Наказ №57 Про стан викладання та рівень навчальних досягнень учнів із світової літератури в загальноосвітніх навчальних закладах району icon

Наказ №57 Про стан викладання та рівень навчальних досягнень учнів із світової літератури в загальноосвітніх навчальних закладах району
Скачати 94.37 Kb.
НазваНаказ №57 Про стан викладання та рівень навчальних досягнень учнів із світової літератури в загальноосвітніх навчальних закладах району
Дата конвертації02.10.2012
Розмір94.37 Kb.
ТипНаказ
джерелоУМАНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ВІДДІЛ ОСВІТИ

НАКАЗ

07.03.2012 м. Умань № 57


Про стан викладання та рівень

навчальних досягнень учнів

із світової літератури в загальноосвітніх

навчальних закладах району


Згідно плану роботи районного методичного кабінету на 2011-2012 навчальний рік та циклограми щодо вивчення стану викладання предметів, відповідно до наказу відділу освіти від 11.01.2012 № 10 «Про вивчення стану викладання та рівня навчальних досягнень учнів із світової літератури в загальноосвітніх навчальних закладах» з 23 січня по 13 лютого 2012 року, вивчався стан викладання та рівень навчальних досягнень учнів з світової літератури.

Перевіркою було охоплено 8 навчальних закладів, а саме: Танський, Краснопільський, Томашівський, Громівський навчально-виховні комплекси, Бабанська, Оксанинська, Сушківська, Ятранівська загальноосвітні навчальні заклади, що становить 20% від загальної кількості шкіл району.

Висновки зроблено на основі аналізу ефективності роботи шкільних методичних об’єднань вчителів суспільно-гуманітарного циклу вище зазначених ЗНЗ, навчально-методичного забезпечення викладання світової літератури, стану комп’ютерної підтримки вивчення світової літератури, стану внутрішньо-шкільного контролю, навчально-матеріальної бази шкільних кабінетів, результатів контрольних робіт у 8 та 10 класах, організації позакласної та позаурочної роботи з предмету.

У районі світову літературу викладають 45 учителів, із них вищу кваліфікаційну категорію мають - 11 учителів, що становить 24.5 %, 20 учителів мають І кваліфікаційну категорію, що становить 44.4%, 5 учителів мають ІІ кваліфікаційну категорію, що становить 11.1%, 9 учителів мають кваліфікаційну категорію „спеціаліст”, що становить 20% від загальної кількості. Вивчалася робота вчителів різних кваліфікаційних категорій.

Серед них:

4 вчителів - вищої категорії;

4 вчителів - I категорії;

1 вчитель – спеціаліст.

Викладання світової літератури в закладах освіти району здійснюється за чинними програмами: «Світова література» К., 2005 (5-9 класи), «Світова література» К., 2010 (10-11 класи) за редакцією Ю.І. Ковбасенко.

Шкільні бібліотеки забезпечені художньою літературою на 60%. У бібліотеках є майже всі твори російських письменників та поетів, однак не завжди учні можуть скористатися повними версіями перекладів творів Стендаля, Кнута Гамсуна, Бернарда Шоу та ін. Не вистачає літератури для додаткового та позакласного читання. Тому, в переважній більшості, зміст творів учні дізнаються з хрестоматії.

Слід відзначити, що учителі мають добру фахову підготовку, обізнані із навчальними програмами з предмету, критеріями оцінювання навчальних досягнень учнів, належно володіють методикою викладання предмету. Однак, Лукашенко Тетяна Сергіївна вчитель Танського НВК, потребує методичної допомоги з боку досвідчених учителів, не вміє правильно розподілити час на всіх етапах уроку.

Аналіз стану викладання світової літератури та вивчення рівня навчальних досягнень школярів показав, що вчителі району систематично працюють над підвищенням свого методичного та фахового рівня, здійснюючи самоосвіту за допомогою науково-методичних журналів, використовують матеріали Інтернет ресурсів. Вчителі активні учасники засідань шкільних та районних методичних об’єднань, семінарів-практикумів. Вчасно проходять курсову перепідготовку.

Перевіркою встановлено, що для забезпечення здійснення безперервної освіти педагогічних працівників у міжкурсовий період у кожному з вище вказаних навчальних закладів створена система методичних заходів: засідання шкільних методичних об’єднань, тижні педагогічної майстерності, захист творчого портрета вчителів. У роботі шкільних методичних об’єднань є недоліки, щодо планування, а саме, у більшості навчальних закладів відсутня діагностика роботи вчителів, не прослідковується участь вчителів у різних творчих конкурсах.

В усіх перевірених загальноосвітніх навчальних закладах повністю виконуються навчальні плани та програми.

Поглиблено вивчається світова література у Бабанській ЗОШ І-ІІІ ступенів. В Оксанинській (спортивний профіль), та Ятранівській ЗОШ І-ІІІ ступенів (технологічний профіль) в 10 класі викладання світової літератури здійснюється за рівнем стандарту.

Педагоги Сушківської, Оксанинської, Бабанської, Ятранівської ЗОШ І-ІІІ ступенів та Танського, Краснопільського, Томашівського НВК користуються детальними, продуманими, поширеними поурочними планами-конспектами. Користуються схематичними поурочними планами (без зазначення форм і методів роботи, не вказуючи дату проведення і порядковий номер навчального заняття) вчителі Оксанинської ЗОШ (Штунь Надія Іванівна) та Громівського НВК (Міняйло Раїса Дмитрівна).

Перевіривши ведення сторінок світової літератури в класних журналах встановлено, що вчителі Бабанської та Оксанинської ЗОШ І – ІІІ ступенів дотримуються вимог і рекомендацій щодо оформлення записів. Порушення простежуються в Сушківській, Ятранівській ЗОШ І-ІІІ ступенів та Танському НВК відповідно Інструкції з ведення ділової документації (Наказ МОН молодь спорт №423 від 10.05.11р.). В Сушківській ЗОШ (вчитель Сотник Раїса Василівна) та Танський НВК, (учитель Лукашенко Тетяна Сергіївна), прослідковуються виправлення оцінок та записів. У Ятранівській ЗОШ (Черниченко Людмила Фотіївна), не були виставлені оцінки учням за вірш напам’ять.

У Бабанській ЗОШ (Подорожна Н.В.) та Краснопільському НВК (Загребнюк М.М.) робочі зошити учнів ведуться згідно вимог, зміст робіт відповідає вимогам чинних програм і Державного стандарту базової і повної середньої освіти. Учителі систематично перевіряють зошити, після чого проводиться робота над помилками. Має місце диференціація та індивідуалізація письмових завдань, роботи оцінюються об’єктивно, дотримується єдиний орфографічний режим. Проте в Сушківській ЗОШ (Сотник Раїса Василівна), не об’єктивно оцінено роботи учнів, здебільшого словесно «Дивилася», не виставлено в зошиті оцінки за ведення зошита. В Оксанинській ЗОШ (Штунь Надія Іванівна) та Танському НВК (Лукашенко Тетяна Сергіївна) учні часто записують у зошит домашнє завдання, а не в щоденники.

У всіх перевірених школах наявні кабінети світової літератури. Учителі шкіл району постійно працюють над оновленням і поповненням навчально-матеріальної бази кабінетів світової літератури. У кабінеті наявні портрети, стенди, роздатковий матеріал, тематичні та поурочні картотеки.

Найкраще комп’ютерне програмне забезпечення в Бабанській ЗОШ І-ІІІ ступенів. Учитель Подорожна Надія Веніамінівна зібрала значну кількість матеріалів по творчості майже всіх письменників і поетів згідно навчальної програми. У решті навчальних закладів педагоги працюють у напрямку вибіркового застосування інформаційно-комунікаційних технологій, поповнення колекції CD-дисків.

У 2 з 8 шкіл, де проведено перевірку, вчителі мало використовують під час занять інформаційні технології, їх елементи, а саме Штунь Надія Іванівна (Оксанинська ЗОШ), Сотник Раїса Василівна (Сушківська ЗОШ).

Багато уваги вчителі надають залученню учнів до позакласної та позаурочної роботи з предмету. Так, у Танському (Лукашенко Тетяна Сергіївна), Томашівському (Клапчук Таїсія Дмитрівна), Краснопільському (Загребнюк Михайло Михайлович), Громівському НВК (Міняйло Раїса Дмитрівна та Ткаченко Лідія Павлівна), Оксанинської (Штунь Надія Іванівна), Бабанської (Подорожна Надія Веніамінівна), Сушківської (Сотник Раїса Василівна), Ятранівської ЗОШ (Черниченко Людмила Фотіївна) учні мають можливість вдосконалювати свої літературні здібності, формувати літературні смаки під час відвідування гуртків та проведених тижнів із світової літератури. У Сушківській (Сотник Раїса Василівна)

Бабанській ЗОШ (Подорожна Надія Веніамінівна) результативно працює гурток Малої академії наук із світової літератури, учні беруть участь в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН (секція світової літератури) та мають призові місця на районних та обласних етапах. У решти перевірених шкіл гурткова робота не проводиться, однак ведеться індивідуальна робота зі здібними до вивчення літератури учнями.

У Танському, Краснопільському, Томашівському, Громівському навчально-виховному комплексі, Бабанській, Оксанинській, Сушківській, Ятранівській загальноосвітніх навчальних закладах наявні циклограми вивчення стану викладання предмету, вчасно видаються накази «Про підсумки вивчення стану викладання та рівень навчальних досягнень учнів з світової літератури».

З метою вивчення рівня навчальних досягнень учнів у 8 та 10 класах проведено контрольні роботи комбінованого типу, що складались із тестових питань відкритого й закритого характеру (І-ІІІ рівні) та творчих завдань (ІV рівень). Питання для контрольної перевірки складено у відповідності до діючої навчальної програми «Світова література» К., 2005 (5-9 класи), «Світова література» К., 2010 (10-11 класи) за редакцією Ю.І. Ковбасенко.

Слід зазначити, що запропоновані письмові контрольні завдання для перевірки навчальних досягнень учнів відповідали діючим шкільним програмам із світової літератури на рівні обов'язкових результатів навчання.

Контрольними роботами було охоплено учнів 8 та 10 класів у 6 школах. Загальна кількість учнів – 78, писали роботу – 72 учнів. Із завданнями на початковому рівні справились 10 учнів, що становить 14%, на середньому – 39 (50 %), на достатньому – 26 (36%).

Якісний показник навчальних досягнень учнів по району становить 36%; середній бал – 6,0. Найкращі результати показали учні Ятранівської ЗОШ, де середній бал становить 6,8; якісний показник – 56%. Найнижчі результати в учнів Краснопільського НВК: середній бал – 5,0, якісний показник – 17%.

Відвідані уроки, усне опитування, результати письмових робіт та вивчення шкільної документації свідчать, що зміст програмового матеріалу з світової літератури засвоюється.

За результатами контрольних робіт визначено такі основні недоліки:

  • у викладанні світової літератури переважає репродуктивна модель навчання;

  • учні не вміють формувати власну думку з використанням знань, умінь, набутих у процесі вивчення теоретичного матеріалу;

  • діти недостатньо знають зміст творів, не вміють висловлювати свої думки, обґрунтовувати відповіді, логічно будувати речення;

  • не всі учні володіють технікою виконання тестових завдань;

  • при виконанні контрольних робіт допускають багато граматичних помилок;

  • у знаннях учнів спостерігається фрагментарність.Виходячи з вищесказаного


НАКАЗУЮ:


1. Визнати стан викладання та рівень навчальних досягнень учнів із світової літератури у Танському навчально-виховному комплексі, Бабанській, Оксанинській, Ятранівській загальноосвітні навчальні заклади І-ІІІ ступенів задовільним, у Краснопільському, Громівському навчально-виховному комплексі, Сушківській ЗОШ І-ІІІ ступенів недостатнім.

1.1. Тематичну перевірку щодо знань критеріїв оцінювання учнів провести в Краснопільському, Громівському навчально-виховному комплексі, Сушківській ЗОШ І-ІІІ ступенів у жовтні 2012 року.

2. Керівникам навчальних закладів та шкільних методичних об’єднань учителів природничо-математичного циклу:

2.1. Довести до відома вчителів результати вивчення стану викладання та рівня навчальних досягнень учнів із світової літератури.

До 01.04.2012

2.2. На засіданнях педагогічних рад, методичних об’єднань учителів суспільно-гуманітарного циклу визначити завдання щодо підвищення якості викладання світової літератури у Краснопільському, Громівському НВК та Сушківської загальноосвітньої школи

До 05.04.12

2.4. Активізувати роботу вчителів щодо систематичної підготовки учнів до участі в конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН.

Постійно

3.Вчителям світової літератури:

3.1. З метою підвищення ефективності стану викладання світової літератури використовувати інформаційно-комп’ютерні технології у навчальному процесі, відповідні програмні засоби та ефективно використовувати можливості Інтернет ресурсів.

Постійно

3.2. Забезпечити практичне спрямування у викладанні світової літератури та удосконалити систему роботи щодо формування практичних умінь та навичок учнів.

Постійно

3.3. Здійснювати адресну підготовку з обдарованими дітьми,

щодо підготовки написання науково-дослідницьких робіт.

Постійно

3.4. Спланувати індивідуальну роботу з учнями, які мають здібності

до вивчення світової літератури.

До 03.05.12

3.5. Поповнити базу кабінетів гуманітарного циклу методичною

літературою, сучасними дидактичними матеріалами, навчальними


програмними засобами.

До 01.08.12

3.6. Продовжити здійснювати самоосвітню діяльність шляхом

відвідування районних методичних заходів, опрацювання фахової літератури, інформаційних джерел, Інтернет ресурсів.

4. Методичному кабінету (Світова І.М.):

4.1. Продовжувати організовувати роботу інтегрованих семінарів-практикумів з метою оволодіння різними формами методичної роботи, інноваційними технологіями та підвищення якості навчально-методичної діяльності вчителів світової літератури.

Потійно

4.2. Створити ресурсний центр на базі Бабанської ЗОШ І –ІІІ ступенів та забезпечити творче використання досвіду роботи (Подорожна Н.В.) щодо викладання світової літератури.

З 01.09.12

4.3. Проводити Інтернет – семінари та різні форми дистанційного навчання вчителів світової літератури.

З 01.09.12

4.4. Забезпечити безперервну освіту вчителів світової літератури в міжатестаційний період.

Постійно

5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника начальника відділу освіти райдержадміністрації Петриченка А.Ф. та завідуючу РМК Світову І.М.


Начальник відділу освіти О.А.Супрунець


Юрисконсульт відділу освіти А.І. ШевченкоСхожі:

Наказ №57 Про стан викладання та рівень навчальних досягнень учнів із світової літератури в загальноосвітніх навчальних закладах району iconНаказ №180 Про стан викладання та рівень навчальних досягнень учнів з української мови І літератури в загальноосвітніх навчальних закладах району
В навчально-виховних закладах району працює 38 вчителів української мови І літератури. Всі вони мають повну вищу освіту та працюють...
Наказ №57 Про стан викладання та рівень навчальних досягнень учнів із світової літератури в загальноосвітніх навчальних закладах району iconНаказ №85 Про якість надання освітніх послуг та рівень навчальних досягнень з природознавства
Протягом березня 2012 р у 18 навчальних закладах району вивчався стан викладання природознавства, дотримання державних вимог до змісту,...
Наказ №57 Про стан викладання та рівень навчальних досягнень учнів із світової літератури в загальноосвітніх навчальних закладах району iconДовідка про стан викладання біології та рівень навчальних досягнень учнів із предмету в зош №2, зош №5, зош №9, зош №10 Згідно плану роботи управління освіти І науки та
Волинської міської ради №126 з 12. 04. 10 р по 23. 04. 10 р. інформаційно-методичним центром вивчався стан викладання історії та...
Наказ №57 Про стан викладання та рівень навчальних досягнень учнів із світової літератури в загальноосвітніх навчальних закладах району iconНаказ №89/1 Про стан викладання світової літератури у загальноосвітніх навчальних закладах району
Білоколодязькій загальноосвітній школі, Вовчанському ліцеї №2, Вовчанській загальноосвітній школі – інтернаті №5, Шевченківській...
Наказ №57 Про стан викладання та рівень навчальних досягнень учнів із світової літератури в загальноосвітніх навчальних закладах району iconДовідка про стан викладання історії та рівень навчальних досягнень учнів із предмету в зош №3, сш №4, зош №6, зош №9 Згідно плану роботи управління освіти І науки та
Новоград-Волинської міської ради №126 з 12. 04. 10 р по 23. 04. 10 р. інформаційно-методичним центром вивчався стан викладання історії...
Наказ №57 Про стан викладання та рівень навчальних досягнень учнів із світової літератури в загальноосвітніх навчальних закладах району iconНаказ №346 Про стан викладання та рівень навчальних досягнень учнів загальноосвітніх навчальних закладів району з іноземних мов
Вивчалася робота вчителів різних кваліфікаційних категорій, перевірялися виконання навчальних програм, матеріальна база навчальних...
Наказ №57 Про стан викладання та рівень навчальних досягнень учнів із світової літератури в загальноосвітніх навчальних закладах району iconНаказ №105 Про стан викладання та рівень навчальних досягнень учнів з математики в 5-11 класах навчальних закладів Ставищенського району
Згідно з планом роботи відділу освіти Ставищенської райдержадміністрації та районного методичного кабінету в 2012-2013 н р проводилося...
Наказ №57 Про стан викладання та рівень навчальних досягнень учнів із світової літератури в загальноосвітніх навчальних закладах району iconНаказ № Про стан викладання та рівень навчальних досягнень учнів з фізичної культури
Моніторинг навчальних досягнень учнів за І семестр дозволяє стверджувати, що понад учнів 5-11 класів виявили достатній та високий...
Наказ №57 Про стан викладання та рівень навчальних досягнень учнів із світової літератури в загальноосвітніх навчальних закладах району iconПро вивчення стану викладання та рівня навчальних досягнень учнів з математики в знво, зош №3, колегіумі
О наказу управління освіти І науки Новоград-Волинської міської ради №354 від 04. 10. 2010р з 11 по 22 жовтня 2010 року інформаційно-методичним...
Наказ №57 Про стан викладання та рівень навчальних досягнень учнів із світової літератури в загальноосвітніх навчальних закладах району iconНаказ № Про стан викладання та рівень навчальних досягнень з економіки
Згідно річного плану роботи школи, плану внутрішкільного контролю за діяльністю вчителів та рівнем знань, умінь І навичок учнів адміністрацією...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©on2.docdat.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи