План-конспект уроку тема. У царстві рослин icon

План-конспект уроку тема. У царстві рослин




Скачати 84,83 Kb.
НазваПлан-конспект уроку тема. У царстві рослин
Дата конвертації05.10.2012
Розмір84,83 Kb.
ТипПлан-конспект
джерело



Я і Україна

2 клас


ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ

ТЕМА. У царстві рослин.


Підготувала:
Андреішина Марина Георгіївна
вчитель початкових класів
Ольгинської ЗОШ


І-ІІІ ступенів
Волноваського району
Донецької області



2011- 2012 н. р.


Тема. У царстві рослин. Для чого цвітуть дерева та інші рослини.


Мета. Сформувати в учнів уявлення про різноманітність рослинного світу, вчити розподіляти рослини на три групи: дерева, кущі, трави; вчити визначати плоди дерев; розкрити цінності рослин для людини; навчити розпізнавати рослини, порівнювати, робити висновки, розвивати спостережливість, увагу; виховувати бережливе ставлення до природи, любов до рідного краю; почуття прекрасного в природі, бажання охороняти і примножувати її красу.


Обладнання. Плакат „Царство рослин”, гербарій, силуетні малюнки казкових героїв Білочки і Зайчика, плоди різних рослин, ілюстрації, роздавальні картки, силуетні малюнки рослин на липкій стрічці, полотно у рамці, магнітофонні записи, проектувальні слайди.


^ План та хід уроку.


  1. Організаційний момент.


На дошці написаний девіз уроку: Не просто слухати, а чути, Не просто дивитись, а бачити, Не просто відповідати, а міркувати, Дружно й плідно працювати.

Діти, прочитайте наш девіз, потисніть одне одному руки і приготуйтеся до активної співпраці.


  1. ^ Хвилинка спостережень.


Подивіться у віконечко і заберіть все зайве, що не відповідає сьогоднішньому дню:


Вітер хмарно похмуро дощ сніг


Іній холодно тепло ясно град


III. Актуалізація опорних знань.

  1. Фронтальне опитування.

- Пригадайте і скажіть, що таке природа?

- На які дві групи вона поділяється?

^ 2. Робота з сигнальними картками.

Що є живою, а що неживою природою: вітер, лелека, сніг, каштан, злива, кінь, туман, опеньки.

- Який зв’язок між живою і неживою природою?


^ IV. Повідомлення теми і мети уроку.

- Сьогодні ми продовжимо вивчати рослини. Будемо вчитись їх розрізняти за певними ознаками. (Стук у двері).

- Хто це до нас завітав?

Прийшов листоноша і приніс нам телеграму від Цариці рослин. Послухайте, діти.


ТЕЛЕГРАМА

Любі діти! Запрошую вас у цікаву мандрівку до мого царства. Вам допоможуть мої друзі, лісові жителі. А які, - ви дізнаєтесь, коли відгадаєте мої загадки. За правильні відповіді на уроці ви будете отримувати квіточку для власного букету. Тож увага:

  1. Червонясту шубку має,

по гілках вона стрибає.

Хоч мала сама на зріст,

та великий має хвіст,

як намисто оченята.

Хто це? Спробуй відгадати. (Білка).


  1. Звірок маленький,

взимку біленький,

влітку сіренький,

по полях стрибає,

в кущах спочиває.

Хто це? (Зайчик)

Чекаю.

Цариця рослин

^ V. Вивчення нового матеріалу.

- Чи згодні ви вирушити негайно у чарівну подорож?

(На дошці – плакат „У царстві рослин”.

Звучить магнітофонний запис „Звуки лісу”).

- Ось чарівне царство. Рослини оточують нас у житті й одночасно живуть своїм життям. Які рослини зустрічають нас першими, дізнаєтесь, коли відгадаєте загадки.
1^ . Відгадування загадок. (Демонстрація малюнків-відгадо)

Діти, відгадайте загадки, які підготували мої помічники:

Стрімко вибігли на гору

Дві подружки білокорі.

Дощик їм полоще кіски

Цих подружок звуть ... (Берізки)


Навесні цвітуть, мов свічі,

Заглядають сонцю в вічі,

А під осінь ті свічки

Вдягнуть з голок кожушки. (Каштан)


- Як можна назвати слова-відгадки одним словом? Які ще дерева ви знаєте?


За хатиною в садку

У зеленому віночку

У червоному намисті

Дівчинонька чепуриться. (Калина)


Мов їжак колючий

Солодкий та пахучий

Ягідку зірвеш – руку обдереш. (Аґрус)


- Як можна назвати слова-відгадки одним словом? Які ще кущі ви знаєте?


Не вогонь, а пече. (Кропива)


Запалили в чистім полі

Квіти гарні всі червоні

Та палає влітку так

Польовий, червоний .... (мак)


- Як можна назвати слова-відгадки одним словом? Які ще трави ви знаєте?


2.Гра «Дерева,кущі,трави.» Вчитель називає дерево-учні встають, піднявши руки; називає кущ - руки в сторони; траву – присідають.



Ялина, бузок, фіалка, горобина, порічки, конвалії, бузина, айстра, явір, подорожник.


- Знову з нами Білочка і Зайченя.

- А знаєте, чому саме вони нам допомагають?

- Як ви думаєте, хто з цих звірят може розповісти про дерева?

- А про кущі? Чому? (Тому що білочка живе на деревах, а зайчик в кущах).

Білочка вас запитує: -А чи знаєте чим відрізняються і чим схожі рослини?

Щоб правильно відповісти на її запитання попрацюємо за підручником.


^ 3. Робота з підручником (с. 28-29)

— Яку будову має кожна рослина? (Корінь, стебло, квітка, плоди з насінням)

— Які спільні ознаки мають дерева і кущі? (Корінь,квітка, плоди з насінням)

— Скільки стовбурів має дерево? ( Один стовбур)

— А кущ?( Кілька низьких міцних стебел)

— Чи мають стовбур трав'янисті рослини? (Трав'янисті рослини стовбура не
4^ . Продовження роботи з підручником (с. 30-31)


- З чого утворюються плоди?

- Як розвивається яблунька?


5. Розповідь вчителя.

- Кожна рослина має свої плоди. У плодах дозріває насіння, яке захищене від пошкодження

- А що це знайшла білочка? (Шишку)

Плід якого дерева – шишка?

А для чого білочці шишка? (Розгризає, та їсть насіння)

Для поширення насіння рослини мають різні пристосування: насінина клена – крильця, лопуха – гачечки, кульбаби – парашутики. Одні насінини розносяться вітром, а інші прикріплюються гачечками до тварин і таким чином розповсюджуються.


6. Розповідь вчителя з елементами бесіди

- Де ростуть рослини? Рослини поширені по всій земній кулі. На величезних просторах вони утворюють ліси, степи, луки. Населяють вони і водойми, ростуть навіть на скелях і в сипучих пісках. Де б вони не росли, їм завжди потрібне сонячне світло і тепло, повітря, вода і ґрунт. Рослини збагачують повітря киснем, який потрібен для дихання людям і тваринам, роблять його чистішим і свіжішим. Тому рослини називають зеленими легенями Землі. Завдяки повітрю ми живемо і повинні дбати про його чистоту. Адже забруднене повітря — велика загроза для всього живого. Потрібно більше насаджувати різноманітних рослин: дерев, кущів, квітів. — То як називають рослин? (Зеленими легенями Землі) Чому?



  • Рослини розподіляють на культурні (рослини, які вирощують люди на городах, полях, в садах) та дикорослі (їх ніхто не садив, не доглядав за ними, вони ростуть самі.)

• Чи культурні ці рослини:

Помідор, гарбуз, малина,

Морква, жито, огірки,

Мак, кульбаба, буряки?

(Кульбаба — дикоросла рослина, а мак і малина бувають і культурними, й дикорослими.)

• Чи культурні ці рослини:

Кабачки, кавун і дині,

Абрикос і полуниці,

Подорожник і пшениця?

(Помилково потрапив до переліку культурних рослин подорожник.)

5. Фізкультхвилинка.

Трава низенька, низенька,

Дерева високі, високі.

Вітер дерева колише, гойдає,

То вправо, то вліво нахиляє,

То вперед, то назад.

То вниз пригинає.

Птахи летять, відлітають,

А діти за парти сідають.


4.Бесіда „Роль рослин у житті людини”

- Рослини є головною їжею, ліками, кормом для тварин, сировиною для промисловості, будівельним матеріалом. Діти, нині багато видів рослин зникли або зникають (їх знищили). Багато з них занесено до Червоної книги – це перелік рослин і тварин, яким загрожує повне зникнення на Землі. Цю книгу порівнюють із червоним знаком світлофора – сигналом, що сповіщає про загрозу і вимагає бути уважним та обережним.


Робота з ілюстраціями, малюнками рослин, що занесені до Червоної книги: підсніжник, журавлина, півонія тонколиста, ковила пухнаста тощо.


- Зриваючи лісові та польові квіти, ми завдаємо непоправної шкоди рослинному світу свого краю.

- Де б ви не були, ви повинні завжди пам’ятати, що не можна топтати траву, ламати дерева, зривати квіти.


^ VI. Узагальнення та систематизація знань.


1. Гра „Розрізни рослину за плодами

- Діти, постривайте, мені Білочка щось хоче сказати. Вона для нас підготувала цікаве завдання.

Білочка назбирала у кошик плодів різних рослин і хоче вас перевірити, як ви вмієте розрізняти рослини за плодами.

(Вчитель показує плід, діти називають рослину і групу, до якої ця рослина належить).

- Ну, молодці, впорались із завданням Білочки.


2. Хвилинка – цікавинка. Робота „Довідкового бюро”

Чи знаєте ви:

1).Як рослини передбачають погоду?

2). Які дерева (кущі) є символами України? (Верба, калина)

3). Яке дерево і кущ найчастіше вживав в своїх творах Шевченко? (Калина)

4). З якими деревами і кущами порівнюють гарних дівчат? Струнких дівчат? (Тополя, калина)

5). З яким деревом порівнюють сильних козаків? хлопців? (Дуб)

6). Які місяці мають назву, що походить від назви дерева? (Липень, березень, вересень).

7).Назвіть лікарські рослини. (Подорожник, липа, спориш, чистотіл звичайний…)


3. Робота в групах.

Кожна група отримала від Зайчика квіточки з назвами рослин. Розподілити рослини у три групи: дерева, кущі, трави.

1 група – підкреслити назви дерев

2 група – назви трав

3 група – назви кущів.

На квітці: липа, ліщина, огірок, смородина, дуб, ромашка, кульбаба, яблуня, аґрус.


VII. Підсумок уроку.

1. Хвилинка поезії. Демонстрація слайдів.

^ ВМІЙТЕ ПРИРОДУ ЛЮБИТИ

Вам у походи ходити

І мандрувать, любі діти,

Вмійте ж природу любити,

Кожній стеблинці радіти.

В полі, у лісі, над яром —

Квіти, дерева і трави...

Цвіту не вирви задаром,

Гілки не втни для забави.

Оберігайте ж повсюди

Шлях і стежиночку в гаї —

Все те окрасою буде

Нашого рідного краю.

П. Ситниченко


- Чого вчить нас цей вірш?


2. Творче зображення квітучої лісової галявини засобами особистого фантазійного перевтілення.


- А зараз, на згадку про нашу мандрівку, давайте всі разом створимо картину, яка завжди буде нам нагадувати про красу й неповторність царства рослин.

(Звучить музика „Вальс квітів”).

На дошці прикріплене полотно у яскравій рамці. Учні вибирають заготовлені силуетні малюнки квітів, кущів, травички (з липкою стрічкою) і приклеюють, створюють картину „Квітуча лісова галявина”

У роботі беруть участь усі діти.

- Яка чудова вийшла картина! Вона символізує вашу любов і шану до рідної природи, до чарівного світу рослин!

VIII. Домашнє завдання

  1. Намалювати в зошиті на с.7 свою улюблену рослину.

  2. Підготувати рецепт трав’яного лікарського чаю (з допомогою батьків).


- Давайте подякуємо цариці рослин та її помічникам за чудову подорож.



Схожі:

План-конспект уроку тема. У царстві рослин iconТема: у царстві рослин
Обладнання: підручник «Я і Україна. 2 клас», зошит з друкованою основою, загадки про неживу природу, про рослини, кросворд «Рослини»,...
План-конспект уроку тема. У царстві рослин iconКонспект уроку 5 клас Вчитель: Баглай Ю. А. Конспект уроку 5 -й клас (англійська мова) Тема уроку: а wild animals. Урок №3 із 7 по даній темі. Мета уроку
Методичне обладнання уроку: постер із зображенням свійських тварин, картки із зображенням диких тварин
План-конспект уроку тема. У царстві рослин iconУрок біології 7 клас на тему: Вчитель: Заболотня Олена Василівна Тема уроку : Запилення квіткових рослин. Способи запилення
Мета уроку: сформувати в учнів поняття «запилення», ознайомити із способами запилення рослин
План-конспект уроку тема. У царстві рослин iconПлан-конспект уроку з німецької мови 5 клас Тема: Gesundheit Тип уроку: урок узагальнення І систематизації знань. Цілі
Обладнання: тематична лексика на дошці; картки до розділу «монологічне мовлення»; завдання до розділу «аудіювання», аркуші з вправами,...
План-конспект уроку тема. У царстві рослин iconПлан-конспект № уроку з інформатики
Мета уроку: навчити використовувати на практиці здобуті знання, вміння і навички
План-конспект уроку тема. У царстві рослин iconПлан-конспект № уроку з інформатики
Мета уроку: навчити використовувати на практиці здобуті знання, вміння і навички
План-конспект уроку тема. У царстві рослин iconПлан-конспект № Тема: Вставлення таблиць до текстового документу. Форматування таблиць
Мета уроку: навчити використовувати на практиці здобуті знання, вміння і навички
План-конспект уроку тема. У царстві рослин iconПлан-конспект до т ур. 5 Тема програми : Основи роботи на пк тема уроку : Ознайомлення з ос windows та функціями панелі управління. Налаштування параметрів робочого столу
Тема уроку: Ознайомлення з ос windows та функціями панелі управління. Налаштування параметрів робочого столу
План-конспект уроку тема. У царстві рослин iconДокументи
1. /ПЛАН УРОКУ/план-конспект ур ВН 4.doc
2. /ПЛАН...

План-конспект уроку тема. У царстві рослин iconПлан-конспект уроку художньої культури для 10 класу Тема: Мистецтво Галицько-Волинського князівства Мета: дати уявлення про мистецтво Галицько-Волинського князівства. Завдання
Оголошення теми уроку. Постановка мети і завдань. Перевірка домашнього завдання
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©on2.docdat.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи