Збережимо красу землі icon

Збережимо красу землі




Скачати 90.25 Kb.
НазваЗбережимо красу землі
Дата конвертації18.05.2013
Розмір90.25 Kb.
ТипДокументи
джерело


МАРЇНСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА ІНТЕРНАТ І – ІІІ ступенів №3


ЗБЕРЕЖИМО КРАСУ ЗЕМЛІ


Робота виконана

вихователем

Кравець Тетяною


2012

Мета: поглибити та узагальнити знання учнів про навколишнє середовище, розвивати екологічне мислення, культуру, виховувати почуття відповідальності за стан навколишнього середовища. Виховання любові до природи, дбайливе ставлення до навколишнього середовища.


Обладнання: плакати та малюнки з екологічною тематикою; один гральний столик з завданнями, музичний супровід, вірші на екологічну тему; екологічна гра.


^ Хід заняття.


І. Вступне слово вчителя.

Плаче знівечена природа,

Той стогін чути кожну мить.

Чия, скажіть, така заслуга,

Що нам Земля довго терпить.


Любі друзі, сьогодні найважливішою проблемою людини є проблема виживання – проблема кожної живої істоти. Жодні блага цивілізації не замінять чистого повітря, вільних від шкідливих домішок харчових продуктів і води. Серед нас не повинно бути байдужих.

Споконвіку боронили цю землю наші предки, берегли її як найцінніший скарб. Вона завжди була їхнім багатством, яким пишались і захищали. А беручи від природи її дари, люди розуміли, що цих щедрот буде значно більше, якщо вони берегтимуть природу.

У наш час перед людьми гостро постала екологічна проблема. Це пов'язано з тим, що люди вирішили стати господарями природи, почали її підкоряти собі. Внаслідок роботи виробництв забруднилися ріки. Збільшення орних земель призвело до знищення лісів. Смердюче Каховське водоймище було колись мальовничою українською землею. Пішли під воду біленькі хатки, вишневі садочки і кучеряві верби над ставками. А колись красиве і багате Аральське море висохло, бо з нього викачали воду на зрошення засушливих районів. Нащадкам у спадок залишилися тільки прекрасні Шевченкові малюнки Аралу.

Люди необдумано експлуатують природу, а іноді просто не замислюються над наслідками своїх вчинків. Безвідповідальність призвела до Чорнобильської катастрофи, від якої постраждали величезні регіони України, Білорусі, Росії. Внаслідок аварії загинуло сотні людей. А скільки інвалідів, села і міста заражені радіонуклідами. Радіаційний фон і досі, через вісімнадцять років після аварії перевищує допустимі норми.

Осушення боліт на Поліссі залишило людей без питної води.

І таких фактів можна навести безліч. І найшкідливіше, те, що поруч із горе-господарями стояли байдужі люди, які просто спостерігали за знищенням природи. Прикро, але таких серед нас чимало.

Останнім часом у всьому світі чітко простежується тенденція здорового способу життя і підвищений інтерес до екології. Повним ходом йде боротьба за екологічність у виробництві, упаковці та навіть у моді. У продуктових магазинах намагаються пакувати покупки в паперові, а не поліетиленові пакети, а в модних магазинах, поряд зі шкіряними сумками, продаються еко-сумки, виготовлені з екологічно чистих матеріалів, які можна повністю переробляти при утилізації. Навіть якщо частково відмовитись від використання поліетиленової упаковки, можна зробити свій внесок в збереження навколишнього середовища.


ІІ. Виступи ведучих.

Ведучий 1. Чорна пляма в океані

Пливе, і нищить все живе.

Природі гості небажанні.

Тортури наші ж бо несе.

За що катуєм окаянні

І що то чорне там пливе?

А що щервоне в наших ріках?

І звідки це воно тече?

А, знаю! Чорнеє то нафта,

З БіПі подарочок для нас...

Ну а червона та загроза?

Звідки вона до нас прийшла?

Ах, а червоне - то з заводу,

що алюміній виробляв.

Прорвало щось, попало в води,

по всій Європі потекло.


Ведучий 2. Щодня в новинах з’являються повідомлення про різні надзвичайні події на планеті – епідемії та аварії, землетруси та виверження вулканів, повені та пожежі тощо.


Ведучий 1. Відносини між людиною і природою надзвичайно складні. Внаслідок ненормального ставлення до природи людство зіткнулося із такими основними бідами:

  1. Критичний стан атмосфери;

  2. Виникнення та подальший розвиток «парникового ефекту»;

  3. Руйнування озонового шару;

  4. Забруднення навколишнього середовища;

  5. Збільшення об’єму твердих відходів та зменшення земель придатних для існування;

  6. Катастрофічне скорочення видової різноманітності в рослинному та тваринному світі;

  7. Небезпечно швидке зростання населення в країнах, що не розвиваються.


Ведучий 2. Клімат Землі головним чином залежить від стану атмосфери. Тому вчені-метеорологи б’ють тривогу: схоже на те, що атмосфера Землі розігрівається значно швидше ніж будь-коли. Це зумовлено діяльністю людини, яка по-перше підігріває атмосферу шляхом спалювання великої кількості вугілля, нафти, газу, а також робота електростанцій.


Ведучий 1. По-друге, це спалювання органічний речовин, знищення лісів – призводить до накопичування вуглекислого газу. За останні роки його збільшилось на 17%. Вуглекислий газ в атмосфері діє як скло у теплиці чи парнику; він вільно пропускає до поверхні Землі сонячні промені та утримує тепло. Це викликає розігрівання атмосфери, відоме під назвою «парникового ефекту».


Ведучий 2. В результаті цього зміняться такі критичні величини, як кількість опадів, океанічні течії, розміри полярних крижаних шапок, внутрішні райони континентів стануть сухішими, а узбережжя – вологішими, зими – короткі і теплі, літо – тривале і жарке. Це потепління в тундрі, танення льоду Гренландії, Антарктиди, Арктики. Рівень світового океану підвищиться на 6-10 м., буде затоплено 20% площі суходолу.


Ведучий 1. На висоті 20-50 км.. Повітря містить підвищену кількість озону. Озон поглинає ультрафіолетове проміння, шкідливе для людини і тому до поверхні землі проникає значно послаблений потік ультрафіолетового проміння. Від негативної дії цього випромінювання наш організм вміє захищатись, синтезуючи у шкірі шар темної речовини – меланіну. Проте ця речовина у шкірі утворюється досить повільно. Останнім часом вчені занепокоєні зниженням вмісту озону.


Ведучий 2. Над Антарктидою виявлено «дірку» в тому шарі, де вміст його менший від звичайного на 40-50%. «Озонова дірка» спричинила посилену дію ультрафіолетового випромінювання у Новій Зеландії. Медики б’ють на сполох: зросла захворюваність на рак шкіри та катаракту очей.


Ведучий 1. Виявлено «озонову дірку» і у Північній півкулі менших розмірів. Це призводить до зменшення сільськогосподарських рослин, збільшення захворювань людей та тварин, а також шкідливих мутацій. Якщо озон зникне в атмосфері то, це призведе до загибелі всього живого на землі.


Ведучий 2. Вмирає ліс, конають звірі,

Кричить куківка – чорний птах.

Тремтять сповиті смутком гори,

Серця людей проймає жах.

Сумує жайвір в піднебессі,

Зітхає оленятко в лузі…

Цвітуть фальшиві та облесні

Куди не глянь природи друзі…

Ліси зрубали, що живили річку,

І закували землю у бетон і сталь.

Біда, як руки хочуть щось робити,

А в голові ні розуму ні знань.


Ведучий 1. Давайте ми перевіримо наші екологічні знання в ході гри.


ІІІ. Гра


Комп'ютерна гра, як засіб екоосвіти.

Дітям пропонується флеш-гра (від японських дизайнерів MARUKIN AD), Eco-Ego – це гра, яка імітує зв'язок між екологією і его людини.

Керуючи чоловічком на острові, треба прожити його маленьке життя в балансі між "еко" і "его". Чоловічок проживе довше, якщо буде піклуватися про екологію і вести здоровий спосіб життя, а також не буде забувати про своє его, яке вимагає певного комфорту. В цілому, симпатична гра, яка наочно показує, як складно і як важливо дотримуватися балансу між власним комфортом і турботою про навколишнє середовище.


Завдання.

У діток багато іграшок зроблено з неї. Вона буває різнокольоровою. Речі, зроблені з неї, легкі. Її не можна викидати, тому що у природі вона не розкладається. Якщо її спалити, то утворюється багато чорного диму.


П

Л

А

С

Т

М

А

С

А


Завдання.

Його майже не видно. Його багато у промислових містах. Від нього буває астма, рак. Його може поглинати зелене листя рослин. В місті, де цього дуже багато, не ростуть лишайники.


В

У

Г

Л

Е

К

И

С

Л

И

Й




Г

А

З


Завдання.

Його виробляють з піску. Якщо його нагріти, воно стає тягучим. Частіше воно прозоре. Кинуте в лісі, може стати джерелом вогню.


С

К

Л

О


Завдання.

У великих містах основним джерелом забруднення атмосфери є.

(АВТОТРАНСПОРТ)

Завдання.

З аваріями в якій галузі пов’язані найбільші екологічні катастрофи?

(АТОМНІЙ)

Завдання.

Мешканці якого міста є світовими рекордсменами по кількості побутових відходів?

(НЬЮ-ЙОРК)


Завдання.

Хто першим увів термін екологія?

Г

Е

К

К

Е

Л

Ь


Завдання.

Молекула цього газу складається з трьох атомів Оксигену. Він знаходиться в атмосфері на висоті 20-30 км.

О

З

О

Н


Завдання. Підібрати до термінів у першій колонці їх визначення з другої колонки..


1.Біосфера -


2.Екологія -


3.Вид -


4.Забруднення -


5.Водоносний шар -


6.Викид, вихлоп, витік -


7.Екологічна криза -


8.Вимирання -


9.Ерозія ґрунту -


10.Відходи -

... різні речовини, що утворюються в результаті діяльності людини і потім надходять у навколишнє середовище, оскільки не використовуються або не переробляються людиною.

... частина Землі, придатна для існування життя або всі існуючі живі істоти разом з їхнім навколишнім середовищем.

... діяльність людини, яка негативно впливає на навколишнє середовище.

... сукупність організмів, що мають спільні риси та спільну назву.

... наука про взаємозв’язок між життям та фізичним навколишнім середовищем.

... руйнування ґрунту з перенесенням його частин ( водою чи вітром ) з одного району в інші місця.

... повне зникнення представників певного виду рослин чи тварин на Землі.

... речовини, що потрапляють до навколишнього середовища (звичайно у воду або повітря) внаслідок процесів виробництва або очистки.

... велика кількість підземної води.

... серйозна негативна ситуація в навколишньому середовищі (може бути спричинена людьми (великий вилив нафти у море) або зумовлюватися природними катаклізмами (виверження вулкана ).


^ IV. Заключне слово вчителя.


Невже потрібно знищити, щоб потім відроджувати? Невже люди вчаться тільки на помилках? Потрібно нарешті зрозуміти, що людина — це частинка великої матері-природи, яку не слід підкорювати, а треба жити з нею в гармонії. Любити і берегти рідну землю, дбати про її благополуччя — ось у чому полягає патріотизм.

Я гадаю, що сьогоднішня гра не пройшла для вас даремно. Кожен мешканець землі повинен усвідомити свою відповідальність за екологічну кризу, що насувається. Усі зусилля мають бути спрямовані на створення суспільства, у якому інтереси людини гармонійно поєднуватимуться із вищими законами Природи. І тоді наші нащадки будуть бачити планету зеленою і квітучою.

Не засмічуй воду,

Землю і повітря.

Бережи природу,

Предків заповіти.

Хай в душі і серці

Совість, матір, батько –

Всі ми на планеті

Рідні сестри й браття.

У лузі калина,

Як пісня свободи.

Не руш! Ти ж людина.

Живи для природи.




Схожі:

Збережимо красу землі iconАсоціація «дитяча екологічна організація «легіони землі» година землі у львові. Година землі у львові
Годину Землі, щоб показати необхідність об’єднаних дій для боротьби зі зміною клімату. Україна долучається до Години Землі вже третій...
Збережимо красу землі iconСвято «йде панна осінь золотава з маленьким келихом вогню» Мета
Мета: розкрити красу осінньої при­роди за допомогою поетичного сло­ва, музики, образотворчого мистец­тва; показати багатство і щедрість...
Збережимо красу землі iconАсоціація «дитяча екологічна організація «легіони землі» операція “збережемо первоцвіти”
Зрозуміле і природне наше ставлення до людей, що підносять руку на красу. Але, як спокійно ми дивимося на те, як кожний рік весною...
Збережимо красу землі iconКонспект уроку з математики у 6 класі на тему «Чи можна обчислити красу» урок з математики у 6 класі вчитель Козій В. М. Тема «Чи можна обчислити красу»
Мета: Ознайомити учнів з прикладами відомих пропорцій в живій природі,cкульптурі,архітектурі,живописі,музиці;вчити учнів знаходити...
Збережимо красу землі iconДостатній рівень
Період коливань маятника годиника-ходиків на поверхні Землі дорівнює 1 с. На скільки буде відставати годинник за добу, якщо його...
Збережимо красу землі icon10. українські землі І наприкінці 17-у першій половині 18 ст
На карті, присвяченій подіям та процесам на українських теренах напр у перш. Пол. 18 ст., заштриховано землі
Збережимо красу землі iconРішення від 18 липня 2012 р №6 ХІХ позачергової сесії смт.Єланець 6 скликання Про розірвання договору оренди землі
Розглянувши заяву Рябінчука С. О. про розірвання договору оренди землі, керуючись Законом України „Про оренду землі”, п. 34 ст. 26...
Збережимо красу землі iconТренувальний тест українські землі наприкінці 50-х-80-ті pp. 17 ст. На карті «Українські землі 60—80 pp. 17 ст.»
А перебували під контролем Польщі та Московії відповідно до Андрусівського договору
Збережимо красу землі iconРішення від 21 лютого 2012 р №8 ХV сесії 6 скликання смт.Єланець Про затвердження договорів оренди землі
Пп костюченка П. П. про укладення договору оренди землі на якій розміщений об’єкт нерухомого майна та нормативну грошову оцінку земельної...
Збережимо красу землі iconРішення від лютого 2012 р № ХV сесії 6 скликання смт.Єланець Про затвердження договорів оренди землі
Пп костюченка П. П. про укладення договору оренди землі на якій розміщений об’єкт нерухомого майна та нормативну грошову оцінку земельної...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©on2.docdat.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи