Тема. Ілюстрації до творів Т. Г. Шевченка Мета icon

Тема. Ілюстрації до творів Т. Г. Шевченка Мета




Скачати 50,07 Kb.
НазваТема. Ілюстрації до творів Т. Г. Шевченка Мета
Дата конвертації10.12.2012
Розмір50,07 Kb.
ТипДокументи
джерело

Тема. Ілюстрації до творів Т. Г. Шевченка

Мета: Вдосконалювати навички й вміння виконання петриківського розпису: окремих елементів і створення композицій;

розвивати окомір, фантазію, образне мислення, учити враховувати основні композиційні прийоми: формат, пропорції, ритм, колір;

виховувати любов до народної творчості, вшанування національного генія, великого сина українського народу Т. Г. Шевченка.

Обладнання: матеріали: фарби і пензлики, альбом

зоровий ряд: ілюстрації художників до творів Шевченка малюнки Т. Г. Шевченка.

Хід заняття

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань

  • Продовжте класифікацію декоративно-прикладного мистецтва за практичним призначенням, характером виконання, матеріалами виготовлення.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Учень.


Щовесни, коли тануть сніги,

І на рясті просяє веселка,

Повні сил і живої снаги

Ми вшановуєм пам'ять Шевченка.


Учень.

Є імена, що увібрали в себе душу народу, стали частиною його життя. Таким ім’ям для нас стало ім’я Т. Г. Шевченка, чия поезія ось уже понад 150 років викликає в людях почуття гордості й захоплення своєю красою, бунтарською силою, народною мудрістю.

Він був як легенда, як притча,

І слава витала над ним,

Але ж бо, хоч повен величчя,

Для нас він лишився земним.

Учень.

Який потрібно мати

В душі безсмертний цвіт,

Щоб хвилювати людство

І через сотні літ.

Яким зарядом треба

Наснажити слова,

Щоб пісня і сьогодні

Звучала, як нова…


Учень.

День народження і день смерті стоять поряд – 9 і 10 березня. Між ними – 47 років життя, яке стало славою і гордістю нашого народу, тріумфальним початком і вершинним досягненням нової української літератури. Маємо всі підстави сказати: зоря великого поета засіяла. Він обняв своїм генієм усі царини духовного і соціального життя суспільства, «… був сином мужика, і став володарем в царстві духа. Він був кріпаком, і став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком, і вказав нові, світлі і вільні шляхи професорам і книжним ученим.»(Звучить мелодія бандури)


Учень в образі Тараса

Дивись, як прегарно сонце заходить! Зачервонілось, як пожар. А небо – як прекрасно красками міниться!.. Ех, як хотілось би мені уміти вже добре малювати, мати фарби і малювати оту красу

Сонце заходить, гори чорніють,

Пташечка тихне, поле німіє…


Учень.

Доля переслідувала його в житті, стільки лиш могла, та вона не зуміла перетворити золота його душі на іржу, ані його любові до людей в ненависть і погорду. Найкращий і найцінніший скарб доля дала йому лише по смерті – невмирущу славу і все розквітаючу радість, яку в мільйонів людських сердець все наново збуджуватимуть його твори.

ІУ. Оголошення теми уроку

Сьогодні ми створимо декоративну композицію за мотивами творів Т. Г. Шевченка.

^ У. Вивчення нового матеріалу

Слово вчителя

Муза Шевченка – в кріпацькій одежі, волаючи до людського сумління, до почуття справедливості, вона вперше введе в літературу натовп отих безмірно покривджених людей, всіх отих вдів, сиріт, таврованих варнаків, покриток, отих занапащених кріпацьких мадонн, що їх поет малює прекрасними навіть у їхньому горі, малює мовби пензлем великих майстрів Відродження.


Вже на початку своєї творчості Шевченко виявляв закоханість у красу земну, красу реального світу.

Неначе писанка село,

Зеленим гаєм поросло.

Цвітуть сади; біліють хати,

Ненече диво. А кругом

Широколистії тополі,

А там і ліс, і ліс, і поле,

І сині гори за Дніпром.


Зоре моя вечірняя,

Зійди над горою,

Поговорим тихесенько

В неволі з тобою.

Розкажи, як за горою

Сонечко сідає,

Як у Дніпра веселочка

Воду позичає.




Тяжко жить на світі, а хочеться жить:

Хочеться дивитись, як сонечко сяє,

Хочеться послухать, як море заграє,

Як пташка щебече, байрак гомонить…





Реве та стогне Дніпр широкий,

Сердитий вітер завива,

Додолу верби гне високі,

Горами хвилю підійма.

І білий місяць на ту пору

Із хмари де-де виглядав,

Неначе човен в синім морі,

То виринав, то потопав.


Вчитель

Шевченко – співець України, її неповторної природи, а основне її волелюбного і працьовитого народу. «Слово вічне, слово невмируще своєю правдою, невід цвітне своєю художньою красою» - сказав про творчість Кобзаря Олесь Гончар.


^ УІ. Практична робота

На сьогоднішньому занятті ви створите свою композицію за улюбленим твором Т. Г. Шевченка.

Етапи виконання роботи.

  1. Виберіть сюжет картини.

  2. Розташуйте предмети на аркуші паперу так, щоб зображення було не занадто маленьким і не занадто великим.

  3. Пропрацюйте простим олівцем усі деталі, не забудьте про дрібні елементи, які зможуть заповнити вільні місця і поєднати композицію в єдине ціле.

  4. Підберіть кольори, необхідні для роботи.

  5. Пам’ятайте – що головне в картині – сюжет, тому фон має бути світлішим.

У процесі роботи вчитель надає допомогу у створенні композиції, коректує діяльність гуртківців. Під час роботи тихо звучать пісні на вірші Шевченка.

УІІ. Завершення заняття

Демонстрація завершених робіт і виконання гуртківцями уривків з творів Т. Г. Шевченка до яких зроблені їх ілюстрації.

Завдання на наступне заняття





Схожі:

Тема. Ілюстрації до творів Т. Г. Шевченка Мета iconУрок 68 Тема уроку. Урок-змагання знавців світової літератури у 5 класі
Мета: з'ясувати рівень засвоєння учнями змісту художніх творів, які вивчалися протягом навчального року, вчинків, характерних рис...
Тема. Ілюстрації до творів Т. Г. Шевченка Мета iconМета. Ознайомити учнів початкової школи з життєвим І творчим шляхом Кобзаря та традицією святкування Тижня дитячої книги в Україні; розвивати інтерес до читання, вивчення минулого нашого народу; виховувати шанобливе ставлення до минулого України, патріотизм.
Обладнання. Святково прикрашений зал, портрет Т. Г. Шевченка, виставка творів Кобзаря, виставка дитячих малюнків «Малюємо за творами...
Тема. Ілюстрації до творів Т. Г. Шевченка Мета iconТема: Творчість М. К. Пойдеменка Мета
Мета: Ознайомити учнів із творчістю поета. Викликати інтерес до його творів. Звернути увагу на тематику, ідейну спрямованість. Розвивати...
Тема. Ілюстрації до творів Т. Г. Шевченка Мета iconТема: «Сторінками творів В. О. Сухомлинського»
Мета: закріпити знання дітей про творчість видатного педагога, нашого земляка В. О. Сухомлинського
Тема. Ілюстрації до творів Т. Г. Шевченка Мета iconТема: Тиждень сталого розвитку «Старим речам нове життя» Мета
До виготовлення плаката, учениці 8 б класу Папичева Юлія, Отришко Олеся. Вони відшукали потрібну інформацію,цікаві ілюстрації та...
Тема. Ілюстрації до творів Т. Г. Шевченка Мета iconКравченко Наталя Миколаївна Інтегрований урок
Обладнання: збірник художніх творів, предметні малюнки, виставка книжок, ілюстрації до українських народних казок, театральні реквізити,...
Тема. Ілюстрації до творів Т. Г. Шевченка Мета iconТема. Літературний авангард. Авангардні тенденції в українській поезії 1920-х років. Михайло Семенко. Поет-футурист, експериментатор. Мета
Мета: ознайомити учнів з основними ознаками авангардизму й футуризму як течіями модернізму в українській поезії XX ст.; розвивати...
Тема. Ілюстрації до творів Т. Г. Шевченка Мета iconТема: «Уклін тобі, Тарасе!» Мета
Мета: розширювати знання про життєвий і творчий шлях Т. Г. Шевченка, розкрити багатій світ душі поета, розвивати зв’язне мовлення,...
Тема. Ілюстрації до творів Т. Г. Шевченка Мета iconУрок №1 Тема. Книга ключик до знань. Мета. Познайомитися з учнями, з рівнем сформованості їхнього мовлення; розвивати бажання вчитися, читати, писати; виховувати інтерес до книг, бережне
Обладнання: виставка книг, ілюстрації, конверт, портрет Буратіно, ключики, паперові квіти, олівці
Тема. Ілюстрації до творів Т. Г. Шевченка Мета iconТема. Що в Україні най-най…? Мета
Обладнання: карта України; аудіозапис української народної пісні «Реве та стогне Дніпр широкий»; картки з назвами різних країн для...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©on2.docdat.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи