Урок з використанням інтерактивних технологій. Тема. Узагальнюючий урок по темі «Звичайні дроби»
Урок з використанням інтерактивних технологій. Тема. Узагальнюючий урок по темі «Звичайні дроби» icon

Урок з використанням інтерактивних технологій. Тема. Узагальнюючий урок по темі «Звичайні дроби»




Скачати 34.46 Kb.
НазваУрок з використанням інтерактивних технологій. Тема. Узагальнюючий урок по темі «Звичайні дроби»
Дата конвертації24.09.2012
Розмір34.46 Kb.
ТипУрок
джерело

Урок з використанням інтерактивних технологій.

Тема. Узагальнюючий урок по темі «Звичайні дроби»

Мета: узагальнити й систематизу­вати знання про звичайні дроби; формувати вміння застосовувати отримані знання під час розв'язування практичних задач; розвивати аналітикосинтетичні здібності, кругозір учнів; вихову­вати культуру спілкування.

Тип уроку: застосування вмінь і навичок.


ХІД УРОКУ


I. Перевірка домашнього завдання.

Перевіряють консультанти, повідомляють результати.


^ II. Узагальнення і систематизація знань

Повідомляється тема й очікувані результати уроку.


- Після уроку ви зможете: пояснити місце звичайних дробів серед чисел; застосовувати знання про звичайні дроби під час розв'язування задач практичного змісту; розширити свій кругозір.


- Сьогодні ми підбиваємо підсумки вивченої теми «Звичайні дроби».

- Які цифри ви знаєте?

- Які числа вам відомі?

- Наведіть приклади цілих чисел, десяткових дробів, звичайних дробів.

- Чи зустрічались ви з такими числами в життєвих ситуаціях? Де?

- Згадаємо правила дій зі звичайними дробами (на дошці записуються приклади на різні дії з дробами, проводиться аналіз розв'язань).

- Отже, ми бачимо, що серед різноманіття чисел не можна обійтися без звичайних дробів, вони за­ймають своє визначене місце.

Сьогодні на уроці ми познайоми­мося глибше із застосуванням звичайних дробів.


Клас поділяється на групи по 4 учні (спікер, секретар, спостерігач за часом, доповідач).

^ Робота в малих групах.

Завдання: за 10 хвилин скласти й розв'язати задачі, використовуючи пропоновані дані.


Рекомендації:

  1. Уважно ознайомитися зі змістом матеріалу.

  2. Вибрати необхідні дані.

  3. Скласти задачу.

  4. Розв'язати задачу.


- По закінченні роботи представник групи зачитує задачі й роз­в'язує їх біля дошки. Учні запису­ють розв'язання в зошит.

Оцінки отримує кожна група після обговорення учнями якості й складності задач. Кожен учень групи оцінюється залежно від участі у процесі роботи.


III. Домашнє завдання

Скласти задачу практичного змісту на дії зі звичайними дробами.


IV. Підсумок уроку
"Мікрофон»

  • Чи потрібна математика в житті?

  • Де її застосовують?

  • Що таке звичайні дроби?

  • Чому необхідно вивчати дії зі звичайними дробами?

  • Чи потрібно цю тему включати до шкільної програми?


V. Рефлексія (осмислення результатів уроку)

- Що ми робили на уроці?

- Чому ми цим займалися?

- Чи вдалося нам досягти мети уроку?

- Що сподобалося і що не сподобалося на уроці?


1 група « Щоденне життя»



1. Для приготування абрикосо­вого зефіру необхідно:

абрикоси — 1/2 кг,

яйця – 1/5 кг,

цукор – 3/10 кг,

желатин – 1/100 кг.


2. Каша пшенична:

крупа – 2/5 кг,

вода — 18/25 кг.



3. Соя містить:

2/5 частини білків,

1/3 частини крохмалю,

1/5 частини жирів.




2 група « Фізика»


1. Швидкість звуку в повітрі . 0°С-331 ½ м/с,

18°С – 342 2/5 м/с,

100°С-387 1/10 м/с.


2. Швидкість звуку у воді:
0°С- 1403 м/с,

20°С - 1483 м/с,

100°С - 1543 м/с.

3. Власна швидкість катера
16 ½ км/год.

Швидкість течії річки 5 1/5 км/год.



3 група «Людина»


1.Кров складає 1/13 маси тіла лю­дини, ½ всієї крові у кровоносних судинах, 1/5 – у печінці, 4/25 селезінці, 1/10 у підшкірних судинах.


2.За одне скорочення серця викидається 3/50 л крові, за 1 хв—3 3/5 - л.


3.Маса води, що випаровується з поверхні шкіри та легенів, -

4/5 - 2кг на добу.




4 група « Природа»


1.Частота коливань крил у комах і птахів під час польоту:

лелека — 2 помахи в с.,

колібрі — 35-50 1/с,

комар - 300-600 1/с,

горобець — 13 1/с.


Швидкість:

гепард — 112 км/год,

заєць — 60 км/год,

метелик-капустянка — 8 1/3 км/год,

черепаха – 1/5 – 1/5 км/год,

слимак – 1/200 км/год

3.Тривалість життя:

сосни — 45 років,

верби — 60 років.




Схожі:

Урок з використанням інтерактивних технологій. Тема. Узагальнюючий урок по темі «Звичайні дроби» icon«Розв'язування вправ»
Сьогодні у нас буде незвичайний урок, а урок- подорож до країни «Звичайні дроби»
Урок з використанням інтерактивних технологій. Тема. Узагальнюючий урок по темі «Звичайні дроби» iconУрок по темі «Десяток» Тема. Підсумковий урок по темі «Перший десяток»
Нестандартні уроки в початкових класах руйнують штампи в організації навчально-виховного процесу школярів, спрямовуючи їх в русло...
Урок з використанням інтерактивних технологій. Тема. Узагальнюючий урок по темі «Звичайні дроби» iconУрок № Дата Звичайні дроби урок №71
Мета: встановити правила додавання і віднімання дробів з однакови­ми знаменниками; формувати вміння застосувати правила додавання...
Урок з використанням інтерактивних технологій. Тема. Узагальнюючий урок по темі «Звичайні дроби» iconУрок математики з елементами краєзнавства(історії рідного міста) для 5 класу з використанням інтерактивних технологій
Основна дидактична мета систематизація та закріплення знань, умінь і навичок учнів з даної теми по виконанню дій з натуральними числами...
Урок з використанням інтерактивних технологій. Тема. Узагальнюючий урок по темі «Звичайні дроби» iconТема: Узагальнення вивченого з теми «Звичайні дроби» Мета
...
Урок з використанням інтерактивних технологій. Тема. Узагальнюючий урок по темі «Звичайні дроби» iconПрудникова Ніна Василівна Інтерактивні технології на урок
Розвиток творчих здібностей з використанням інтерактивних та пошукових методів навчання
Урок з використанням інтерактивних технологій. Тема. Узагальнюючий урок по темі «Звичайні дроби» iconАндрієць Марина Миколаївна, учитель математики Досвід роботи вчителя математики та інформатики Андрієць Марини Миколаївни з теми Використання інтерактивних технологій на урок
Використання інтерактивних технологій на уроках математики та інформатики як шлях до формування творчої особистості учня
Урок з використанням інтерактивних технологій. Тема. Узагальнюючий урок по темі «Звичайні дроби» iconТема. Хто такі комахи. Комахи та їх різноманіття. Значення комах
Цикл уроків з природознавства для 1 класу з використанням інтерактивних технологій навчання
Урок з використанням інтерактивних технологій. Тема. Узагальнюючий урок по темі «Звичайні дроби» iconУрок з використанням інформаційних технологій з алгебри в 9 класі. Діти з задоволенням готували домашнє завдання в вигляді презентацій, працювали з тестовими завданнями за комп’ютером
Тема уроку: «Узагальнення та систематизація знань з теми «Арифметична та геометрична прогресії»»
Урок з використанням інтерактивних технологій. Тема. Узагальнюючий урок по темі «Звичайні дроби» iconУрок з використанням ікт
Наш урок буде незвичайним. Ми знаходимося у комп'ютерному класі, який перетворимо у космічний корабель. І на мить станемо «інопланетянами»....
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©on2.docdat.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи