Техніка безпеки в кабінеті (лабораторії) фізики при роботі зі склом icon

Техніка безпеки в кабінеті (лабораторії) фізики при роботі зі склом
Скачати 40.57 Kb.
НазваТехніка безпеки в кабінеті (лабораторії) фізики при роботі зі склом
Дата конвертації04.10.2012
Розмір40.57 Kb.
ТипДокументи
джерело


“ЗАТВЕРДЖУЮ”

Директор Середино – Будської

загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1


___________О.І. Коваленко


Техніка безпеки в кабінеті (лабораторії) фізики при роботі зі склом

 

1. Загальні положення

  1. Інструкція розроблена відповідно до Правил безпеки під час проведення навчально-виховного процесу в кабінетах (лабораторіях) фізики загальноосвітніх навчальних закладів, затверджених наказом ДНАОП №222 від 16.11.98 р. Вимоги зазначеної інструкції є обов'язковими для виконання всіма, хто працює в кабінеті фізики.

  2. До практичних занять з фізики допускаються учні, які пройшли медичний огляд і добре засвоїли правила техніки безпеки.

 

^ 2. Вимоги безпеки перед початком роботи

  1. Перед тим, як розпочати виконувати роботу, розберіться з її описом, з’ясуйте хід її виконання. Чітко визначте порядок і правила безпечного проведення лабораторної роботи.

  2. Перевірте, чи немає розбитого або з тріщинами скляного посуду, користуватись яким при проведені практичних і лабораторних робіт категорично забороняється.

  3. Перевірте наявність чохлів або екранів з органічного скла для скляного посуду, який перебуватиме під підвищеним або пониженим тиском, а також захисних окулярів або маски.

  4. Кінці скляних трубок і паличок, що застосовують для перемішування розчинів та з іншою метою, повинні бути оплавлені.

  5. Не можна, без дозволу вчителя, переставляти з одного столу на інший обладнання. Починайте виконувати завдання тільки з дозволу вчителя.

 

^ 3. Вимоги безпеки під час виконання роботи

  1. Під час складання скляних приладів не застосовуйте підвищені зусилля. При з’єднанні окремих частин зі скла необхідно захищати руки тканиною. Щоб полегшити складання приладів, кінці скляних трубочок змочують водою, змащують вазеліном або гліцерином.

  2. Якщо хімічні реактиви зберігаються в ампулах, необхідно обережно зробити надріз, відламати шийку ампули, тримаючи ампулу над лотком або іншою посудиною. Потім обережно пересипати або перелити вміст ампули в заздалегідь заготовлену склянку.

  3. Для змішування або розбавлення речовин, що супроводжується виділенням тепла, а також для нагрівання хімічних речовин слід використовувати фарфоровий або тонкостінний скляний посуд.

  4. Пробірки, круглодонні колби, фарфорові чашки можна нагрівати на відкритому вогні, плоскодонні колби і склянки слід нагрівати лише на металевому розсікачі полум’я.

  5. Посудину з гарячою рідиною не можна закривати притертою пробкою доти, доки вона не охолоне.

  6. Щоб відкрити пробку в посудині, яку заїло, необхідно спочатку обережно постукати по периметру пробки знизу догори дерев’яним молоточком або брусочком. Якщо це не допомагає, потрібно обережно підігріти шийку посудини так, щоб нагрілася вся пробірка. Нагрівати можна рушником, змоченим гарячою водою, обгорнувши ним шийку посудини, або над полум’ям спиртового пальника, обертаючи посудину навколо осі, не доторкаючись до полум’я. Не можна нагрівати посудину над відкритим полум’ям спиртового пальника, якщо в посудині містяться легкозаймисті, вибухонебезпечні або отруйні речовини.

  7. Великі хімічні стакани слід піднімати двома руками так, щоб відігнуті краї (бортики) спиралися на вказівний та великий пальці.

  8. Тонкостінну посудину під час закривання гумовою пробкою (наприклад, при влаштуванні промивалки) тримають за верхню частину шийки, пробку злегка повертають, руки при цьому захищають рушником або куском тканини.

  9. Нагріваючи рідину в пробірці або колбі, необхідно закріплювати їх так, щоб отвір пробірки або шийка колби були спрямовані в напрямі від себе і сусідів по роботі, при цьому посуд наповнюють рідиною не більше ніж на третину об’єму. Протягом усього процесу нагрівання не дозволяється нахилятися над посудиною і заглядати в неї.

  10. При нагріванні хімічних речовин у пробірці або колбі не дозволяється тримати її руками, треба закріплювати в тримачі для пробірок або лапці штатива (затискач повинен бути біля отвору пробірки).

  11. Установку або окремі її частини, що перебувають під вакуумом або підвищеним тиском, захистіть дротяним екраном (сіткою, чохлом); під час роботи користуйтеся захисними окулярами.

 

^ 4. Вимоги безпеки після закінчення роботи

  1. По закінченню роботи розберіть установку, поставте прилади на середину стола, приберіть предмети одноразового використання.

  2. Прибирання робочих місць після закінчення практичних занять виконуйте за вказівкою вчителя або лаборанта.

  3. Під час миття скляного посуду пам’ятайте, що скло крихке, легко ламається і тріскається від ударів, різкої зміни температури. Для миття посуду щітками дно посудини спрямовуйте тільки від себе або вниз.

  4. Виходьте з кабінету після дзвоника з дозволу вчителя спокійно, не штовхаючись.

 

5. Вимоги безпеки в екстремальних ситуаціях

  1. Осколки скла не змахуйте руками. Для цього використовують щіточку та совок.

  2. У разі травмування, поранення або при недомаганнях повідомте вчителя.

  3. У разі нещасного випадку надайте першу долікарняну допомогу потерпілому. Викличте лікаря.


Інструкцію розробив

зав. кабінетом фізики: Пономаренко Р.А.


УЗГОДЖЕНО:

Відповідальний за охорону праці в школі:
Схожі:

Техніка безпеки в кабінеті (лабораторії) фізики при роботі зі склом iconТехніка безпеки в кабінеті (лабораторії) фізики при роботі з електричними приладами
Озроблена відповідно до Правил безпеки під час проведення навчально-виховного процесу в кабінетах (лабораторіях) фізики загальноосвітніх...
Техніка безпеки в кабінеті (лабораторії) фізики при роботі зі склом iconТехніка безпеки при роботі з нагрівальними приладами з фізики
Кожний демонстраційний дослід І лабораторне заняття повинне бути ретельно підготовлене й продумане у плані заходів безпе­ки, а при...
Техніка безпеки в кабінеті (лабораторії) фізики при роботі зі склом iconПожежна безпека в кабінеті (лабораторії) фізики
Кожен працівник зобов'язаний знати І точно виконувати правила пожежної безпеки, а при виникненні пожежі вжити всіх залежних від нього...
Техніка безпеки в кабінеті (лабораторії) фізики при роботі зі склом iconТехніка безпеки при роботі з пк забороняеться

Техніка безпеки в кабінеті (лабораторії) фізики при роботі зі склом iconІнструкція з протипожежної безпеки в кабінеті Про заходи пожежної безпеки і підтриманню протипожежного режиму в кабінеті фізики
Керівник служби Директор Богодарівської охорони праці загальноосвітньої школи
Техніка безпеки в кабінеті (лабораторії) фізики при роботі зі склом iconТехніка безпеки під час екскурсій на уроках фізики
Як об'єкт екскурсії вибираються цехи, ділянки, установки, що за­безпечують повну безпеку при проведенні екскурсії
Техніка безпеки в кабінеті (лабораторії) фізики при роботі зі склом iconІнструкція № з охорони праці під час проведення навчальних занять у кабінеті біології
Під час роботи в кабінеті біології будьте обережними, дотримуйтесь порядку й чистоти на робочому місці, виконуйте правила безпеки....
Техніка безпеки в кабінеті (лабораторії) фізики при роботі зі склом iconУрок за І семестр. 1 год
Техніка безпеки при роботі з комп’ютером і правила поведінки в комп’ютерному класі. Перегляд комп’ютерного мультфільму. 1 год
Техніка безпеки в кабінеті (лабораторії) фізики при роботі зі склом iconПоложення про організацію роботи з охорони праці), комісія приймає навчальний заклад до нового навчального року, у тому числі й кабінети (лабораторії) фізики та хімії (далі кабінети фізики та хімії)
Ці Правила встановлюють вимоги безпеки під час проведення занять у кабінетах (лабораторіях) фізики та хімії загальноосвітніх навчальних...
Техніка безпеки в кабінеті (лабораторії) фізики при роботі зі склом iconТема уроку
Наукові методи вивчення природи. Фізичні величина. Лабораторна робота №1 «Правила безпеки під час роботи в кабінеті фізики»
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©on2.docdat.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи