Наказ №28 Про наступність у роботі початкової та середньої ланок освіти у загальноосвітніх закладах району icon

Наказ №28 Про наступність у роботі початкової та середньої ланок освіти у загальноосвітніх закладах району
Скачати 42.94 Kb.
НазваНаказ №28 Про наступність у роботі початкової та середньої ланок освіти у загальноосвітніх закладах району
Дата конвертації16.05.2013
Розмір42.94 Kb.
ТипНаказ
джерело

ВІДДІЛ ОСВІТИ БУРИНСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ


Н А К А З


від 2 січня 2012 року м. Буринь № 28


Про наступність у роботі початкової

та середньої ланок освіти у загальноосвітніх

закладах району.


Подолання дезадаптації школярів в умовах переходу з початкової ланки до середньої – одна з нагальних проблем у навчально-виховному процесі школи.

Наступність та перспективність між цими ланками забезпечують ефективний розвиток дитини і успішне навчання та виховання.

Відділом освіти, педагогічними колективами загальноосвітніх закладів проводиться певна робота для вирішення даної проблеми.

У відділі освіти, школах складені плани роботи з наступності у навчанні початкової та середньої ланок освіти.

Проводяться спільні педагогічні наради, взаємоконсультування педагогів, обмін педагогічним досвідом, відвідування свят: День знань, останнього дзвоника, взаємовідвідування уроків.

На спільних педагогічних радах вчителів початкових класів та вчителів предметників аналізуються результати підготовки до основної школи, помилки й упущення, прогнозується подальша співпраця педагогів з цього питання.

Учителі-предметники заздалегідь знайомляться з вимогами програм початкових класів, складаються графіки відвідування уроків у 4 та 5 класах. У квітні місяці проводяться наради учителів які працюватимуть у 5 класах.

Але, поряд з тим, існує ряд проблем з питань наступності. Особливо вони загострюються, коли учні переходять з початкової школи в основну. Аналізуючи навчальні досягнення учнів 4 класів за навчальний рік і результати I семестру 5 класів спостерігається зниження успішності з предметів.

Так, із 222 учнів четвертих класів у 2011 році відмінні результати з математики мали 39 учнів або 17,5% , а у І семестрі 2012 року у п’ятому класі їх стало 32, що становить 14% від загальної кількості учнів. Збільшилася кількість учнів які засвоїли матеріал на достатньому рівні із 127 до 132 учнів, низький рівень відсутній. Найбільш суттєві зниження успішності з предмету виявлені у Буринській ЗОШ І-ІІІ ст. № 3, Сніжківській, Жуківській, Суховерхівській загальноосвітніх школах. У 5 класі названих шкіл зникли відмінники взагалі.

Суттєво знизився рівень знань учнів з української мови. Високий рівень знань з предмету мали 62 учні четвертого класу, а за результатами І семестру у 5 класі їх залишилось 33, а 2 учні із Буринської СШ І-ІІІ ст.№2 засвоїли матеріал на низькому рівні, збільшилась кількість учнів середнього рівня з 19 до 63.

Особливо помітне зниження успішності з мови відбулося у Буринській СШ І-ІІІ ст. №2, Воскресенській, Першотравневій, Суховерхівській школах. У 5 класі названих шкіл зменшилась кількість учнів, які навчалися на високому та достатньому рівнях і збільшилась їхня кількість на середньому рівні.

Внаслідок аналізу успішності з читання виявилось, що рівень читацьких умінь і навичок суттєво знизився у 5 класі.

Якщо у 4 класі учнів які читали на високому рівні було 103 (45%), то у 5 класі їх стало 68 (34%). Суттєво зменшилась кількість відмінників у Буринській СШ І-ІІІ ст. № 2 (вчителі Марченко О.О., Ковальчук Л.В.), Воскресенській ЗОШ І-ІІІ ст. (вчитель Головко О.І.), у Слобідському НВК (вчитель Мороз Н.М.), Успенській ЗОШ І-ІІІ ст. (вчитель Якименко Г.Г.), Черепівській ЗОШ І-ІІІ ст. (вчителі Москаленко В.П.), Чернечослобідському НВК (вчитель Безлюдна Н.І.), Біжівському НВК (Гусак С.А.), Жуківській ЗОШ І-ІІ ст. (вчитель Коцюба Н.П.), Степанівському НВК (вчитель Науменко Н.І.), Суховерхівській ЗОШ І-ІІ ст. (вчитель Різніченко К.В. ).

Проблемними для п’ятикласників є адаптаційні відносини з учителями-предметниками. Шкільні психологи мало проводять з ними психологічних тестів, не виявляють причин зниження успішності учнів, особливо у І семестрі.

Знижується рівень виховної роботи з учнями-п’ятикласниками, який обмежується бесідами. Не проводиться робота з батьками про успішність, поведінку, взаємовідносини з однолітками, тощо. Всі ці фактори негативно впливають на якість знань учнів у 5 класі.

Ураховуючи вищезазначене

наказую:

 1. Керівникам шкіл:

  1. Проаналізувати на засіданнях педагогічних рад результати навчальних досягнень учнів 5 класу стосовно підтвердження рівня знань за 4 клас, виявити причини його зниження.

  2. Директорам Буринської, Воскресенської, Успенської, Черепівської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів, Жуківської, Суховерхівської загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів, Слобідського, Чернечослобідського, Біжівського, Степанівського НВК (Дерев’янченко М.Ю., Домашенку В.М., Качуру П.І., Москаленко І.В., Гужвенко О.М., Москаленку Ю.А.Пономаренко В.М., Білошапці Г.Г., Іващенку В.О., Стасюк С.П.) посилити контроль за роботою початкової ланки освіти. Постійно виносити на засідання педагогічних рад, консиліумів питання адаптації п’ятикласників до середньої школи з метою вироблення спільних вимог до цих учнів.

 2. Учителям початкових класів:

  1. Збільшити у ІІ семестрі кількість тренувальних вправ з предметів, підводити учнів до самостійних висновків та узагальнень.

  2. Удосконалювати навички усного та писемного мовлення.

  3. Рекомендувати учителям-предметникам враховувати індивідуальні особливості учнів при проведенні уроків у 5 класі.

  4. При проведенні підсумкових контрольних робіт за 4 клас асистентам запрошувати учителів-предметників, які будуть викладати предмети у 5 класі.

  5. На засіданнях шкільних методоб’єднань ширше обговорювати питання адаптації учнів 5 класів з метою вивчення та усунення проблем, що виникають у процесі навчання цих учнів.

 3. Учителям-предметникам:

  1. Глибше ознайомитись з методикою роботи учителів початкових класів.

  2. Періодично відвідувати уроки у 4 класі, зокрема, уроки узагальнення та повторення.

  3. Вивчати індивідуальні психологічні особливості дітей зі зниженою здатністю до навчання.

 4. Шкільним психологам, соціальним педагогам:

  1. Широко вивчати стан готовності учнів 4 класу до переходу в 5 клас; періодично проводити анкетування з питань самооцінки, тестування на логічні завдання, на знаходження закономірностей, проводити словникові тести.

 5. Райметодкабінету відділу освіти:

5.1. На засіданнях методичних об’єднань обговорити результати успішності учнів 4-5 класів, вирішити спільні проблеми класоводів і предметників.


Начальник відділу освіти

райдержадміністрації В.П. Стасюк


Циганок М.З., 2-15-47Схожі:

Наказ №28 Про наступність у роботі початкової та середньої ланок освіти у загальноосвітніх закладах району iconНаказ №527 Про стан викладання курсу "Основи здоров`я" у загальноосвітніх навчальних закладах району
Ці ж завдання визначені й у Державних стандартах початкової і повної середньої освіти
Наказ №28 Про наступність у роботі початкової та середньої ланок освіти у загальноосвітніх закладах району iconНаказ №241 Про затвердження Програми впровадження нових Державних стандартів початкової загальної освіти у навчальних закладах району
Про затвердження Державного стандарту початкової загальної освіти, наказу монмс від 12. 09. 2011 №1050 «Про навчальні програми для...
Наказ №28 Про наступність у роботі початкової та середньої ланок освіти у загальноосвітніх закладах району iconНаказ №240 м. Костянтинівка Про використання навчальної літератури в загальноосвітніх навчальних закладах району у 2012-2013 навчальному році
«Про затвердження Державного стандарту початкової загальної освіти», від 23 листопада 2011 №1392 «Про затвердження Державного стандарту...
Наказ №28 Про наступність у роботі початкової та середньої ланок освіти у загальноосвітніх закладах району iconНаказ №617 м. Вільнянськ
Про організацію методичних виїздів у ході запровадження Державного стандарту початкової загальної освіти в перших класах загальноосвітніх...
Наказ №28 Про наступність у роботі початкової та середньої ланок освіти у загальноосвітніх закладах району iconНаказ №37 Про порядок організованого закінчення 2011/2012 навчального року та проведення державної підсумкової атестації учнів 4, 9, 11(12)-х класів загальноосвітніх навчальних закладів Коломацького району
Державного стандарту початкової загальної освіти та Державного стандарту базової І повної середньої освіти
Наказ №28 Про наступність у роботі початкової та середньої ланок освіти у загальноосвітніх закладах району iconНаказ №83 Про порядок організованого закінчення 2011/2012 навчального року та проведення державної підсумкової атестації учнів 4, 9, 11(12)-х класів загальноосвітніх навчальних закладів Верхньодніпровського району
Державного стандарту початкової загальної освіти та Державного стандарту базової і повної середньої освіти
Наказ №28 Про наступність у роботі початкової та середньої ланок освіти у загальноосвітніх закладах району iconНаказ №103 Про порядок організованого закінчення 2012/2013 навчального року та проведення державної підсумкової атестації учнів 4, 9, 11(12)-х класів загальноосвітніх навчальних закладів Чугуївського району
Державного стандарту початкової загальної освіти та Державного стандарту базової і повної середньої освіти
Наказ №28 Про наступність у роботі початкової та середньої ланок освіти у загальноосвітніх закладах району iconНаказ №124 Про порядок організованого закінчення 2011/2012 навчального року та проведення державної підсумкової атестації учнів 4, 9, 11(12)-х класів загальноосвітніх навчальних закладів Чугуївського району
Державного стандарту початкової загальної освіти та Державного стандарту базової І повної середньої освіти
Наказ №28 Про наступність у роботі початкової та середньої ланок освіти у загальноосвітніх закладах району iconНаказ №364 Про визначення базового навчального закладу, у якому буде здійснюватися у 2012-2013 навчальному році навчання екстернів
Положення про екстернат у загальноосвітніх навчальних закладах, затвердженого наказом мон україни 19. 05. 08 №431 та у зв’язку зі...
Наказ №28 Про наступність у роботі початкової та середньої ланок освіти у загальноосвітніх закладах району iconНаказ №533 Про проведення моніторингового дослідження стану якості загальної середньої освіти у загальноосвітніх навчальних закладах міста Тореза
На виконання наказу дон від 22. 10. 2013 р. №632 «Про проведення моніторингового дослідження стану якості загальної середньої освіти...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©on2.docdat.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи