від 18.01.2011 року № 37), згідно листа Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 02.06.2011 р. № 1/9-425 «Про проведення конкурсу туристсько-краєзнавчих експедицій «Мій рідний край», з метою активізації краєзнавчої та пошуково-дослідницької роботи в навчальних закладах, сприяння популяризації проведення краєзнавчих експедицій в польових умовах,


Н А К А З У Ю:


1. Провести обласний тур Всеукраїнського конкурсу на кращу туристсько-краєзнавчу експедицію з активним способом пересування «Мій рідний край» (далі Конкурс) до 01 грудня 2012 року.

2. Затвердити умови проведення обласного Конкурсу (додаються).

3. Директору Донецького обласного Центру туризму та краєзнавства учнівської молоді (Позднишева Л.В.):

3.1. Затвердити склад журі обласного туру Конкурсу «Мій рідний край».

3.2. Забезпечити організаційно-методичну роботу в проведенні обласного туру Конкурсу «Мій рідний край».

3.3. До 15 січня 2013 року підвести підсумки обласного туру Конкурсу «Мій рідний край» та направити роботи переможців до участі у Всеукраїнському турі до 01 лютого 2013 року.

3.4. Інформувати управління освіти і науки Донецької облдержадміністрації про підсумки проведення Конкурсу «Мій рідний край».

4. Начальникам (завідуючим) управлінь (відділів) освіти міських рад та райдержадміністрацій, керівникам загальноосвітніх, позашкільних та професійно-навчальних закладів освіти:

4.1. Забезпечити участь учнівської молоді та педагогічних працівників у туристсько-краєзнавчих експедиціях з активним способом пересування.

4.2. Надати звіти туристсько-краєзнавчих експедицій до участі у обласному турі Конкурсу «Мій рідний край» до Донецького обласного Центру туризму та краєзнавства учнівської молоді до 01 грудня 2012 року.

4.3. Забезпечити безпеку учасників туристсько-краєзнавчих експедицій згідно нормативних документів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

5. Контроль за проведенням туристсько-краєзнавчих заходів для учнівської молоді і педагогічних працівників (щодо участі у Конкурсі «Мій рідний край») покласти на завідуючу сектором позашкільних закладів та виховної роботи управління освіти і науки Ізмалкову В.О. та директора обласного Центру туризму та краєзнавства учнівської молоді Позднишеву Л.В.

^ 6. Відповідальність за участь учнівської молоді і педагогічних працівників у проведенні обласного туру Всеукраїнського конкурсу на кращу туристсько-краєзнавчу експедицію учнівської молоді з активним способом пересування «Мій рідний край» покласти на начальників (завідуючих) управлінь (відділів) освіти міських рад та райдержадміністрацій, керівників загальноосвітніх, позашкільних та професійно-навчальних закладів освіти.

^ 7. Наказ розмістити на офіційному сайті управління освіти і науки www.osvita.donetsk.ua.

8. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника начальника управління освіти і науки Корнієнко Н.В.


Начальник управління Ю.І.Соловйов


Додаток до наказу УОН

від 27.02.2012 р. № 125


Методичні рекомендації

щодо проведення обласного туру Всеукраїнського конкурсу

на кращу туристсько-краєзнавчу експедицію учнівської молоді

з активним способом пересування

^ «МІЙ РІДНИЙ КРАЙ»


 1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ


Обласний тур Всеукраїнського конкурсу на кращу туристсько-краєзнавчу експедицію учнівської молоді з активним способом пересування «Мій рідний край» (далі – Конкурс) проводиться в межах руху учнівської молоді України за збереження і примноження традицій, звичаїв, обрядів народу «Моя земля – земля моїх батьків» та Міжгалузевої програми «Пізнай свою країну», затвердженої спільним наказом Міністерства культури і туризму України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту України та Державного комітету телебачення і радіомовлення України від 27.08.2007 року № 49 /765/3027/308.

Обласний тур Конкурсу проводиться управлінням освіти і науки Донецької облдержадміністрації.

Організаційне та методичне забезпечення Конкурсу здійснює Донецький обласний центр туризму та краєзнавства учнівської молоді.


 1. ^ МЕТА І ЗАВДАННЯ КОНКУРСУ


Конкурс проводиться з метою залучення учнівської молоді до активної краєзнавчої та пошуково-дослідницької роботи з вивчення історико-культурної спадщини українського народу та природного різноманіття рідного краю.

Основними завданнями Конкурсу є:

 • удосконалення форм та засобів туристсько-краєзнавчої роботи;

 • стимулювання розвитку різних напрямів краєзнавства та видів спортивного туризму серед учнівської молоді;

 • поліпшення змісту туристсько-краєзнавчих подорожей, оволодіння учасниками Конкурсу практичними навичками польових краєзнавчих досліджень;

 • активізація експедиційної роботи;

 • виявлення та розповсюдження кращого досвіду проведення краєзнавчих експедицій з активним способом пересування;

 • визначення кращих команд учнівської молоді за підсумками Конкурсу.ІІІ. ТЕРМІНИ ТА МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ КОНКУРСУ


Обласний тур проводиться до 01 грудня, починаючи з 2012 року (у наступні роки – до 01 грудня поточного року).


^ IV. УЧАСНИКИ КОНКУРСУ


У Конкурсі можуть брати участь туристські групи учнівської молоді, що здійснили туристсько-краєзнавчі експедиції з активним способом пересування у будь-якому районі України у період з 01 вересня поточного року до 31 серпня наступного року за датою початку експедиції відповідно до чинних (на час проведення експедицій) Правил проведення туристських подорожей з учнівською та студентською молоддю та вчасно подали звіти про експедиції для участі у обласному турі.


^ V. ПРОГРАМА ТА УМОВИ УЧАСТІ У КОНКУРСІ


У Конкурсі можуть брати участь звіти туристських груп про краєзнавчі експедиції з історичного, географічного, літературного краєзнавства, археології, геології, екології, фольклору та етнографії, українознавства, народознавства тощо, проведені з активним способом пересування, якщо вони відповідають вимогам, що висуваються до походів від ІІ ступеня до І категорії складності будь-якого виду спортивного туризму.

Маршрут повинен носити лінійний або кільцевий характер, радіальні виходи можуть складати не більше 20% його протяжності.

Звіти про туристсько-краєзнавчі експедиції складаються відповідно до «Рекомендацій щодо складання звіту про туристсько-краєзнавчу експедицію», що затверджуються Українським державним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді.


^ VI. ДОКУМЕНТАЦІЯ ТА СТРОКИ ЇЇ ПОДАННЯ


Для участі у обласному турі Конкурсу звіти про експедиції надаються на адресу Донецького обласного Центру туризму та краєзнавства учнівської молоді (поштова адреса: 83108, м. Донецьк, пр-кт Партизанський, 14а) до 01 грудня 2012 року (у наступні роки – до 1 грудня поточного року):

 • заявка на участь звітів туристських груп у обласному турі Конкурсу, завірена печаткою відділу освіти, що проводила експедицію та продубльована на електронному носії у форматі RTF за вказаною формою;

 • копії документів, що дають дозвіл на проведення пошукових робіт чи досліджень (якщо такі передбачені чинними нормативно-правовими актами);

 • оригінали маршрутних книжок (маршрутних листів) з відмітками про проходження маршруту, затверджені та оформлені згідно з вимогами, передбаченими для туристських походів відповідної складності.

Звіти, надіслані на обласний тур Конкурсу, не повертаються і зберігаються в архіві Донецького центру туризму і краєзнавства учнівської молоді. За умови надання копії звіту оригінал може бути повернуто після закінчення Конкурсу, якщо він не є переможцем. Маршрутні документи повертаються за вимогою.


^ VII. ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ ТА ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ


Підведення підсумків обласного туру Конкурсу здійснює журі, затверджене Донецьким обласним центром туризму та краєзнавства учнівської молоді.

Визначення переможців та призерів Конкурсу:

переможці обласного туру Конкурсу визначаються за найбільшою сумою набраних балів:

якщо звіти не набрали 85% балів, перше місце не присуджується;

якщо звіти не набрали 75% балів, друге місце не присуджується;

якщо звіти не набрали 65% балів, третє місце не присуджується.

Краєзнавча частина оцінюється відповідно до «Рекомендацій щодо складання звіту про туристсько-краєзнавчу експедицію» та «Критеріїв оцінки звітів про туристсько-краєзнавчу експедицію», затверджених Українським державним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді.

У спортивно-туристській частині – до уваги беруться формальні складові, що засвідчують проходження маршруту засобами певного виду спортивного туризму, викладені відповідно до «Рекомендацій щодо складання звіту про туристсько-краєзнавчу експедицію» та зараховані маршрутно-кваліфікаційною комісією (далі – МКК).

Якщо маршрут, пройдений під час краєзнавчої експедиції, не відповідає заявленій складності, або відсутній залік походу повноваженою МКК, звіт знімається з Конкурсу.

Журі Конкурсу має право зняти до 20% балів за незначні порушення техніки безпеки проходження маршруту, виявлені у звіті.


^ IX. НАГОРОДЖЕННЯ


На підставі висновків журі обласного туру туристські групи, звіти яких стали переможцями та призерами Конкурсу, нагороджуються грамотами, дипломами управління освіти і науки, кубками, а за наявності бюджетного фінансування - призами, туристсько-екскурсійними поїздками, поїздками на відпочинок. Звіти переможців обласного туру беруть участь у Всеукраїнському турі Конкурсу на кращу туристсько-краєзнавчу експедицію учнівської молоді з активним способом пересування «Мій рідний край».


^ X. ФІНАНСУВАННЯ.


Витрати на підготовку та проведення експедицій, здійснюються за рахунок коштів місцевих бюджетів та залучених коштів.

РЕКОМЕНДАЦІЇ

щодо складання звіту про туристсько-краєзнавчу експедицію


І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Метою складання звіту про туристсько-краєзнавчу експедицію з активним способом пересування є збереження інформації про неї, оцінка пошуково-дослідницької, краєзнавчої роботи, виявлення та пропаганда цікавих туристсько-краєзнавчих маршрутів у різних куточках України, об’єктів для екскурсійного відвідування тощо.

1.2. Звіт подається надрукованим державною мовою та на електронних носіях (формат RTF, документ Microsoft Word, шрифт Times New Roman – 14 pt інтервал - 1,0 на аркушах А-4), а також - переплетеним і пронумерованим разом з додатками. Нумерація наскрізна.

Загальний обсяг звіту, не повинен перевищувати 50 сторінок, в тому числі текстової частини – 35 сторінок.


ІІ. ЗМІСТ ТА СТУКТУРНІ СКЛАДОВІ ЗВІТУ

2.1. Звіт повинен мати такі розділи:

 • титульна сторінка;

 • зміст;

 • анотація;

 • довідкові відомості про маршрут, його туристсько-спортивну складову;

 • відомості про район експедиції;

 • картографічний матеріал;

 • фотографії;

 • опис пошуково-дослідницької, краєзнавчої роботи;

 • додатки;

 • підсумки, висновки, рекомендації;

 • маршрутні документи (відповідно до вимог Умов);

 • список літератури та джерел інформації.

2.2. Текстова частина пошуково-дослідницької, краєзнавчої роботи повинна носити науковий та офіційно-діловий стиль і бути пов’язаною з фотографіями, картографічним матеріалом, схемами, додатками шляхом посилання в тексті. Опис цікавих туристсько-екскурсійних об’єктів може носити нарисовий характер.

2.3. Титульна сторінка.

На титульній сторінці дається повна назва організації, яка проводить експедицію, напрям краєзнавчих досліджень, вид туризму та складність маршруту, тема, географічний район, терміни проведення, прізвище, ім’я, по батькові керівника, контактний телефон за формою:


_________________________________

(навчальний заклад, організація, що проводить експедицію)


З В І Т


про експедицію з _______________________ краєзнавства

(напрям краєзнавчих досліджень)


з активним способом пересування - __________________________

(вид туризму, складність маршруту)


Тема:______________________________________________


Здійснена по _______________________________________

(географічний район подорожі)


з _______ до _____________ року


Керівник_______________________

(прізвище, ім’я, по батькові)


______________________

(контактний телефон)


2.4. Зміст.

У змісті вказуються назви всіх розділів, підрозділів та елементів звіту, номер сторінки, з якої вони починаються.

2.5. Анотація.

В анотації у стислій формі викладається головна суть та ідея експедиції, її особливість, новизна інше. Обсяг – до 1 сторінки.

2.6. Довідкові відомості:

 • вид туризму, складність маршруту;

 • нитка та довжина активної частини маршруту;

 • тривалість подорожі;

 • засоби під’їзду до маршруту, інша інформація, що сприятиме більш повній уяві про маршрут;

 • список групи, де вказати прізвище, ім’я, навчальний заклад, клас, рік народження, туристський досвід для учнів; прізвище, ім’я, по батькові, місце роботи та посада керівника (керівників) подорожі;

 • назва організації(-ій), завдання яких виконувала група, оригінали або завірені копії завдань.

Розділ складається у формі короткого переліку.

2.7. Відомості про район експедиції: загальні історико-географічні, туристсько-краєзнавчі, екскурсійно-пізнавальні. Матеріал подається у стислій формі і повинен стосуватися безпосередньо району подорожі.

2.8. Картографічний матеріал.

Оглядові та робочі карти масштабом не менше 1:200000, у разі необхідності, можуть доповнюватись схемами такої якості, щоб за копіями з них можна повторити експедицію або провести екскурсію.

2.9. Фотографії.

Фотографії у звіті повинні розкривати місце, час, мету даної експедиції, відображати природу та визначні історико-культурні місця району експедиції, підтверджувати проходження маршруту всією групою, дотримання вимог техніки безпеки, а також проведення краєзнавчої роботи.

Фотографії повинні мати номер, підписи назв об’єктів, містити пояснення.

У звіті фотографії розміщуються у місцях, де на них є посилання, або на окремих листах.

Розмір фотографій повинен бути не менший 10х15 см.

2.10. Опис пошуково-дослідницької краєзнавчої роботи.

 • обґрунтування вибору теми та району експедиції;

 • матеріали про пошуково-дослідницьку краєзнавчу роботу, що розкривають форми та зміст проведеної експедиційної роботи відповідно до теми пошуку.

2.11. Додатки.

 • орієнтовний кошторис витрат;

 • розклад руху транспорту, розміщення медичних закладів, контрольно-рятувальних служб тощо.

2.12. Підсумки, висновки, рекомендації.

У розділі відмічаються найбільш характерні особливості району експедиції, можливі інші варіанти проведення експедиції, екскурсійні можливості району.

Розділ містить короткий підсумок роботи, виконаної в експедиції.

2.13. Список літератури та джерел інформації.

Подається перелік джерел інформації, які використовувались при підготовці та проведенні експедиції та під час складання звіту.

Якщо під час експедиції та за її підсумками відзнятий відеофільм (кліп) тощо, вказати його постійне місцезнаходження, можливість перегляду, умови виготовлення копії.

^ Зразок заявки

на участь туристських груп у обласному турі Всеукраїнського конкурсу

«Мій рідний край»


ЗАТВЕРДЖУЮ

____________/ ____________________/

(підпис) (Керівник організації,

що направляє звіт)

М.П.


ЗАЯВКА

на участь звітів туристських груп

_______________________________________

(назва міста, району)

в обласному турі Конкурсу
з/п

Заклад (організація), що провів експедицію

Тема експедиції

Напрям краєзнавчих досліджень

Вид туризму та складність маршруту

Керівник експедиції

1

2

3

4

5

6
КРИТЕРІЇ

оцінки звіту про

туристсько-краєзнавчу експедицію1.

Обґрунтованість отриманого завдання від навчального закладу, організації, установи

2.

Теоретичне і (або) практичне значення дослідження

3.

Системність і повнота розкриття досліджуваної теми

4.

Пошуково-дослідницький характер роботи; доцільність та коректність використаних методів дослідження

5.

Наявність, доцільність та якість матеріалів, що підтверджують викладений зміст дослідженого (фотографії, карти, схеми, плани, графіки, малюнки, топографічні та геологічні прив’язки об’єктів дослідження), інші супроводжуючі матеріали

6.

Аргументованість висновків, їх відповідність змістовним результатам експедиційних досліджень

7.

Суспільно-корисна та природоохоронна робота в експедиції. Висвітлення результатів експедиції у ЗМІ; використання їх у навчально-виховному процесі навчального закладу

8.

Висновок закладу, організації, установи, що видавала завдання, з наведенням аргументів щодо якості та повноти виконання поставленого завдання

9.

Повнота та якість оформлення звіту; стиль, грамотність, логічність викладу матеріалу; відповідність вимогам щодо складання звіту

10.

Наявність електронної версії звітуСхожі:

Наказ №125 Про проведення обласного туру Всеукраїнського конкурсу туристсько-краєзнавчих експедицій «Мій рідний край» iconПро проведення І (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу на кращу туристсько-краєзнавчу експедицію учнівської молоді «Мій рідний край»
«Моя земля – земля моїх батьків» та Міжгалузевої програми «Пізнай свою країну», з метою активізації краєзнавчої та пошуково-дослідницької...
Наказ №125 Про проведення обласного туру Всеукраїнського конкурсу туристсько-краєзнавчих експедицій «Мій рідний край» iconНаказ №059 Про підсумки проведення І (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу на кращу туристсько-краєзнавчу експедицію учнівської молоді «Мій рідний край»
Про підсумки проведення І (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу на кращу туристсько-краєзнавчу експедицію учнівської молоді
Наказ №125 Про проведення обласного туру Всеукраїнського конкурсу туристсько-краєзнавчих експедицій «Мій рідний край» iconПро проведення конкурсу туристсько-краєзнавчих експедицій «Мій рідний край»
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, управління освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської...
Наказ №125 Про проведення обласного туру Всеукраїнського конкурсу туристсько-краєзнавчих експедицій «Мій рідний край» iconНаказ №27А м. Київ Про підсумки ІІ туру Всеукраїнського конкурсу на кращу туристсько-краєзнавчу експедицію учнівської молоді з активним способом пересування «Мій рідний край»
Українського державного центру туризму І краєзнавства учнівської молоді на 2013 рік у період з 4 по 6 березня 2013 року було проведено...
Наказ №125 Про проведення обласного туру Всеукраїнського конкурсу туристсько-краєзнавчих експедицій «Мій рідний край» iconДодаток 1 до порядку проведення обласного тур у Всеукраїнського конкурсу на кращу туристсько-краєзнавчу експедицію учнівської молоді з активним способом пересування «Мій рідний край» рекомендації щодо складання звіту про туристсько-краєзнавчу експедицію І
Ання звіту про туристсько-краєзнавчу експедицію з активним способом пересування є збереження інформації про неї, оцінка пошуково-дослідницької,...
Наказ №125 Про проведення обласного туру Всеукраїнського конкурсу туристсько-краєзнавчих експедицій «Мій рідний край» iconНаказ №30-а м. Київ Про затвердження документів щодо проведення Всеукраїнського конкурсу на кращу туристсько-краєзнавчу експедицію учнівської молоді з активним способом пересування «Мій рідний край»
України від 04. 02. 2013 №80, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 18. 02. 2013 за №286/22818 «Про затвердження Положення...
Наказ №125 Про проведення обласного туру Всеукраїнського конкурсу туристсько-краєзнавчих експедицій «Мій рідний край» iconНаказ №670 Про підсумки проведення обласного краєзнавчого руху «Донбас мій рідний край»
Донбас – мій рідний край за напрямками Всеукраїнської експедиції учнівської та студентської молоді «Моя Батьківщина – Україна»
Наказ №125 Про проведення обласного туру Всеукраїнського конкурсу туристсько-краєзнавчих експедицій «Мій рідний край» iconПоложення про проведення обласного етапу Всеукраїнського конкурсу "Юний селекціонер"
Обласний етап Всеукраїнського конкурсу "Юний селекціонер" проводиться щорічно в рамках Всеукраїнського конкурсу “Мій рідний край-моя...
Наказ №125 Про проведення обласного туру Всеукраїнського конкурсу туристсько-краєзнавчих експедицій «Мій рідний край» iconІнформація про проведення туристсько-краєзнавчого зльоту серед учнівської молоді «Донбас мій рідний край», присвячений відзначенню 80-ї річниці Донецької області 2012 Мета та завдання
Обласний туристсько-краєзнавчий зліт серед учнівської молоді «Донбас мій рідний край»
Наказ №125 Про проведення обласного туру Всеукраїнського конкурсу туристсько-краєзнавчих експедицій «Мій рідний край» iconІнформація про проведення туристсько-краєзнавчого зльоту серед учнівської молоді «Донбас мій рідний край», присвячений відзначенню 80-ї річниці Донецької області 2012 Мета та завдання
Обласний туристсько-краєзнавчий зліт серед учнівської молоді «Донбас мій рідний край»
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©on2.docdat.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи