Наказ №148 Про підсумки вивчення предмета \"Захист Вітчизни\" в загальноосвітніх навчальних закладах району у 2010-2011 навчальному році icon

Наказ №148 Про підсумки вивчення предмета "Захист Вітчизни" в загальноосвітніх навчальних закладах району у 2010-2011 навчальному році
Скачати 82.42 Kb.
НазваНаказ №148 Про підсумки вивчення предмета "Захист Вітчизни" в загальноосвітніх навчальних закладах району у 2010-2011 навчальному році
Дата конвертації02.10.2012
Розмір82.42 Kb.
ТипНаказ
джерело

Краснокутська районна державна адміністрація

Харківської області
ВІДДІЛ ОСВІТИН А К А З


смт. Краснокутськ


від 24 червня 2011 року № 148


Про підсумки вивчення предмета "Захист Вітчизни"

в загальноосвітніх навчальних закладах району

у 2010-2011 навчальному році


Вивчення предмета "Захист Вітчизни" у 2010-2011 навчальному році проводилося згідно з наказом відділу освіти від 17.09.11 №155 "Про вивчення предмета „Захист Вітчизни" у загальноосвітніх навчальних закладах Краснокутського району у 2010-2011 навчальному році".

При підведенні підсумків вивчення предмету "Захист Вітчизни" було розглянуто: документацію шкіл, довідки навчальних закладів про стан викладання предмета „Захист Вітчизни", стан військово-патріотичного виховання, моніторинг якості знань учнів 10-11-х класів з предмета та довідку перевірки стану викладання предмета „Захист Вітчизни”, військово-патріотичного виховання та цивільного захисту в навчально-виховних закладах Краснокутського району обласної комплексної комісієї Комунального вищого навчального закладу «Харківська академія неперервної освіти».

Головна мета навчання предмету зорієнтована на розвиток особистості учнів, формування їх готовності до захисту Вітчизни та дій в умовах надзвичайних ситуацій.

Завданням курсу є:

 • підготовка молоді до захисту життя і здоров’я, забезпечення власної безпеки і безпеки людей у надзвичайних ситуаціях мирного і воєнного часу;

 • підготовка молоді до служби у Збройних Силах України, інших військових формуваннях, виконання військового обов’язку в запасі.

У 2010-2011 навчальному році вивчення предмета «Захист Вітчизни» було організовано в 13 загальноосвітніх навчальних закладах району за навчальною програмою „Захист Вітчизни» для 11-річної школи” (авт. Бахтін А.М. та інші, «Атол», 2005р.) - в 11 класах, та програми „Захист Вітчизни” для 11-річної школи” (авт. Мелецький В.М., Бахтін А.М., Добровольський В.В. та інші, «Ранок», 2010) - у 10 класах. Усі навчальні заклади мають підручники «Захист Вітчизни», літературу та плакати з курсу «Досліджуючи гуманітарне право». Бібліотека РМК отримує журнал «Основи Захисту Вітчизни».

Досить актуальним на сьогоднішній день у вивченні курсу «Захист Вітчизни» є інформування учнів із питань Євроінтеграції України та основ Міжнародного гуманітарного права, включення до уроків «Захист Вітчизни» розділів з міжнародного гуманітарного права захисту цивільного населення.

Обласною комплексною комісією в довідці перевірки стану викладання предмета „Захист Вітчизни”, військово-патріотичного виховання та цивільного захисту в навчально-виховних закладах району було відмічено:

 • підвищення науково-теоретичного та методичного рівня викладання предмета;

 • посилилась увага до виховної та розвивальної функції навчання, до пошуку його ефективних форм і методів, що сприяло підвищенню якості проведення інтегрованих уроків;

 • порівнюючи результати навчальних досягнень учнів за 2 останні роки, слід зазначити, що вони стабільно рівні, і в більшості учнів достатнього і високого рівня, хоч вчителі і мають ряд проблем у викладанні предмета через слабку обізнаність програмового матеріалу (молоді спеціалісти, спеціалісти за сумісництвом).

 • більшість загальноосвітніх навчальних закладів придбали плакати для кабінетів, які значно пожвавили і полегшили навчально-виховний процес.

Також в довідці було зазначено, що контроль за викладанням предмета «Захист Вітчизни» в навчальних закладах району в цілому здійснюється на достатньому рівні, що дозволяє організовано та якісно проводити навчальний процес за основними змістовими лініями відповідно до Державного стандарту, забезпечує формування їх готовності до захисту Вітчизни та дій в умовах надзвичайних ситуацій, підготовка молоді до служби у Збройних Силах України, відповідає вимогам «Положення про допризовну підготовку». Робота з викладання предмета спланована, наявні всі нормативні документи щодо її організації. Щороку питання про викладання предмета розглядаються на засіданнях педагогічних рад та нарадах при директорові у кожному загальноосвітньому закладі району. Краще ця робота організована в таких ЗНЗ району: Олексіївській ЗОШ І-ІІІ ст., Качалівській ЗОШ І-ІІІ ст. та Краснокутській гімназії.

Більшість недоліків, які були виявлені під час надання методичної допомоги, були усунені у ході перевірки. Однак, необхідно відмітити недоліки в плануванні та проведенні занять з предмета „Захист Вітчизни”. Так, в Костянтинівській ЗОШ І-ІІІ ст. були зауваження по веденню класних журналів та відпрацюванню наказів з організації викладання предмета та цивільної оборони навчального закладу.

Порівняно з підсумками попередньої перевірки (2007 рік) стан навчально-матеріальної бази дещо покращився. За цей час більшість навчальних закладів обладнали кабінети „Захисту Вітчизни” плакатами та наочністю. Слід відмітити Олексіївську ЗОШ І-ІІІ ст., в якій по-сучасному обладнаний кабінет та придбані 2 МГМ автомата. Але в деяких навчальних закладах відсутні куточки цивільного захисту встановленого зразка та куточки призовника.

Навчальні заклади району повністю укомплектовані викладачами предмета ,,Захист Вітчизни”, заняття проводяться у повному обсязі згідно з програмою.

Всього навчальних закладів

13
^

Всього викладачів предмету Захист Вітчизни


13

Із них мають:

 • вищу освіту

 • середню-спеціальну

 • офіцерів запасу

 • сержантів

 • солдат

 • у віці до 50 років

 • у віці більше 50 років

 • вища категорія

 • І категорія

 • ІІ категорія

 • спеціаліст

11

2


6

3

2


12

1

1

3

3


6


Педагогічний стаж:

- більш 25 років

- від 20 до 25 років

- від 15 до 20 років

- від 5 до 15 років

- менше 5 років


4

2

1

3

3


Методичний кабінет відділу освіти веде облік підвищення кваліфікації викладачів при КВНЗ „Харківська академія неперервної освіти”, здійснює методичне супроводження викладання предмета, забезпечує навчально-методичну підготовку викладачів предмета ”Захист Вітчизни“.

При районному методичному кабінеті діє районне методичне об'єднання вчителів предмета "Захист Вітчизни", керівником якого є Раїна Павло Миколайович. З учителями даного предмета, згідно з планом роботи РМО, систематично проводяться методичні заняття, засідання, відкриті уроки. Слід відзначити високий науковий та методичний рівень проведення відкритих уроків у вчителів Свистун Ю.М. (Олексіївська ЗОШ І-ІІІ ст.) та Раїна П.М. (Качалівська ЗОШ І-ІІІ ст.).

На жаль, через відсутність у деяких загальноосвітніх навчальних закладах (Любівська ЗОШ І-ІІІ ст., Слобідська ЗОШ І-ІІІ ст. та В’язівська ЗОШ І-ІІІ ст.) пневматичної зброї, недостатньо уваги приділяється практичним навичкам стрільби. Учні цих навчальних закладів не мають глибоких знань з вогневої підготовки.

Також в довідці перевірки було зазначено, що в навчальних закладах навчально-матеріальна база, в основному, відповідає вимогам і забезпечує виконання програми предмета «Захист Вітчизни».

В належному стані знаходиться навчально-матеріальна база в Краснокутській гімназії (директор Катренко П.І., викладач Усатий В.О.), Олексіївській ЗОШ І-ІІІ ст. (директор Гробова Н.В., викладач Свистун Ю.М.), Козіївській ЗОШ І-ІІІ ст. (директор Власенко О.П., викладач Торяник В.І.).

Однак, в районі в цілому не закінчена робота по покращенню навчально-матеріальної бази. На сьогоднішній день деякі ЗНЗ потребують дообладнання елементами смуги перешкод та потребують дообладнання навчальних кабінетів.

Якість опанування змісту предмета учнями 11 класу у 2010-2011 навчальному році:

Високий рівень - 75% випускників, достатній рівень – 25%. Та при перевірці не всі учні підтвердили свої знання та отримані оцінки по деяким темам, а саме:

 • статути Збройних Сил України;

 • стройова підготовка;

 • Основи цивільного захисту.

Також були зауваження по веденню класного журналу, в основному: по виставленню оцінок в період навчально-польових занять та по веденню журналу з техніки безпеки.

В освітніх установах здійснюються заходи, які спрямовані на формування у учнівської молоді поваги до Конституції України, символів держави. У кожному навчальному закладі створені куточки державної символіки, народознавчої та краєзнавчої роботи. Заходи проводяться державною мовою. В планах роботи усіх шкіл розроблені окремі розділи військово-патріотичної роботи з учнями; організовується проведення 2-денних навчально-польових занять (зборів). З метою ідейно-політичного, патріотичного та морального виховання учнів, оволодіння військово-прикладними видами спорту кожного року в районі проводяться змагання з прикладних навичок предмету „Захист Вітчизни” як складової дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри Українського козацтва „Сокіл” („Джура”). Переможцями цих змагань в цьому навчальному році стали юнаки Мурафської ЗОШ І-ІІІ ст., ІІ місце посіли учні Козіївської ЗОШ І-ІІІ ст. та ІІІ місце вибороли юнаки Олексіївської ЗОШ І-ІІІ ст. На базі Костянтинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів вже традиційно був проведений районний фізкультурно-оздоровчий патріотичний фестиваль школярів „Нащадки козацької слави”. ІІІ місце на Фестивалі посіла команда Дублянської ЗОШ І-ІІІ ст., ІІ місце команда Костянтинівської ЗОШ І-ІІІ ст., а переможцями стали учні Мурафської ЗОШ І-ІІІ ст., які, захищаючи честь району на обласному етапі, зайняли І місце в обласному Фестивалі „Нащадки козацької слави”. Також традиційно всі ЗНЗ І-ІІІ ступенів беруть участь в районному конкурсі пісні і строю, який в цьому році був присвячений 66-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні та проводять в закладах військово-спортивне свято, присвячене закінченню навчального року з предмета „Захист Вітчизни”. На базі Пархомівської ЗОШ І-ІІІ ступенів 18 травня 2011 року відбувся методичний семінар викладачів предмету „Захист Вітчизни”. Для військових керівників закладів учнями 10-11 класів та викладачем Лісняком Сергієм Дмитровичем, було добре організоване та проведене військово-спортивне свято, присвячене закінченню навчального року.

Враховуючи вищезазначене,

наказую:

1. Керівнику РМО Раїні П.М. та методисту з навчальних дисциплін районного методичного кабінету відділу освіти Лисенку С.О.:

1.1. На засіданнях районного методичного об'єднання довести до відома вчителів даний наказ.

1.2. Продовжувати проводити щомісячні навчально-практичні семінари з тем, що викликають труднощі у вивченні предмета.

1.3. Узагальнити та розповсюдити досвід роботи викладача предмета «Захист Вітчизни» Свистун Ю.М. (Олексіївська ЗОШ І-ІІІ ст.).

2. Керівникам загальноосвітніх навчальних закладів та викладачам предмета ,,Захист Вітчизни:

2.1. Переглянути стан музейної роботи в закладах та привести існуючі музеї та «Куточки бойової слави“ до належного стану до 01.09.11

2.2. Привести кабінети, куточки цивільного захисту, смуги перешкод (елементи) у відповідність до сучасних вимог. У всіх школах створити “Куточки допризовника”

до 01.09.11

2.3. Усунути всі недоліки, виявлені під час надання методичної допомоги з боку Головного управління освіти і науки. Забезпечити створення навчально-матеріальної бази відповідно до вимог викладання предмета “Захист Вітчизни”

до 01.09.11

3. Контроль за виконанням наказу покласти на завідуючу районним методичним кабінетом відділу освіти Алексєєвець Л.Л.


Начальник О.Г. Медяник


Лисенко С.О.

З наказом ознайомлені:

________ Лисенко С.О., ______ Раїна П.М., __________ Алексєєвець Л.Л.


Схожі:

Наказ №148 Про підсумки вивчення предмета \"Захист Вітчизни\" в загальноосвітніх навчальних закладах району у 2010-2011 навчальному році iconНаказ №161 Про підсумки вивчення стану викладання предмета "Захист Вітчизни" в загальноосвітніх навчальних закладах району у 2011/2012 навчальному році
Вивчення стану викладання предмета "Захист Вітчизни" у 2011/2012 навчальному році проводилося згідно з наказом відділу освіти від...
Наказ №148 Про підсумки вивчення предмета \"Захист Вітчизни\" в загальноосвітніх навчальних закладах району у 2010-2011 навчальному році iconНаказ №176 Про вивчення предмета «Захист Вітчизни» у загальноосвітніх навчальних закладах Краснокутського району у 2012/2013 навчальному році
Головного управління освіти І науки від 26. 06. 2012 №345 „Про вивчення предмета „Захист Вітчизни” у 2012/2013 навчальному році”,...
Наказ №148 Про підсумки вивчення предмета \"Захист Вітчизни\" в загальноосвітніх навчальних закладах району у 2010-2011 навчальному році iconНаказ №68 / 305 Про вивчення предмета «Захист Вітчизни» у 2012-2013 навчальному році у загальноосвітніх навчальних закладах району
Закону України, «Про військовий обов’язок І військову службу», програми предмета «Захист Вітчизни», з метою вивчення стану підготовки...
Наказ №148 Про підсумки вивчення предмета \"Захист Вітчизни\" в загальноосвітніх навчальних закладах району у 2010-2011 навчальному році iconНаказ № Про вивчення предмета «Захист Вітчизни» у 2011-2012 навчальному році
Коломацької райдержадміністрації від 15. 08. 2011 року «Про вивчення предмета «Захист Вітчизни» у 2011-2012 навчальному році», з...
Наказ №148 Про підсумки вивчення предмета \"Захист Вітчизни\" в загальноосвітніх навчальних закладах району у 2010-2011 навчальному році iconНаказ №223 Про підсумки вивчення предмета «Захист Вітчизни» у загальноосвітніх навчальних закладах Ізюмського району в 2011-2012 навчальному році
Типових навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів ІІІ ступеню, затверджених наказом мон україни від 27. 08. 2010 №834...
Наказ №148 Про підсумки вивчення предмета \"Захист Вітчизни\" в загальноосвітніх навчальних закладах району у 2010-2011 навчальному році iconНаказ №350 Про організацію вивчення курсу «Захист Вітчизни» з юнаками 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів міста в 2012/2013 навчальному році
«Про вивчення предмета «Про вивчення предмета «Захист Вітчизни» у 2012/2013 навчальному році» та з метою подальшого підвищення якості...
Наказ №148 Про підсумки вивчення предмета \"Захист Вітчизни\" в загальноосвітніх навчальних закладах району у 2010-2011 навчальному році iconНаказ №49 Про вивчення стану викладання предмета «Захист Вітчизни» у 2012-2013 н р
Згідно з п. 3 плану роботи відділу освіти районної державної адміністрації на 2013 рік, з метою здійснення контролю за станом викладання...
Наказ №148 Про підсумки вивчення предмета \"Захист Вітчизни\" в загальноосвітніх навчальних закладах району у 2010-2011 навчальному році iconНаказ №30 Про проведення навчально-польових зборів з предмета «Захист Вітчизни» у 2011/2012 навчальному році
На виконання регіональної програми «Захист Вітчизни», з метою практичного закріплення рівня знань та вдосконалення вмінь та навичок...
Наказ №148 Про підсумки вивчення предмета \"Захист Вітчизни\" в загальноосвітніх навчальних закладах району у 2010-2011 навчальному році iconМетодичні рекомендації щодо вивчення шкільних дисциплін у основній та старшій школі у 2011/12 навчальному році Захист Вітчизни
Головною метою вивчення навчального предмета «Захист Вітчизни» є розвиток особистості учнів, формування їх готовності до захисту...
Наказ №148 Про підсумки вивчення предмета \"Захист Вітчизни\" в загальноосвітніх навчальних закладах району у 2010-2011 навчальному році iconРозпорядження 2013 року м. Марганець № Про підсумки допризовної підготовки у 2012-2013 навчальному році та завдання на 2013 2014 навчальний рік
Збройних Силах України у загальноосвітніх навчальних закладах передбачено вивчення навчального предмету «Захист Вітчизни» та було...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©on2.docdat.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи