Тема уроку: Західні демократії. Мета: узагальнити знання про демократичні держави, їх становище після Першої світової війни;закріпити знання про поняття «Новий курс» icon

Тема уроку: Західні демократії. Мета: узагальнити знання про демократичні держави, їх становище після Першої світової війни;закріпити знання про поняття «Новий курс»




Скачати 71.31 Kb.
НазваТема уроку: Західні демократії. Мета: узагальнити знання про демократичні держави, їх становище після Першої світової війни;закріпити знання про поняття «Новий курс»
Дата конвертації20.08.2014
Розмір71.31 Kb.
ТипДокументи
джерело

Тема уроку: Західні демократії.
Мета: узагальнити знання про демократичні держави, їх становище після Першої світової війни;закріпити знання про поняття «Новий курс», «загально британський страйк шахтарів», «Народний фронт»;

Формувати вміння зіставляти й порівнювати історичні факти, аналізувати і структурувати історичний матеріал, робити висновки, формувати в учнів уявлення про політику реформізму як запоруку соціальної стабільності суспільства;підвести учнів до думки про те, що консолідація демократичних сил у суспільстві покликана запобігти становленню тоталітаризму.
^ Обладнання уроку: політична карта світу, підручник ,атласи , портрети видатних діячів, схеми «побудуй будинок»,діаграми, кросворди, плакат з визначенням демократії.

^ Тип уроку: узагальнення та закріплення знань.
Структура уроку

  1. Організаційний момент.

ІІ. Узагальнення та закріплення знань.

ІІІ .Підсумки уроку.

^ Хід уроку
І. Організаційний момент.(На столах атласи, підручники, конспекти, ручки).

Оголошення теми, мети уроку.
Проблемне питання: Що змогла б використати Україна з американського досвіду відродження економіки?
На сьогоднішньому уроці ми будемо працювати за такими етапами:

1.Гра «вгадай країну»

2.Доповідь:Наслідки Першої світової війни.

3.Побудова графіків.

4.Аналіз діаграм.

5. «Побудуй будинок»- робота зі схемами над істор. поняттями.

6.Історичний портрет.

7.Робота з документом.

8.Тестові завдання.
Для початку роботи нам потрібно об’єднатися в пари.

І етап

Гра «Вгадай країну»
Підказки. 1.Уряд цієї країни одним із перших в Європі ще в 50-х рр.. ХІХ ст.. скасував систему протекціонізму та проголосив принцип вільної торгівлі.

2. В середині ХІХ ст.. країну називали « майстернею світу».

3. В1849 р. ця країна завоювала Індію та приєднала її до своєї колоніальної імперії.

4. У 1900 р. тут було створено лейбористську партію.

(Велика Британія)

1.Ще в середині ХІХ ст.. в країні було створено двопартійну систему, яка існує й нині.

2. Під час громадянської війни 1861-1865 рр. у цій країні було ліквідовано рабство.

3. В кінці ХІХ ст.. країна вийшла на І місце в світі за обсягом промислового виробництва.

4. На рубежі ХІХ-ХХст. Керівництвом країни було розроблено зовнішньополітичну доктрину «відчинених дверей та рівних можливостей».

(США)

Війни цієї держави першої пол. ХІХ ст. мали характер несправедливий і загарбницький. Разом із тим вони підірвали сили феодально-абсолютистських монархій Європи ,сприяли в перспективі розвиткові демократичних інституцій влади на уламках старих феодальних імперій.

Її полководець був яскравим представником нового динамічного світу ,що виявилося в його стратегії війни і стрімкій зосередженій тактиці бою. (Франція, Наполеон)

Хто яку країну відгадав , буде представником її на сьогоднішньому уроці.

ІІ етап.

Завдання для всіх пар. Коротка доповідь : Наслідки Першої світової війни. Що спільного було в цих держав ?

США


Людські втрати

Порівняно невеликі-приблизно 50 тис. загиблих і 250 тис.поранених

Фінансові прибутки

Протягом 1914-19 рр. загальний прибуток американських монополій склав 33.6 млрд.доларів

Змінено

Політичний і фінансовий статуси США,із боржника США перетворилась у головного кредитора.США почали активно втручатись у сфери світової політики

Відкрито

Нові можливості для розвитку виробництва в країні,зменшилось безробіття і зросла заробітна плата


Випереджено


По випуску промислової продукції Великобританію,Францію,Німеччину,Італію,Японію разом узяті

Посилився

Інтелектуальний потенціал країни за рахунок еміграції (у 1900-1920 рр. до США прибуло 14 млн.чоловік)



^ Велика Британія


Людські втрати

743 тис.чоловік загинуло, 1 млн. 693 тис поранено

Матеріальні втрати

10 млрд.фунтів стерлінгів,що склало майже третину національного багатства.Державний борг зріс до 7,829 млн.фунтів стерлінгів

Скорочено

Експорт товарів на 30-45%

Посилився

Національно-визвольний рух в колоніях і залежних від Великобританії країнах

Поширився

Страйковий рух робітників,відбувалися повстання в армії

Погіршився

Життєвий рівень населення

Франція


Людські втрати

1,4 млн.чоловік загинуло,750 тис.поранено

Матеріальні втрати

200 млрд.франків

Зруйновано

10 тис. підприємств,900 тис. житлових будинків,200 шахт,промислові департаменти Північного Сходу

Доведено до непридатності

« млн.. га земельних угідь

Погіршилось

Матеріальне становище млн..людей

Посилилась

Концентрація виробництва

Побудована

значна кількість нових підприємств для воєнних замовлень

Збільшились(внаслідок повернення Ельзасу та Лотарингії

Запаси вугілля на 40%

Потужності металургії на 75%

Запаси залізної руди вдвічі

Зміцніли

Банківські групи Ротшильда.де Венделя,Паризько-Нідерландський та ін.банки


ІІІ етап. Побудова графіків.
1. Графічно зобразити: Економічні кризи у Великобританії(1920-1939рр.)

2.Графічно зобразити соціально-економічний розвиток США.

3.Представники Франції працюють за таблицею: «Соціально-економічний розвиток Франції у 20-х рр..
Графіки і таблиці додаються.

ІУ етап. Аналіз діаграм.
1.Франція. Аналіз діаграми «економіка Франції в 1929-1933 рр.(у млрд..франків)

(Спостерігаємо поступовий спад економіки)


  1. «Рівень безробіття» США і Великої Британії. стор. 71,61 підручник П.Полянського. (Діаграми додаються).

У етап. «Побудуй будинок»

Робота над поняттями за принциповою схемою.
1.США – поняття «Новий курс»
2.Велика Британія – «загальнобританський страйк шахтарів»
3.Франція – «Народний фронт»
Звернути увагу на значення та уроки для сьогодення
. Принципова схема додається.


УІ етап. Історичний портрет.
^ Зачитується уривок з біографії визначних осіб.

1.Він закінчив Бірмінгемський коледж. Один із лідерів Консервативної партії. У 1937 р. очолив уряд Великої Британії. Був прихильником політики «умиротворення» нацистської Німеччини, підписав Мюнхенську угоду .Після окупації гітлерівськими військами Чехо - Словаччини змінив точку зору щодо напряму в зовнішній політиці. (Чемберлен Невілл).


2.Він народився в нью-йоркському Гайд - парку в знатній родині. Вивчав право у Гарвардському та Колумбійському університетах.У1910 р. був обраний до сенату Нью-Йорка. У 1913 році став помічником морського міністра.У1928 році його обрано губернатором штату Нью-Йорк від Демократичної партії. У 1933-1945 рр .- Президент США.

(Франклін Делано Рузвельт)


^ Демонструються портрети.

УІІ. Робота з документом. З радіозвернення

Ф.Д.Рузвельта до нації (1938р.) стор.63 підр.Полянського
Про що свідчить цей документ? ПРОАНАЛІЗУЙТЕ.

^ Вчитель: ПОЛІТИКА РЕФОРМІЗМУ Є ЗАПОРУКОЮ СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ СУСПІЛЬСТВА.


УІІІ. Тестові завдання

За програмою « Test w»

Проблемне запитання: Що змогла б використати Україна з американського досвіду відродження економіки?
Покращити систему кредитів-вона нереальна;

Реальніша допомога молодим спеціалістам;

Покращити контроль за сплатою податків;

Збільшити соц. виплати студентам. пенсіонерам і т.д.

Покращити контроль за економікою…

ІІІ. Підведення підсумків. Ми закріпили знання по темі: «Західні демократіі» і ще раз переконалися що консолідація демократичних сил у суспільстві покликана запобігти становленню тоталітаризму.
Зачитується листок успішності класу.
Дякую за співпрацю!



Схожі:

Тема уроку: Західні демократії. Мета: узагальнити знання про демократичні держави, їх становище після Першої світової війни;закріпити знання про поняття «Новий курс» iconКонспект уроку на текстовій основі в 11 класі «Удосконалення вмінь здійснювати мовний аналіз»
Мета : 1 Узагальнити й систематизувати знання учнів про текст, повторити відомості про стилі І типи мовлення, закріпити знання з...
Тема уроку: Західні демократії. Мета: узагальнити знання про демократичні держави, їх становище після Першої світової війни;закріпити знання про поняття «Новий курс» iconМ. Кривий Ріг 2011р. Тема. Причини, привід та початок Першої світової війни. Методичне забезпечення уроку: Мета уроку
Німеччини; закріпити навички аналізу й зіставлення історичного матеріалу, уміння розглядати історичні явища в конкретно-історичних...
Тема уроку: Західні демократії. Мета: узагальнити знання про демократичні держави, їх становище після Першої світової війни;закріпити знання про поняття «Новий курс» iconУроку: Проблеми і перспективи розвитку паливно енергетичного комплексу України. Мета уроку: Закріпити раніше засвоєні знання про паливно енергетичний комплекс
Мета уроку: Закріпити раніше засвоєні знання про паливно – енергетичний комплекс
Тема уроку: Західні демократії. Мета: узагальнити знання про демократичні держави, їх становище після Першої світової війни;закріпити знання про поняття «Новий курс» iconМета: узагальнити знання про прикметник, закріпити знання про частини мови; розвивати мислення, мову, поповнювати словниковий запас учнів;
Всі мандрівники, збираючись у подорож,брали з собою щось цінне, що потрібне їм у дорозі. А що ми можемо взяти з собою
Тема уроку: Західні демократії. Мета: узагальнити знання про демократичні держави, їх становище після Першої світової війни;закріпити знання про поняття «Новий курс» iconТема уроку
Мета уроку: освітня: закріпити знання та уміння виконувати три проекції та наносити розміри
Тема уроку: Західні демократії. Мета: узагальнити знання про демократичні держави, їх становище після Першої світової війни;закріпити знання про поняття «Новий курс» iconТема уроку
Навчальні: узагальнити І систематизувати знання учнів про однорідні члени речення, поглибити знання учнів про узагальнюючі слова...
Тема уроку: Західні демократії. Мета: узагальнити знання про демократичні держави, їх становище після Першої світової війни;закріпити знання про поняття «Новий курс» iconТема уроку
Мета уроку: освітня: ознайомити учнів з правилами поєднання частини розрізу та частини вигляду, закріпити уміння та знання виконувати...
Тема уроку: Західні демократії. Мета: узагальнити знання про демократичні держави, їх становище після Першої світової війни;закріпити знання про поняття «Новий курс» iconТема уроку. Градусна сітка Землі. Очікувані результати
Очікувані результати. Після цього уроку учні зможуть: закріпити знання про полюси; називати лінії градусної сітки — паралелі, меридіани,...
Тема уроку: Західні демократії. Мета: узагальнити знання про демократичні держави, їх становище після Першої світової війни;закріпити знання про поняття «Новий курс» iconУрок за І семестр. Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів з тем
Крокуючи «сходинками» інформатики, ми з вами поступово, але наполегливо дістались до передостаннього уроку. Сьогодні ми повинні все...
Тема уроку: Західні демократії. Мета: узагальнити знання про демократичні держави, їх становище після Першої світової війни;закріпити знання про поняття «Новий курс» iconОбладнання уроку: Карта. Тип уроку: Урок-гра "Брейн ринг"' І конкурс "Два капітани" Хід уроку
Тема уроку: "Країни Центральної І східної Європи" Мета уроку: Повторити матеріал теми, узагальнити знання учнів; розвивати вміння...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©on2.docdat.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи